قاصدک

لاغری و کاهش وزن

تبلیغات

دکتر تاج بخش

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

گردشگری در ایران

گالری عکس

عاشقنامه

بیوگرافی محمدعلی فردین + عکس

بیوگرافی محمدعلی فردین + عکس

زنده یاد محمدعلی فردین از هنرمندان بنام ایرانی بود. دلیل محبوبیت محمد علی فردین فقط بخاطر بازیگری خوبش نبود بلکه وی نمونه ای از یک هنرمند با اخلاق در زندگی بود. او همیشه با دیگران مهربان برخورد میکرد. همیشه های فقیران را داشت تا جایی که عده ای حقوق بگیر وی بودند …محمد علی فردین انسانی دست و دلباز بود که هیچ وقت از خاطر ما پاک نخواهد شد.

 

تولد محمدعلی فردین سلطان قلب‌ ها,محمدعلی فردیـن در پانزدهم بهمن ماه سال ۱۳۰۹ در تهران متولد شد و هجدهم فروردین سال 1379 خورشیدی در تهران درگذشت.

 

این بازیگر سینما و کشتی‌گیر ایرانی را با لقب سـلـطـان قلـب‌ها می شناسیم. محمدعلی فــردیـن، با دعوت اسماعیل کوشان و نقش آفرینی در فیلم چشمه آب حیات وارد دنیای بازیگری شد، و اولین حضور حرفه ای خود را در سینما آغاز کرد،

 

از دیگر فعالیت‌های فردین قبل از عرصه سینما می‌توان به ورزش کشتی اشاره کرد او در قهرمانی کشتی جهان ۱۹۵۴ به مدال نقره دست یافت، وی در بعد از انقلاب اسلامی همچون بسیاری دیگر از هنرمندان از ادامه فعالیت هنری بازماند و تقریبا خانه نشین شد.

بیوگرافی محمدعلی فردین + عکس

فردین از محبوبیت ویژه ای از بین دیگر هنرمندان ایرانی در میان توده کثیر مردم ایران برخوردار بود، وی با طبع جوانمردی و خصلت مردانگی که در نقش های سینمایی و زندگی شخصی اش به تصویر کشید، شخصیت او را در قلبهای مردم ایران پایدار کرد و به او لقب سـلـطـان قلـبها را دادند.

 

تيتر روزنامه ها پس مرگ فردين از زبان بازيگران سينما ايران:

جمشيد مشايخي:ديگر کسي به محبوبيت او نمي رسد
مجيد مظفري:نمي توانيم نام فردين را از سينما ايران جدا کنيم
عزت الله انتظامي:فردين محبوب تر از هميشه
ايرج راد:فردين يک پديده بود

 

فردین از همان دوران کودکی بسیار زرنگ بود. او روزها بعد از مدرسه خود را به باشگاه نیرو می‌رساند تا ژیمناسیک تمرین کند،

 

اما عشق او به پارالل و بارفیکس و دارحلقه و حرکات زمینی، خیلی دوام نداشت و او که در کنار خود وزنه‌برداران را با عضلات پیچ در پیچ می‌دید، جذب وزنه‌برداری شد و روزهای زیادی را با وزنه و هالتر و دمبل گذراند.

 

فردین 13 ساله بود که، همه وجودش را عشق به وزنه‌برداری، قوی‌تر کردن عضلات و مبارزه با هالتر پر کرده بود و در حالی که گمان می‌کرد،

 

هیچکس در دنیا حریف او نخواهد بود، پسر بچه‌ای هم سن و سال او ولی خیلی کوچک اندام و به ظاهر ضعیف، وزنه‌ای سنگین تر از او را روی سر برد و وقتی تعجب فردین را دید، او را به وسط تشک دعوت کرد تا قدرت واقعی او را ببیند.

 

وی که تا آن زمان روی تشک نرفته بود، وقتی به دعوت حریف خود جواب مثبت داد، در یک چشم به هم زدن نقش زمین شد. چرا که همان حریف به ظاهر ضعیف، با فنی ظریف پشت او را به تشک دوخت.

بیوگرافی محمدعلی فردین + عکس

در این زمان فردین متوجه شد کشتی گرفتن با همه ورزش‌های دیگری که تاکنون او دنبال می‌کرده است، تفاوت دارد. احساس می‌کرد کشتی، همان گمشده‌ای است که او سال‌ها دنبال آن بوده است.

 

فردین خیلی زود از وزنه‌برداری و هالتر جدا شد و به جمع کشتی‌گیران پیوست. او با کیومرث ابوالملوکی مؤسس و مربی باشگاه نیرو که در خیابان ری نزدیک میدان قیام فعلی قرار داشت آشنا شد و الفبای کشتی را نزد او آموخت.

 

افتخارات ورزشی محمدعلی فردین:

بیوگرافی محمدعلی فردین + عکس

 

۷۹ کیلوگرم: قهرمانی کشور ۱۳۳۲ اصفهان – برنز
۷۳ کیلو: نفر اول انتخابی تیم ملی در سال 1333
۷۳ کیلوگرم: مسابقات جهانی ۱۹۵۴ توکیو – نقره
۷۳ کیلوگرم: بدون شکست در رقابت‌های تیم به تیم در سوئد
۷۳ کیلوگرم: عضو تیم ملی، اعزامی به جشنواره جهانی ۱۹۵۵ ورشو
۷۳ کیلوگرم: قهرمانی کشور ۱۳۳۶ تهران – طلا
۷۳ کیلوگرم: مسابقات جهانی ۱۹۵۷ استانبول – چهارم
۷۹ کیلوگرم: کشتی فرنگی قهرمانی کشور ۱۳۳۷ تهران – طلا

 

برچسب‌ها:

بیوگرافی هنرمندان

بیشتر بخوانید
بیوگرافی بازیگران سریال پردیس + خلاصه داستان سریال پردیس بیوگرافی بازیگران سریال پردیس سریال پردیس قرار اسـت در ماه مبارک رمضان 1398 از شبکه 3 پخش شود. بـه گزارش تالاب سریال پردیس ماه رمضان 1398 از شبکه سوم سیما پخش ...

آموزش شيريني و کيک

جدیدترین مطالب سایت

 گلستان سعدی

ماجرای تجاوز جنسی پسر پولدار به دختر جوان ایرانی !+ صوتی
ماجرای تجاوز جنسی پسر پولدار به دختر جوان ایرانی !+ صوتی
مشاهده بیشتر