تور مسافرتي

روژینو

روژینو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

گالری عکس


زندگینامه ردكوم

زندگینامه ردكوم
زندگینامه ردكوم
به گزارش تالاب «میخاییل خودوركوفسكی» یكی از میلیاردرهای روس است كه دست روزگار وی را به زندان افكنده است. در حقیقت او ثروتمندترین مرد روسیه بود كه به جرم فساد مالی راهی زندان شد. اخیرا یكی از هم‌سلولی‌های میخاییل از زندان آزاد شده است و درباره زندگی میخاییل در زندان حرف‌هایی برای گفتن دارد.
 

هم سلولی خودوركوفسكی می‌گوید: او به جای آنكه لباس‌هایش را برای شست‌وشو به كارمندان زندان بدهد، ترجیح می‌دهد دور بیاندازد و یك دست لباس نو بگیرد.همچنین زمانی كه خوراكی می‌خرد، برای دو هم سلولی دیگرش نیز تهیه می‌كند و در كل فردی اجتماعی است. «پیوتر شچدروف» مدعی است كه زمانی با میخاییل خودوركوفسكی هم سلولی بوده است، اما وكیل میلیاردر روس می‌گوید كه موكلش به یاد ندارد این فرد هم سلولی وی بوده باشد، چرا كه اصولا در طی 20 ماهی كه در زندان به سر برده با افراد بسیاری در زندان هم سلول بوده است.

 

زندان فدرال نیز در لحظه‌مخابره این خبر هنوز ادعای پیوتر را تایید نكرده است. شچدروف با اعلام این سخنان به رادیو «اخوموسكوی» ادعا كرد از ماه جون تا سپتامبر سال گذشته با خودوركوفسكی هم سلولی بوده و در این مدت در زندان ماتروسكایا تیشینا دوران حبس خود را گذرانده است.

 

قوانین زندان فقط اجازه می‌داد كه زندانیان دوبار در سال از لباس‌های نو بهره‌مند شوند اما خودوركوفسكی خیلی بیشتر از لباس‌های نو استفاده می‌كرد. شچدروف می‌گوید: «روتختی‌های خودوركوفسكی از كیفیت بالایی برخوردار بودند و بیشتر قرمز گیلاسی و یا آبی تیره بودند و هر هفته آنها را عوض می‌كرد.
 
او به غذای زندان هم لب نمی‌زد و ترجیح می‌داد تا از موز، سیب و پرتقال كه خانواده‌اش هفته‌ای دوبار برایش می‌آورند استفاده كند. او معمولا هفته‌ای یك بار گوشت می‌خورد.» میلیاردر روس به گفته هم سلولی سابقش- كه هنوز معلوم نیست كه آیا راست می‌گوید یا نه- پول غذای هم سلولی‌هایش را كه از بوفه زندان خریداری می‌كردند به علاوه هزینه استفاده از باشگاه زندان را پرداخت می‌كرد.
 
شچدروف، میخاییل را مردی خوش خنده نامیده كه همیشه حرفی برای گفتن دارد. به گفته وی خودوركوفسكی درباره ادبیات، هنر، فلسفه، دین و سیاست در زمانی كه او هم سلولی‌اش بود صحبت می‌كرد و به خواندن رمان‌های بوریس آكونین علاقه‌مند بود. افكار عمومی روسیه بر این باور است كه مجازات خودوركوفسكی نه به خاطر فساد مالی بلكه به خاطر مخالفت‌های وی با سیاست‌های كرملین و نیز جاه‌طلبی‌های او در بخش اقتصاد بوده است.
 
میلیاردری كه امروز قصد معرفی وی را داریم، همچون خودوركوفسكی طی چند روز اخیر خبرساز بوده است. «بیلی جومكوم» متولد 1927 در ایالت تگزاس آمریكا، موسس شركت ردكوم آتوموتیو گروپ یكی از موسسان ارتباطات كلیرچنل مالك قبلی San Antonio Spucs، Denver Nuggets و Minnesota Vikings،بوده است. شركت Clear Channel-Communications در بخش رسانه‌ها فعالیت می‌كند و مركز آن در ایالات متحده واقع است. این شركت در سال 1972 تاسیس شد و بیشتر به راه‌اندازی كانال‌های رادیویی و برگزاری كنسرت‌های متنوع شهرت دارد.
 
این شركت بیش از 1200 كانال رادیویی با موج FM و AM و همچنین 30 كانال تلویزیونی در ایالات متحده دارد. به علاوه شركت مذكور در كشورهای دیگر جهان نیز فعالیت می‌كند. Clear Channel در زلاندنو، مكزیك، نروژ و استرالیا مالك چندین كانال رادیویی است و در كشورهای سوییس، لهستان، شیلی، برزیل و ایتالیا شركت‌های تبلیغاتی دارد. پس از حادثه 11 سپتامبر، این شركت لیستی از 150 ترانه را در بین زیرگروه‌های خود منتشر كرد تا از پخش آنها جلوگیری شود اما این لیست خیلی زود در اینترنت انتشار یافت و كاربران به دانلود كردن آن ترانه‌ها روی آوردند.
 
گفته می‌شود در این لیست ترانه‌ای از «جان لنون» نیز قرار داشت كه مضمون ترانه درباره صلح و نوع‌دوستی در بین اقوام مختلف جهان است. هر چند خیلی از شبكه‌های رادیویی به لیست منتشر شده اعتنایی نكردند و به پخش آن ترانه‌ها روی آوردند. گروه موسیقی دیكسی چیكز در یك شوی انگلیسی، سیاست‌های بوش را مورد انتقاد قرار داد، این عمل دیكسی چیكز باعث شد تا Clear Channel محافظه‌كار از پخش ترانه‌های این گروه جلوگیری كند. هر چند مسوولان شركت ادعا می‌كنند كه این اقدام از سوی مسوولان شبكه‌های رادیویی صورت گرفته و دستوری از روسای این شركت درباره ممنوعیت استفاده از ترانه‌های دیسكی چیكز در كار نبوده است. تیم بسكتبال Denver Nuggets كه بیلی جو مالكیت آن را بر عهده داشت،
 
در شهر دنور و ایالت كولورادو قرار دارد. این تیم NBA در سال 1967 تاسیس شد. تیم فوتبال Minnesota Vikings نیز از ایالت مینسوتای آمریكا است و عضو لیگ NFL این كشور است. این تیم در سال 1961 تاسیس شد و در سال 1961 به قهرمانی لیگ NFL دست پیدا كرد. اما خبرگزاری آسوشیتدپرس چند روز پیش از اقدام انسان دوستانه مرد میلیارد دلاری آمریكا خبر داد. «ردكوم» كه طبق آخرین برآوردهای به عمل آمده ثروتی معادل 1/1 میلیارد دلار دارد، مبلغ 30 میلیون دلار برای توسعه تحقیقات به دانشگاه پزشكی تگزاس اهدا كرده است.
 
این مبلغ به مركز تحقیقات سرطان آندرسون دانشگاه تگزاس داده شده و قرار است در این دانشگاه مجموعه‌ای از 6 ساختمان تاسیس شود كه هزینه احداث آن 500 میلیون دلار خواهد بود. نام این مجموعه «رد و چارلین ردكوم» خواهد بود. انتظار می‌رود زمان بهره‌برداری از این مجموعه، سال 2008 باشد. مجموعه «رد و چارلین ردكوم» در شناسایی زودرس سرطان در بیماران و معالجه آنها فعال خواهد بود.
 
مجردها کليک کنيد

روژینو
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي