قاصدک

بهترین لاغری

دکتر تاج بخش

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

علت نام گذاری کشورمان به ایران

علت نام گذاری کشورمان به ایران

چرا نام کشورمان ایران است ؟ 

 

آیا واقعا فکر کرده اید که چرا اسم کشور جمهوری اسلامی ایران را ، ایران گذاشته اند در ادامه بیشتر می خوانیم . 

 

به گزارش تالاب هزاران سال پیش ، یکی از قبایل و دسته هاي بزرگ بشری کـه امروزه به نژاد « هند – اروپائی » و بـه قول مورخان فرانسوی « اریایی» شهرت دارند ، مردمی جسور ، با هوش و سپید پوست بودند .

 

ایـن قوم براثر ازدیاد جمعیت و گذشت زمـان ، قسمت بزرگی از آسیا و تمام اروپا را تحت تبحر و اختیار خود در آورد ودر آن مناطـق بـه صورت ملت هاي گوناگون ، سکونت گزیدند .

 

علت نام گذاری کشورمان به ایران

چرا ایران

 

دسته اي از این نـژاد بزرگ « هند – اروپائی »  یا «آریایی » ،  در تـاریخی نامعلوم « احتمالاً حـدود 3 هـزارسـال گذشته از میلاد مسیح » از قبیله ي اصلی خود جدا شده ودر ناحیه اي از آسیای مرگزی سکونت گزید . مورخان ، این دسته ي جدا شده که بعدها دو ملت « هند » و« ایرانی » رابه وجود آوردند ، نژاد « هند – ایرانی » میخوانند.

 

نژاد « هند- ایرانی » به دو دسته ي بزرگ تقسیم میشود :

 

 1- دسته ي « سکاها » که از چند شعبه ي زورمند تشکیل می شدند .

 

2- دسته ي « اری » به معنی جسور و شریف که متمدن تر از دسته ي اول بودند .

 

در اثر تکثیر نفوس و افزایش جمعیت و پس از گذشت سال هاي نسبتاً طولانی ، دسته ي « اری » خود به دو گروه بزرگ تقسیم شد:

 

* گروه اول ، پس از عبور از کوه هاي « هندوکش » ، در دره هاي « پنجاب » و « سند » مستقر شده و بر قسمتی از اراضی « هندوستان » مسلط شدند و آن جا را « رای ورت » خواندند .

 

* گروه دوم ، مدتی طولانی بین « سیحون » و « جیحون » باقی ماندند ؛ آنگاه تدریجی ، نفوذ بر « فلات ایران » را آغاز کردند . تاریخ مهاجرت این قوم را حدود 2000 تا 1400 سال گذشته از میلاد مسیح میدانند .

 

این قوم به دلیل این‌که با هوش تر ، نیرومند تر و جنگجوتراز بومیان بودند ، توانستند در مدت چند قرن ، بر تمام فلات ایران مسلط شده و این سرزمین را تحت سیطره و نفوذ خویش درآورند. این قوم به « آریا » و « آرین » و « آیریا» نامیده شده هست .

 

آریایی ها سرزمین خودرا « آیران » و یا « آیرین » نامیدند . و همین سرزمین هست که بعدها در مأخذ تاریخی و جغرافیایی « قدیم ایرانشهر » ، به معنی « مملکت ایران » بکار رفته هست .

 

برچسب‌ها: ,

تاریخ و تمدن ها

بیشتر بخوانید
دزدان مقبره‌های فراعنه دزدان مقبره‌های فراعنه چه کسانی بودند تقریباً تمام اهرام كشف شده در مصر و مقبره فراعنه بارها مورد سرقت قرار گرفته‌اند به همین دلیل كشف مقبره سنگی توت‌آنخ‌آمون از اهمیت بسیاری ...

تور مسافرتی

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
کشف اتاق های تجاوز داعش با لوازم جنسی (+عکس)
کشف اتاق های تجاوز داعش با لوازم جنسی (+عکس)
مشاهده بیشتر