مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

اس ام اس عاشقانه روز سپندارمذگان + استاتوس خاص سپندارمذگان اس ام اس عاشقانه روز سپندارمذگان + استاتوس خاص سپندارمذگان تجاوز جنسی زوری به دو دختر باکره 16 ساله در باغی در بیرون شهر ! تجاوز جنسی زوری به دو دختر باکره 16 ساله در باغی در بیرون شهر ! بیوگرافی کامل شاهرخ استخری و همسرش و دخترش پناه (عکس و مصاحبه) بیوگرافی کامل شاهرخ استخری و همسرش و دخترش پناه (عکس و مصاحبه) عینک آفتابی زنانه و مردانه جدید 97 | عینک های آفتابی و دودی زنانه؛ مردانه 2018 عینک آفتابی زنانه و مردانه جدید 97 | عینک های آفتابی و دودی زنانه؛ مردانه 2018 تعبیر خواب بزرگان از کلمه آبنبات در خواب | تعبير خواب آبنبات تعبیر خواب بزرگان از کلمه آبنبات در خواب | تعبير خواب آبنبات فال روزانه جمعه 27 بهمن ماه 96 فال روزانه جمعه 27 بهمن ماه 96 اس ام اس های خنده دار و طنز ولنتاین | متن تبریک ولنتاین اس ام اس های خنده دار و طنز ولنتاین | متن تبریک ولنتاین مدل مو و بافت مو ولنتاین 2018 + مدل موی دخترانه 97 زیبا برای روز عشق مدل مو و بافت مو ولنتاین 2018 + مدل موی دخترانه 97 زیبا برای روز عشق سلبریتی های خرافاتی هالیوود (ستاره های خرافاتی هالیوود) سلبریتی های خرافاتی هالیوود (ستاره های خرافاتی هالیوود) لباس ورزشکار خانم در حال بازی پاره شد !+ عکس لباس ورزشکار خانم در حال بازی پاره شد !+ عکس پژمان جمشیدی و مشکلات بازیگری تا به امروز !+ تصاویر پژمان جمشیدی و مشکلات بازیگری تا به امروز !+ تصاویر اموزش طرز تهیه کیک پیتزا خوشمزه + اموزش طرز تهیه خمیر کیک پیتزا اموزش طرز تهیه کیک پیتزا خوشمزه + اموزش طرز تهیه خمیر کیک پیتزا بنزین رایگان به زنان لخت و برهنه در این پمپ بنزین ! (عکس) بنزین رایگان به زنان لخت و برهنه در این پمپ بنزین ! (عکس) دانستنی های جالب روز عشق یا روز ولنتاین یا سپندارمذگان دانستنی های جالب روز عشق یا روز ولنتاین یا سپندارمذگان فال روز عشق ؛ ولنتاین 2018 ؛ سپندارمذگان 96 فال روز عشق ؛ ولنتاین 2018 ؛ سپندارمذگان 96 انواع مد جدید دکوراسیون منزل و اتاق در سال 2018 – 97 انواع مد جدید دکوراسیون منزل و اتاق در سال 2018 – 97
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

کارینا پرواز

تاریخ تمدن چیست؟

مجموعه : تاریخ و تمدن ها
تاریخ انتشار : 24 فوریه 2016
تاریخ تمدن چیست؟
تاریخ تمدن چیست؟
 
به گزارش تالاب تمدن نظامی است اجتماعی که آفرینش فرهنگی را تسریع می کند (ویلدورانت، درسهایی از تاریخ صفحه 129) و تاریخ دفترچه ثبت دگرگونیهای این نظام است اما خود تاریخ نیز در واقع وقتی تجسم می بابد که در حوزه یک نقطه از عالم، امکان تبلور پیدا میکند مثل ذرات آب که باید یک زره خاک در عالم پیدا کند تا امکان تبلور یابد و برگرد آن جمع شود و به صورت باران یا تگرگ حالت تکوّن بدست آورد.
 
تا آنجا که کاغذ ها و قلمها قدرت دوراندیشی دارند هیچ وقت نتوانستند یک نقطه معین را مرکز یا منشأ تمدن ثبت کنند، در واقع آن هنرمندی که روزی بر پوست یا کاغذ پاپیروس شعر “گیل گامش”را نوشت یک چیزی از ادوات کار او یا ساخت چین بود و یا رهاورد مصر، و آنگاه که به دستور امپراطور چین دستمالهای ابریشمی به راه می افتاد که راه شش هزار کیلومتری را طی کند  و به طوس یا انطاکیه برسد، در همان حال در اندرون کاخ او ملکه زیبا برای اینکه خود را بیشتر مورد توجه همسر تاج دار خود قرار دهد با کنیزکان و مشاطگان خود به مشاوره مشغول بود که چگونگه میلچه وسمه را در لای ابروهای نازک خود قرار دهد – وسمه را که خرها و قاطرها و شترهای یک کوهانه و دو کوهانه از بیابانهای هزار فرسنگی ایران و ماوراء النهر و کوههای پنج شش هزار متری بام دنیا تبت برای او حمل کرده بودند.
 
هزار سال بعد از آن هم مارکوپولو که از کوهبنان گذشته بودلابد مقداری سرمه و وسمه برای حرم قاآن چین سوغات برده بود. (سرمه و توتیای کوهبنان آنقدر اهمیت داشت که به شرق و غرب صادر میشد.)

 

پس همه اقطار عالم در هر زمانی برای خود یک تمدنی داشته اند و دارند منتها، عواملی پیش می آید که یک تمدن در مراحل تکاملی خود اندکی جابجا می شود. دلیلی هست که یک وقت اصول تمدن میترائیسم را در کنار برجهای روم و ایتالیا یا سواحل یمن می بینیم، و تمدن آتیک و افلاطونی را در سواحل اسکندریه، و کتب ارسطویی را در مکتب اِدِس  و حرّان، و نظام فکری بودایی را در کرانه های رودخانه زرد چین، و سیستم اعشاری هند را در ماوراء مدیترانه، و فرهنگ اسلامی را در غرناطه اندلس، و تمدن بابلی را در ماوراء قسطنطنیه، و در این اواخر تمدن غرب را منطبق با کشورهای شرق را راحساس میکنیم.

 

از روزی که هواپیما پیدا شد تمدن نیز در پرواز در آمده، کامپیوتر امریکا همراه گندمش به چین میرود، و دوربین کانون ژاپنی در فروشگاههای آلمان، در کنار زایس قرار می گیرد، و دانه گندم آمریکا نصیب مرغها و گوسفندهای روسی میشود:

 

 دانه گندم بروید در حلب                               آسیای او بود شط العرب

 

در جهان امروز حمام ژاپنی و سونای فنلاندی، و کباب قفقازی و پیتزای ایتالیایی و همه اصول تمدنی شرق و غرب و آفریقا و اقیانوسیه با هم آمیخته شده امد، در واقع، به قول مانوی ها، گویی عصر “گمیختگ” یا روزگار درهم ریختگی و آشفتگی پیدایش خلقت ، تجدید شده است.

 

مانوی ها میگویند یک روزی نیک و بد از هم جدا بودند و طبعاً تکلیف همه چیز روشن بود. در دوران ما نیک و بد با هم آمیخته شده اند و مردم را دچار آشفتگی فکری و سرگردانی کرده اند، اما روزی خواهد رسید که نیکی بر بدی پیروز خواهد شد.

 

منبع: سیمرغ

 

telegram

پرواز

وقت آزاد


بازی پادشاه

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي