مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

پوسترهای جدید به مناسبت آغاز ماه ربیع الاول پوسترهای جدید به مناسبت آغاز ماه ربیع الاول دیدار رهبر انقلاب از مناطق زلزله زده کرمانشاه (+تصاویر) دیدار رهبر انقلاب از مناطق زلزله زده کرمانشاه (+تصاویر) شکستن سکوت زهرا امیر ابراهیمی در فیلم نرگس شکستن سکوت زهرا امیر ابراهیمی در فیلم نرگس کودک آواره زلزله زده (عکس) کودک آواره زلزله زده (عکس) نقد تند زلزله مهیب و سهمگین کرمانشاه نقد تند زلزله مهیب و سهمگین کرمانشاه آموزش تهیه آسان ترشی لیته در منزل آموزش تهیه آسان ترشی لیته در منزل هر ایرانی چقدر یارانه گرفته ؟ هر ایرانی چقدر یارانه گرفته ؟ اس ام اس های جدید به مناسبت تبریک ماه ربیع الاول اس ام اس های جدید به مناسبت تبریک ماه ربیع الاول دانستنی های کاربردی در مورد بیماری آمپیم‌ دانستنی های کاربردی در مورد بیماری آمپیم‌ شعرهای زیبا در وصف شروع ماه ربیع الاول شعرهای زیبا در وصف شروع ماه ربیع الاول علت وقوع زلزله چیست و آیا پیش بینی زلزله ممکن است ؟ علت وقوع زلزله چیست و آیا پیش بینی زلزله ممکن است ؟ زندگی زهرا امیر ابراهیمی بعد از انتشار فیلم پورن زندگی زهرا امیر ابراهیمی بعد از انتشار فیلم پورن تیکه های طنز مهران مدیری در برنامه دورهمی (فیلم) تیکه های طنز مهران مدیری در برنامه دورهمی (فیلم) انسانیت این مرد در داروخانه (+ فیلم) انسانیت این مرد در داروخانه (+ فیلم) زندگی ساده پسر رئیس جمهور سابق ایران (عکس) زندگی ساده پسر رئیس جمهور سابق ایران (عکس) تصاویری داغ از الهام حمیدی در کنار مجری معروف تصاویری داغ از الهام حمیدی در کنار مجری معروف از سیر تا پیاز زندگی جنیفر لوپز به همراه عکس های داغ او از سیر تا پیاز زندگی جنیفر لوپز به همراه عکس های داغ او گفتگو عاشقانه با آزاده نامداری و همسر دومش گفتگو عاشقانه با آزاده نامداری و همسر دومش روشی از رژیم لاغری که میتواند عمر را طولانی کند ! روشی از رژیم لاغری که میتواند عمر را طولانی کند ! شعر خواندنی عاشقانه و خنده دار شعر خواندنی عاشقانه و خنده دار
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

راهنمای راه اندازی یک سیستم Client/Server

مجموعه : ترفندهای اینترنت
تاریخ انتشار : 28 مارس 2015
راهنمای راه اندازی یک سیستم Client/Server
فرض كنید شما یك برنامه با كاربرد بسیار حرفه ای دارید كه توانایی های زیادی مانند حافظه ُ سرعت و غیره از كامپیوتر شما می طلبد و شما در دفتر كار خود چند پی.سی دارید. خوب شما در آن واحد نمی توانید معمولا با چند پی سی به طور همزمان كار كنید مگر این كه یك هشت پا با مغزی Multi thread باشید. پس معمولا شما پشت فتوشاپ یا اتوكد یا هر نرم افزار كند دیگری نشسته اید و بیشتر وقت خود را به حرص خوردن و نگاه كردن به ساعت شنی ویندوز / مك یا لینوكس تان می گذرانید و این در حالی است كه دو یا سه كامپیوتر دیگر در محل كار شما بیكار هستند.

 

البته راه حل های Grid Computing وجود دارند كه اجازه می دهند شما چندین ماشین را به هم متصل كرده و از حافظه و توان محاسباتی آنها به شكل یك پارچه استفاده كنید ولی این راه حل ها برای كاربران عادی بسیار گران / مشكل و دور از دسترس هستند. اینجاست كه این را ه حل ساده مفهوم پیدا می کند.

 


هدف من این است حالا كه این امكان وجود ندارد كه از توان چند كامپیوتر به شكل یكپارچه برای اجرای یك برنامه – فرضا فتوشاپ – استفاده كنیم بیاییم چند نسخه از آن را در چند كامپیوتر جدا گانه راه اندازی كنیم كه هر كدام منابع خودشان را مصرف كنند و در نهایت كنترل همه آنها را به دست شما بدهیم. به این ترتیب شما در حالی كه مشغول باز كردن یك فایل بزرگ در فتوشاپ هستید می توانی یك نسخه دیگر فتو شاپ را به شكل از راه دور -Remote- بر روی یك كامپیوتر دیگر باز كنید و به كار خود ادامه دهید.


حالا نقشه اجرایی
بیایید فرض كنید شما یك كامپیوتر Master ویندوز اكس پی و چندین ماشین Slave لینوكس ارزان قیمت دارید. قرار است شما مدیریت كل سیستم را از پشت ویندوزتان كه خوش دست تر و كار با آن راحت تر است انجام دهید. فرض می كنیم شما یك شبكه اترنت 100 مگابیتی هم برای اتصال این ماشین ها به یكدیگر دارید و همه این ماشین ها یكدیگر را در شبكه TCP/IP شما می بینند.


نرم افزار مورد نیاز به غیر از سیستم عامل
Real VNC
Client and Server Versions for Both Windows XP and Linux
Cross Over office
Linux
خوب حالا بر روی ماشین های لینوكس Cross Over office را نصب كرده و بر روی آن فتوشاپ نصب می كنیم. حالا ما چندین ماشین لینوكس داریم كه فتوشاپ بر روی آنها نصب شده و بدون افت توان كار می كند. حالا مساله این است كه چگونه همه آنها را از ماشین ویندوزمان كنترل كنیم؟
كافیست كه سرویس VNC را بر روی ماشین های لینوكس اجرا كنید :

vncserver
وی.ان.سی چند سوال ساده از شما مانند اسم و كلمه عبور و نام مشتری اكس.ویندو می پرسد.
این كار را بر روی تمام ماشین های لینوكس تكرار كرده و به هر كدام نام جدیدی بدهید.
در ماشین ویندوز VNC client را نصب و اجرا كنید و به تمام ماشین های لینوكس تك تك Login كنید. حالا كافی است كه در ترمینال TWM این دستور را اجرا كنید:
 

Photoshop
حالا شما چندین كپی از فتو شاپ دارید كه بر روی پردازنده های جدا گانه ای اجرا می شوند و با هم در بدست آوردن منابع سیستم رقابت نمی كنند.
اكنون می توانید كمی از طعم شیرین Virtualization و Grid Computing را بدون داشتن سرور های گران قیمت بچشید.
 
 
 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو