مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

ترفندهای زبان برنامه نویسی SQL

مجموعه : ترفندهای اینترنت
تاریخ انتشار : 28 مارس 2015
ترفندهای زبان برنامه نویسی SQL
زبان برنامه‌نویسی SQL یکی از زبان‌های کاربردی و پرطرفدار در بین برنامه‌نویسانی است که با پایگاه‌های داده تحت وب‌، سر و کار دارند. در این شماره، به درخواست چند خواننده عزیز، شما را با نکاتی در مورد روش کار با عملگرهای منطقی AND و OR در این نرم‌افزار آشنا می‌کنیم.
 
امیدواریم که این مطلب آموزشی مورد توجه علاقه‌مندان قرار بگیرد و باز هم ما را از نظرات خود و نیازهای آموزشی خود مطلع کنید، تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، نسبت به آموزش مطالب دلخواه شما اقدام کنیم.

کار با عملگرها‌:
عملگرهای AND و OR برای فیلتر‌کردن رکوردهای ثبت شده بر‌اساس یک یا چند شرط خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به صورت دقیق‌تر می‌توان گفت که عملگر AND، تنها در صورتی بازخورد مثبت و معتبر (Valid) خواهد داشت که هم شرط اول و هم شرط دوم تحقق پیدا کنند. از طرفی عملگر OR در صورتی که حداقل یکی از شرط‌های تعریف شده صحت داشته باشند، بازخورد معتبر ارائه می‌دهد. بگذارید ادامه مطلب را با ذکر مثال پیگیری کنیم.

فرض کنید یک Table با نام Persons ایجاد کرده‌ایم که محتویات آن به شکل زیر است‌:

حال می‌خواهیم کسی را که نام کوچکش Tove و نام فامیلش Svendson است در جدول پیدا کنیم. ( در این مثال ما جدول را تنها سه سطر در نظر گرفتیم، اما جدول‌های پایگاه‌های داده مختلف بر‌اساس حجم کار، بسیار طولانی‌تر و بزرگ‌تر از این هستند.‌) برای این کار کافی است از دستور Select به همراه عملگر AND به شکل زیر استفاده کنیم‌:

SELECT * FROM Persons
WHERE FirstName=›Tove›
AND LastName=›Svendson›

نتیجه وارد کردن فرامین فوق، به این شکل به نمایش در‌خواهد آمد‌:

ترفندهای زبان برنامه نویسی SQL

این بار برای استفاده از عملگر OR، می‌توانیم از فرمان زیر استفاده کنیم:

SELECT * FROM Persons
WHERE FirstName=›Tove›
OR FirstName=›Ola›

با وارد کردن این فرمان، فرد یا افرادی که نام کوچک آن ها Tove یا Ola باشد، انتخاب می‌شوند و نتیجه در جدول، به شکل زیر نمایش داده می‌شود‌:

ترفندهای زبان برنامه نویسی SQL

به عنوان آخرین مثال، از ترکیب دو عملگر AND و OR استفاده می‌کنیم. این بار می‌خواهیم فرد یا افرادی را در جدول پیدا کنیم که نام‌خانوادگی آن‌ها، Svendson باشد و نام کوچک آن‌ها Tove یا Ola باشد. فرامین زیر را وارد می‌کنیم‌:

SELECT * FROM Persons WHERE
LastName=›Svendson›
AND (FirstName=›Tove› OR FirstName=›Ola›)

بعد از اجرای فرامین، جدولی مطابق شکل زیر به نمایش در می‌آید‌:

ترفندهای زبان برنامه نویسی SQL

ملاحظه می‌کنید که استفاده از عملگرهای AND و OR و ترکیب آن‌ها به سادگی و با وارد‌کردن فرامین فوق انجام‌پذیر است و به کمک این عملگرها می‌توان فیلترهای دلخواه را برای فیلد‌ها و رکوردهای مختلف یک جدول داده ایجاد کرد.

 

 

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو