دانلود آهنگ جدید

قاصدک

خودرو

مکان تبلیغات شما در تالاب

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

دکتر تاج بخش

گالری عکس

بیماری صرع

زیبایی بهروز

طرز تهیه طبیعی موخیتو یا موهیتو

مجموعه : انواع نوشیدنی
تاریخ انتشار : 6 ژانویه 2015
طرز تهیه طبیعی موخیتو یا موهیتو

این روزها در منوی بیشتر رستوران ها نام موهیتو یا موخیتو را می بینیم. نام اصلی این نوشیدنی موخیتو است که از نوشیدنی های سنتی کشور کوباست. این  نوشیدنی طبیعی برای روز های گرم بسیار مناسب و البته تهیه آن هم بسیار راحت است و شما می توانید به راحتی آن را در خانه درست کنید.

 

طرز تهیه طبیعی موخیتو یا موهیتو  

 

مواد لازم  برای تهیه موخیتو برای یک لیوان ( یک نفر)

 

برگ نعناع ۴عدد
لیموترش ۱عدد
شکر ۱قاشق
آب گازدار نصف لیوان
یخ خردشده

برگ های نعنا را درون لیوانی که می خواهید نوشیدنی را سرو کنید بریزید سپس لیمو را قاچ کرده و با پوست روی آن بریزید. شکر را نیز به آنها اضافه کرده و با گوشکوب همه را له کنید تا عصاره نعنا خارج شده و با شکر، آب لیمو و تلخی پوست آن مخلوط شود. روی مخلوط را با یخ خرد شده بپوشانید و سپس آب گاز دار را به آن اضافه کنید. به همین سادگی نوشیدنی شما آماده است.

 

طرز تهیه طبیعی موخیتو یا موهیتو  

 

سعی کنید به جای لیموی تازه از آبلیمو استفاده نکنید. چون طعم لیمو تازه به همراه پوست آن بهتر است و همچنین اگر آب گاز دار ساده پیدا نکردید از آب گاز دار با طعم لیمو هم میتوانید استفاده کنید. به جای آب گاز دارد میتوانید از نوشابه اسپرایت و یا سون آپ نیز استفاده کنید.

 

 طرز تهیه طبیعی موخیتو یا موهیتو  

 

اما اگر وقت بیشتری دارید، می توانید این نوشیدنی را به یک روش دیگر هم درست کنید که خوشمزه تر است.

 

موادلازم :

 

لیموترش ۱عدد
آب ۱لیوان
شکر ۱لیوان
برگ نعناع ۲۰عدد
آب گازدار نصف لیوان
یخ خردشده

مخلوط آب و شکر را روی حرارت قرار دهید تا غلیظ شده به شکل شربت در بیاید سپس آن را از روی حرارت بر دارید و برگ های نعنا را داخل آن بیاندازید و صبر کنید تا شربت کاملا خنک شود.

 

طرز تهیه طبیعی موخیتو یا موهیتو  

 

در این فاصله لیمو را نصف کرده و آب نصف آن را بگیرید. نصفه دیگر لیمو و را تکه تکه کرده به همراه چند برگ نعنا در ته لیونی که می خواهید نوشیدنی را سرو کنید با گوشت کوب بکوبید و روی مخلوط را با یخ های خرد شده بپوشانید.  سپس نصف لیوان را با شربت و نصفه دیگر را با آب گاز دار و آب لیمویی که گرفته اید پر کنید.

 

نوش جان!

 

طرز تهیه طبیعی موخیتو یا موهیتو  

 

 

 

 تهیه و تنظیم : بخش آَشپزی تالاب

 

 

رفع سفیدی مو

انواع نوشیدنی

بیشتر بخوانید
عربیکا، قهوه ای که باید امتحان کرد امروزه براساس آمار بدست آمده حدود 87% مردم جهان قهوه و چای مصرف می کنند و حدود 35% نوشیدنی گرم قهوه را برای نوشیدن ترجیح می دهند. این باعث شده ...

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي