دانلود آهنگ جدید

قاصدک

فروش خودرو

پرواز

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

دکتر تاج بخش

مطالب پیشنهادی

عکس پروفایل خداوند مهربان | عکس نوشته با موضوع خدا | پروفایل خدایا شکرت عکس پروفایل خداوند مهربان | عکس نوشته با موضوع خدا | پروفایل خدایا شکرت متن تبریک روز ارتش | نوشته تبریک روز ارتش | عکس نوشته تبریک روز ارتش متن تبریک روز ارتش | نوشته تبریک روز ارتش | عکس نوشته تبریک روز ارتش طرز تهیه کتلت میگو یک غذای دریایی خوشمزه طرز تهیه کتلت میگو یک غذای دریایی خوشمزه مشخصات پژو 207 صندوقدار + مقایسه پژو صندوقدار 207 با پژو ۲۰۶ صندوقدار وی۸ مشخصات پژو 207 صندوقدار + مقایسه پژو صندوقدار 207 با پژو ۲۰۶ صندوقدار وی۸ عکس نوشته عاشقانه دختر و پسر | عکس پروفایل عاشقانه دخترونه و پسرونه عکس نوشته عاشقانه دختر و پسر | عکس پروفایل عاشقانه دخترونه و پسرونه بیوگرافی مونا فائزپور همسر احمد مهرانفر | عکس های عروسی احمد مهرانفر با مونا فائزپور بیوگرافی مونا فائزپور همسر احمد مهرانفر | عکس های عروسی احمد مهرانفر با مونا فائزپور عکس های بازیگران ایرانی در سال 97 + عکس پروفایل بازیگران ایرانی عکس های بازیگران ایرانی در سال 97 + عکس پروفایل بازیگران ایرانی مشخصات تیگو 5 فیس لیفت با امکانات جدید در ایران (+ عکس) مشخصات تیگو 5 فیس لیفت با امکانات جدید در ایران (+ عکس) کشف جسد بی جان در خودرو آزرا در خیابان دماوند تهران کشف جسد بی جان در خودرو آزرا در خیابان دماوند تهران آغاز فروش اقساطی محصولات ایران خودرو (+لیست محصولات در جدول) آغاز فروش اقساطی محصولات ایران خودرو (+لیست محصولات در جدول) توقف اعدام یک جوان با دستور مقام معظم رهبری توقف اعدام یک جوان با دستور مقام معظم رهبری عکس های خنده دار و طنز | تصاویر خنده دار از سوژه های باحال و طنز عکس های خنده دار و طنز | تصاویر خنده دار از سوژه های باحال و طنز عکس پروفایل ماه تولد شما (عکس پروفایل متولدین تمام ماه ها) عکس پروفایل ماه تولد شما (عکس پروفایل متولدین تمام ماه ها) ازدواج مجری مشهور محمودرضا قديريان با بازیگر فرشته آلوسی (عکس) ازدواج مجری مشهور محمودرضا قديريان با بازیگر فرشته آلوسی (عکس) آشنایی با معشوقه جدید برد پیت بازیگر مشهور هالیوود (عکس) آشنایی با معشوقه جدید برد پیت بازیگر مشهور هالیوود (عکس) داماد خشمگین عروس را با گاز گرفتن به قتل رساند (عکس) داماد خشمگین عروس را با گاز گرفتن به قتل رساند (عکس)
گالری عکس

زیبایی بهروز

فروش خودرو

پرواز

طرز تهیه غذای کامل ته چین گوشت تهرانی

مجموعه : آموزش انواع غذاها
تاریخ انتشار : 18 اکتبر 2017
طرز تهیه غذای کامل ته چین گوشت تهرانی

ته چین گوشت عالی 

 

ته چین یکی از غذا هاي کامل اصیل ایرانی هست اما اینبار می‌خواهیم گوشت تهرانی رابه شما معرفی کنیم . 

 

ته چین گوشت به سبک تهرانی غذایی هست که مغلوب ته چین زعفرانی و مرغ لای آن شده و رو به انقراض دارد؛ طبخ این خوراک را امتحان کنید که منصرف نمیشوید.

اخیرا دو آرزو کردم که اینروزها هردو را برآورده شده دیدم. یکی آن که بنای قدیم شهرداری میدان توپخانه تجدید شود و آن زشتی بناهای کوچه پشت شهرداری- نامی که از سالیان دور بر آن مانده هست- پس آن نهان شود. دیگری کسب و کار خوراک خیابانی در تهران دوباره رسمیت پیدا کند و ماموران مبارزه با سد معابر به مردمانی که از این راه شریف نان به منزل خود میبرند حمله نکنند.

 
در عبور از میدان توپخانه دیدم که کار تجدید بنای شهرداری با کندن پی آن شروع شده هست، اگرچه بنظر میرسد به ملاحظاتی فقط جداره بیرونی آن بنای خوشگل را تجدید خواهندکرد، اما هرچه باشد، شکل میدان و آن همه ی نازیبایی در ضلع شمالی آن تغییر خواهدکرد.
 
 
توصیف شب هاي خیابان سی تیر- قوام السلطنه- را هم شنیده بودم. رفتم و غوغای شوق انگیز آن جا را هم به چشم دیدم. به نظرم آمد که بعد از سال‌ها اهل تهران از دل و جان با شهرشان آشتی کرده اند و بانی این وصل و آشتی «خوراک» بوده هست. حال خوش و خوبی که از مردمان نازنین در آن شب خیابان سی تیر دیدم، هرگز در هیچ باغ و بوستان و تفرجگاه دیگری ندیده بودم.
 
دو چیز نظرم را جلب کرد، یکی خوش اخلاقی و شفقت مردم نسبت به هم و دوم آن که بیشتر مردم از ریختن زباله امتناع کرده بودند؛ خوراک ها و نوشیدنیها به ناچار در ظروف یک‌بار مصرف ارائه می شدند، اما کمتر آشغال بر کف خیابان دیده می شد. سطل هاي شکیلی که شهرداری در خیابان سی تیر تعبیه کرده گنجایش کمی دارد و زود پر میشود، اما کمتر کسی زباله اش را در خیابان ریخته بود. وقتی مردم با شهر تماس برقرار کنند چنین می‌شود.
 
هزار بیلبورد با پیشنهاد هاي اخلافی نمی توانست چنین رفتار مهربانانه اي را میان مردم برانگیزد. شیوه ایفا و نوع خوراک هاي ارائه شده در این بازار شبانه جای نقد حدی دارد، بدون شک صاحبان ارجمند این کسب و کارها کیفیت و نوع خوراک ها را اصلاح خواهند کرد و خوراک اصیل تهرانی خیابانی جای برگر و پیتزا را خواهد گرفت.
 
میخواهم شیوه طبخ غذایی گوشتی را در اینجا بیاورم، ته چین گوشت به سبک تهرانی غذایی هست که مغلوب ته چین زعفرانی و مرغ لای آن شده و رو به انقراض دارد. طبخ این خوراک را امتحان کنید، عطری بی بدیل و سعی بینظیر دارد. اول مقداری گوشت چربی و استخواندار گوسفندی مهیا فرمایید.
 
برش هاي دنده و سردست بکار می‌آید. انها را با مقداری آب و یکی، دو پیاز نیم پز کنید تا گوشت نیم پخته شود. یکی، دو لیوان ماست را- اگرچه ماست سنتی مقداری ترش مرجح هست- نمک و فلفل بزنید و یک پیاز درشت در آن خرد کنید. گوشت هاي نیم پز را در آن فرو ریزید و بگذارید یک شب تا صبح یا کمِ کم دو ساعتی در این مایه بماند.
 
به تناسب مقدار گوشت سه، چهار مشت برنج اگرچه گیلانی مهیا فرمایید و به شیوه پلو دم کنید و آب کش کنید. حال دیگ را بر سر اجاق گذارید و کمی روغن حیوانی در آن فرو ریزید، کفگیری از برنج آب کش شده برگیرید بر کف دیگ و بر روغن تافته بریزید، چند تکه گوشت خوابانده شده بگذارید و باز برنج بریزید و تکرار کنید تا کار تمام شود.
 
دست آخر ماست و پیاز را هم بر سر تل برنج فرو ریزید و پلو را دم کنید. این ته چین، بی زعفران، خود عطری هوس انگیز دارد که تا هفت منزل آن سوتر میرود. پس تا ته چین دم بکشد و ته دیگ ببندد، دست بکار دعوت از خوی شو قوم دوست و همسایه و آشنا و غریبه و رهگذر شوید و همه ی را بر سر خوان بنشانید. خوردن ماست و خیار و نعنا با این پلوی بی مثل پسندیده هست.
 
گوشت گوسفند مزاجی گرم دارد و با ماست و پلو متعادل میشود. در کنار این خوراک، شربت هل و گلاب نیکوست. ته چین گوشت راکه به همراه یاران نازنین سرو فرمودید، هنگام نوشیدن چی لاهیجانی، مثنوی بیات ترک را از آلبوم «سرود مهر» اثر استادان شجریان و علیزاده و کلهر بشنوید. همایون شجریان جناب پدر را در این آواز خوشگل همراهی کرده هست.
 
 

آموزش انواع غذاها

بیشتر بخوانید
طرز تهیه برنج ایتالیایی برنج ایتالیایی   مواد لازم   سینه مرغ یا فیله خلالی شده 250 گرم اسفناج خرد شده 500 گرم هویج خلالی شده 300 گرم پیاز سرخ شده نصف پیمانه ذرت نصف پیمانه محلول زعفران دو تا سه قاشق سوپخوری قـارچ ...

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي