قاصدک

دکتر تاج بخش

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

ماکارونی یا اسپاگتی

ماکارونی یا اسپاگتی

ماکارونی یا اسپاگتی

ماکارونی یا اسپاگتی از غذاهای ملی ایتالیائی‌ها و مانند برنج در ایران غذای روزانه اغلب خانوادهای آن کشور است همان‌طور که در طبخ برنج دقت کافی لازم است تا نتیجه مطلوب به‌دست آید برای طبخ ماکارونی نیز باید دقت نمود که بعد از طبخ خرد نشود و نرم و لطیف و بدون چسبندگی تهیه گردد.

ظرف نسبتاً بزرگی را پر از آب می‌کنیم و برای هر بسته ماکارونی ۲ قاشق نمک در آب می‌ریزیم و بعد از جوش آمدن آب ماکارونی را در آن می‌ریزیم و یک دو قاشق روغن در آن می‌ریزیم و می‌گذاریم بجوشد تا مغز ماکارونی کاملاً نرم شود و زیاد له نشود ماکارونی را در آبکش می‌ریزیم و مقداری آب نیم گرم بر روی آن می‌دهیم تا لیزی و شوری آن گرفته شود.
 
در صورتی‌که بخواهیم اسپاگتی یا ماکارونی را قبلاً آماده کنیم، بعد از طبخ و ریختن آن در صافی آن را در ظرف آب سرد می‌ریزیم در این صورت اگر یکی دو روز هم بماند عیبی نخواهد کرد.
 
اسپاگتی یا ماکارونی را ممکن است با انواع سس و پنیر رنده شده بدون گوشت مصرف نمود.با انواع ماکارونی می‌توان پنیر مصرف کنیم و معمولاً پنیری که به مصرف ماکارونی می‌رسد، هلندی یا گرویر رنده شده است.
 
برچسب‌ها:

رفع سفيدي مو

انواع پلو و ماکارونی

بیشتر بخوانید
طرز تهیه پلو اسفناج و آلو طرز تهیه پلو اسفناج و آلو   گوشت گوساله پخته شده: 500 گرم  اسفناج:  500 گرم  آلو سیاه : 100 گرم  برنج : سه پیمانه  پیاز بزرگ : دو عدد زعفران دم‌كرده : یك قاشق غذاخوری  نمك، فلفل ...

تور مسافرتی

زیورآلات

لوازم آرایشی

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
پخش فیلم رقص دختر دانشجو جوان در پارتی و رابطه پنهانی استاد
پخش فیلم رقص دختر دانشجو جوان در پارتی و رابطه پنهانی استاد
مشاهده بیشتر