قاصدک

لاغری و کاهش وزن

تبلیغات

دکتر تاج بخش

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

گردشگری در ایران

گالری عکس

زیگیل

آموزش درست کردن مربا

مجموعه : مربا و ترشی
آموزش درست کردن مربا

آموزش طرز درست کردن مربا

با رعایت نکات پخت مربا، می توانید برترین مربا ها را داشت این نکات را برای شما عزیزان برای شما عزیزن گردآوری نموده ایم برترین گزینش برای پخت مربای به، بهرهگیری از ظروف مسی می باشدعموماً به هر میوه‌اي که با شکر پخته شود مربا گویند. مربا یکی از غذایی هست که خانم هاي کدبانو در فصل تابستان با میوه هاي گوناگون درست میکنند.

 

عموماً به هر میوه‌اي که با شکر پخته شود مربا گویند. مربا یکی از غذایی هست که خانم هاي کدبانو در فصل تابستان با میوه هاي گوناگون درست میکنند. با ما همراه شوید تا شما را با چند نکته مهم در درست کردن مربا آشنا کنیم.

 

با رعایت نکات پخت مربا، مربایی خوش طعم پخته و برای مدتی طولانی نگهداری کنید.

 

• برای خوشبو شدن مربا باید ‏از هل، گلاب یا خلال نارنج بهرهگیری کرد.‏

 

• برای آنکه مربا کیفیت بهتری پیدا کند، بهتر هست شکر را چند ساعت «تقریباً ۱۰ ساعت» با تکه‌هاي میوه مخلوط کنید. به این مرحله شکرپاش کردن گفته می شود که برای تعداد زیادی از مرباها از جمله مربای به کاربرد دارد.

 

• ‏مربا اگر اکثر از حد بجوشد، بعد از سرد شدن شکرک می‌زند.

 

• هرگز برای ترد شدن تکه‌هاي میوه، از آب آهک بهرهگیری نکنید زیرا مصرف چنین مرباهایی برای افراد، به خصوص کودکان و زنان باردار خطرناک هست.

 

• مربا باید خیلی رقیق بوده و کم بجوشد تا جا بیفتد.

 

• برای تهیه مربای به می توانید از به رنده شده، خلال شده و یا خرد‌شده بهرهگیری نمایید. همینطور می توانید بسته به سلیقه خود از قالب‌هاي آلومینیومی و یا فشاری برای ایجاد طرح‌هاي گوناگون بهرهگیری کنید.

 

پوست کندن به برای تهیه مربا کاملا سلیقه اي می باشد.

 

• برترین گزینه برای پخت مربای به، بهرهگیری از ظروف مسی می‌باشد. بهرهگیری از ظروف مسی در تهیه مربای به ارتباط مستقیم با کیفیت و رنگ بهتر مربا خواهد داشت. همینطور بهرهگیری از دم کنی در پخت این مربا نتیجه اي مطلوب خواهد داشت.

 

• برای تزئین مرباها از خلال پسته و بادام بهرهگیری کنید.‏

 

• برای هم‌ زدن مربا بهتر هست از قاشق چوبی و یا استیل بهرهگیری نمایید.

 

شرایط نگهداری مربا

اگر می خواهید مربا را خارج از یخچال نگهدارید، آن را در شیشه کوچکی مانند ‏شیشه مایونز ریخته، به طوری‌كه هیچ هوایی در شیشه وجود نداشته باشد. سپس ‏شیشه‌ها را به حالت ایستاده درون قابلمه بزرگی گذاشته و نصف قابلمه را با آب ‏پرکنید. ‏قابلمه را روی گاز قرار داده و بگذارید آب به مدت ده دقیقه بجوشد. بعد از سرد ‏شدن شیشه‌ها، میتوانید آن‌ها را خارج از یخچال هم نگهدارید.

برچسب‌ها:

مربا و ترشی

بیشتر بخوانید
طرز تهیه مربای زنجبیل مواد لازم :   پرتقال 2 عدد آب 3 پیمانه شکر 2/1 و 3 پیمانه زنجبیل تازه 1 قاشق سوپخوری     طرز تهیه :   پرتقال را برش داده و آب را به آن افزوده و کمی بجوشانید تا پرتغال نرم شود . ...

آموزش شيريني و کيک

جدیدترین مطالب سایت

آیا کشتن جن در یک روستا واقعیت دارد + عکس
آیا کشتن جن در یک روستا واقعیت دارد + عکس
مشاهده بیشتر