قاصدک

لاغری و کاهش وزن

گردشگری در ایران

دکتر تاج بخش

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

تبلیغات

گالری عکس

طرز تهیه پیتزا سبزیجات کبابی

مجموعه : انواع پیتزا
طرز تهیه پیتزا سبزیجات کبابی

طرز تهیه پیتزا سبزیجات کبابی

 

مواد لازم:

  • 2 قاشق چایخوری شکر
  • 1 بسته خمیر مایه خشک
  • 2 قاشق روغن زیتون
  • 3 فنجان آرد
  • 1 قاشق چایخوری نمک
  • سبزیجات کبابی دلخواه
  • 220 گرم پنیر موزارلا، رنده شده
  • نیم فنجان فلفل کبابی
  • 1 فنجان سبزیجات ریز سبز
  • نیم دسته ریحان تازه

 

دستور تهیه:

اول خمی را آماده کنید: 1 فنجان آب گرم و شکر و را در کاسه کوچکی بریزید و مخلوط کنید و سپس خمیر مایه را کم کم به آن بپاشید و مخلوط کنید. بگذارید 10 دقیقه بماند. سپس روغن زیتون را به آن اضافه کنید.

 

طرز تهیه پیتزا سبزیجات کبابی

 

آرد و نمک را در کاسه بزرگی بریزید. وسط آن یک گودال درست کنید و مخلوط خمیر مایه را داخلش بریزید و مخلوط کنید تا خمیر سفتی بدست آید. آن را روی سطحی که رویش آرد پاشیده ای بگذارید و آن را 5 دقیقه ورز دهید تا یکنواخت و کشسان شود. به میزان لازم آرد اضافه کنید که خمیر به دستتان نچسبد. آن را گلوله کنید و در کاسه بزرگ چربی بیندازید. رویش کیسه پلاستیک بکشید و بگذارید یک ساعت و نیم در دمای اتاق بماند تا ور بیاید و دوبرابر شود. کباب پز را بگذارید گرم شود و سبزیجات دلخواهتان را کباب کنید.

 

طرز تهیه پیتزا سبزیجات کبابی

 

سبزیجات کباب شده را در سینی فر بگذارید و به آن نمک و فلفل بزنید و رویش روغن زیتون بریزید. مواد دیگر را هم روی سینی فر بریزید و کنار کباب پز بگذارید.

 

طرز تهیه پیتزا سبزیجات کبابی

پیتزا سبزیجات

طرز تهیه پیتزا سبزیجات کبابی

 

حرارت کباب پز را کم کنید. خمیر را دو قسمت کنید و روی سطحی آرد پاشیده و خمیر را روی آن باز کنید. هر تکه را به یک مستطیل 17 در 30 سانتیمتر با ضخامت 4.5 سانتیمتر درآورید. یک سمت آنها را روغن زیتون بمالید و روی کباب پز 5 دقیقه کباب کنید. سپس برگردانید و روی آنها را روغن زیتون مالیده و سس گوجه بزنید و رویش پنیر موزارلای رنده شده بریزید. سبزیجات کباب شده و فلفل کبابی را روی آنها بریزید. سپس آن را 5 دقیقه دیگر حرارت دهید تا پنیر آن آب شود. پیتزاها را روی تخته بگذارید و روی آنها سبزیجات سبز ریز، ریحان و کمی روغن زیتون و نمک بریزید.

 

طرز تهیه ساندویچ تخم مرغ به سبک پیتزا

طرز تهیه پیتزا کدو حلوایی متفاوت

طرز درست کردن پیتزا تابه ای بدون نیاز به فر

 

برچسب‌ها:

انواع پیتزا

بیشتر بخوانید
نکات مهمی در مورد تهیه پنیر پیتزا نکات جالب در مورد تهیه پنیر پیتزا   با وجود تهیه غذا هاي آماده یا همان Fast food و علاقه چندان مصرف کنندگان به پنیر پیتزا در این نوع غذاهادر نتیجه مصرف ...

مجتمع فنی تهران

جدیدترین مطالب سایت

 گلستان سعدی

منتشر شدن فیلم دو دختری که در اصفهان خودکشی کردند
منتشر شدن فیلم دو دختری که در اصفهان خودکشی کردند
مشاهده بیشتر