مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

از بین رفتن خودروها بعد از زلزله کرمانشاه (+تصاویر) از بین رفتن خودروها بعد از زلزله کرمانشاه (+تصاویر) تشکر روحانی با شاخه گل از پرستاران بیمارستان کرمانشاه (عکس) تشکر روحانی با شاخه گل از پرستاران بیمارستان کرمانشاه (عکس) شعرهای ناب با موضوع رحلت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) شعرهای ناب با موضوع رحلت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) متن های جدید ویژه رحلت پیامبر اسلام (ص) و امام حسن مجتبی (ع) متن های جدید ویژه رحلت پیامبر اسلام (ص) و امام حسن مجتبی (ع) پیامک های انتظار ظهور در باب امام زمان (عج) پیامک های انتظار ظهور در باب امام زمان (عج) لیونل مسی در کناره پسرش در حال بازی FIFA18  (عکس) لیونل مسی در کناره پسرش در حال بازی FIFA18 (عکس) کمک تهرانی ها به مردم زلزله زده کرمانشاه (+تصاویر) کمک تهرانی ها به مردم زلزله زده کرمانشاه (+تصاویر) نقاشی پر سر و صدا از علی دایی که پذیرفته نشد (عکس) نقاشی پر سر و صدا از علی دایی که پذیرفته نشد (عکس) مکس پرو نام خودروی جنگی آمریکایی (+مشخصات) مکس پرو نام خودروی جنگی آمریکایی (+مشخصات) از چه روش هایی لینک ها را کوتاه کنیم ؟ از چه روش هایی لینک ها را کوتاه کنیم ؟ تصاویر آتلیه ای و جالب بازیگر حدیث فولادوند تصاویر آتلیه ای و جالب بازیگر حدیث فولادوند عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (110) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (110) مصاحبه داغ با فرزاد حسنی در مورد متاهل بودنش تا زمینه کاری او مصاحبه داغ با فرزاد حسنی در مورد متاهل بودنش تا زمینه کاری او تصویر غمگین بیرون کشیدن یک نفر از زیر آوار کرمانشاه تصویر غمگین بیرون کشیدن یک نفر از زیر آوار کرمانشاه ملیکا شریفی نیا 31 ساله شد (عکس) ملیکا شریفی نیا 31 ساله شد (عکس) تصاویری جذاب از بلند ترین چرخ و فلک مدرن و مرتفع در جهان تصاویری جذاب از بلند ترین چرخ و فلک مدرن و مرتفع در جهان ملکه زیبایی بریتانیا تغییر جنسیت داد (عکس) ملکه زیبایی بریتانیا تغییر جنسیت داد (عکس) انواع لباس های جذاب و شیک آنجلینا جولی بر روی فرش قرمز انواع لباس های جذاب و شیک آنجلینا جولی بر روی فرش قرمز انواع طراحی های ناخن شیک و جذاب ویژه پاییز و زمستان 2018 انواع طراحی های ناخن شیک و جذاب ویژه پاییز و زمستان 2018 وقتی که باران کوثری بازیکن فوتبال میشود (عکس) وقتی که باران کوثری بازیکن فوتبال میشود (عکس)
گالری عکس

فروش خودرو

نمایشگاه

جذابیت

10 نمونه از بزرگترین زلزله های تاریخ بشر (+تصاویر)

مجموعه : مطالب جالب و خواندنی
تاریخ انتشار : 14 نوامبر 2017
10 نمونه از بزرگترین زلزله های تاریخ بشر (+تصاویر)

بزرگترین زلزله های تاریخ

 

زلزله هاي بزرگ تاریخ که رکورد تخریب و ویرانی رابه ثبت رساندند را در این جا بشما معرفی خواهیم کرد.

 

متاسفانه باید دراین لیست زلزله بزرگ کرمانشاه هم افزون کرد که تا شهر های دیگر ایران و عراق و ترکیه و کویت را هم لرزاند و بیشترین ضرر رابه شهر های کرمانشاه ایران وارد کرد.

 

مخرب ترین زلزله هاي تاریخ بشر به گزارش تالاب میزان ضرر هاي یک زمین لرزه، بستگی به عوامل مختلفی دارد که فاصله از سطح زمین و شدت لرزش و رانش زمین از جمله آن هاست. اما بزرگترین زلزله هاي ثبت شده تا به امروز در نقاط گوناگون کره زمین اتفاق افتاده اند. هیچ یک از ده زلزله بزرگ تاریخ در قرن هاي جدید در ایران نبوده اند. 

10 نمونه از بزرگترین زلزله های تاریخ بشر (+تصاویر)

1-  زلزله شهر والدویدا در شیلی با شدت 9.5 ریشتر در 22 می 1960

بزرگترین زلزله اي که در تاریخ  اتفاق افتاده، زلزله ي 9.5 ریشتری در شیلی هست که حدود 1655 کشته، هزاران زخمی و دو میلیون بی خانمان بجای گذاشت.

10 نمونه از بزرگترین زلزله های تاریخ بشر (+تصاویر)

2- زلزله بخش پرنس ویلیامز سوید در آلاسکا با شدت 9.2 ریشتر در 27 مارس 1964

این زلزله در تعداد زیادی از شهر های مجاور نیز ضرر هاي سنگینی رابه جای گذاشت و 128 نفر از ساکنین شهر های مجاور کشته شدند.

بنگاه این زلزله دربخش غیرمسکونی در ایالت آلاسکا اتفاق افتادکه باعث بوجود آمدن سونامی هاي زیادی در اقیانوس آرام شد.

دیدنی هست بدانید که لرزش این زلزله درحدود 3 دقیقه به طول انجامید.

10 نمونه از بزرگترین زلزله های تاریخ بشر (+تصاویر)

3  زلزله سوماترا در اندونزی با شدت 9.1 ریشتر در 26 دسامبر 2004

این مورد سومین زمین لرزه بزرگ و پرقدرت تاریخ هست. این فاجعه در 12 کشور دنیا بیش از 266 هزار کشته بجای گذاشت.

در اندونزی 165 هزار و 700 نفر ودر سریلانکا  35هزار و 400نفر جان خودرا از دست دادند.

10 نمونه از بزرگترین زلزله های تاریخ بشر (+تصاویر)

 4-  زلزله اي در نزدیکی سواحل شرقی هفوشو در ژاپن با شدت 9 ریشتر در 11 مارس 2011

این زلزله در شهر سندای در سواحل شرقی ژاپن رخ داد که بیش از هزاران کشته بجای گذاشت.

این زلزله بزرگترین زلزله ثبت شده در تاریخ ژاپن هست که به راه هاي ارتباطی و شبکه هاي حمل ونقل به اندازه اي ضرر وارد کرده هست که محاسبه کامل تلفات بسیار دشوار هست. بعد ازآن که سیستم خنک کننده تاسیسات هسته اي فوکوشیما داییچی از کار افتاد، مقامات دستور ترک سریعا این منطقه را دادند اما با این وجود آمار کشته شدگان و ضرر ناشی ازآن بسیار چندان بود.

10 نمونه از بزرگترین زلزله های تاریخ بشر (+تصاویر)

5-  زلزله شهر کام چاتکا در روسیه با شدت 9 ریشتر در 4 نوامبر 1952

کام چاتکا در قبل به فوران آتشفشان بسیار مشهور بوده و همینطور درسال 1923 نیز زلزله اي به شدت 8.5 ریشتر دراین شهر رخ داده بود.

اما در مورد زلزله ي 9 ریشتری که باعث بوجود آمدن سونامی بزرگی در اقیانوس آرام شد که امواج مخرب آن به شمال ژاپن و جزیره هاوایی و سواحل غربی ایالات امریکا نیز رسید.

10 نمونه از بزرگترین زلزله های تاریخ بشر (+تصاویر)

6- زلزله شهر مائول شیلی با شدت 8.8 ریشتر در 27 فوریه 2010

زمین لرزه 8.8 ریشتری مائول شیلی، لااقل 700 کشته برجای گذاشت.

بنگاه این زلزله در 325 کیلومتری سانتیاگو، پایخت شیلی بود، بعد از این زمین لرزه در 53 کشور اعلام خطر سونامی شد.

10 نمونه از بزرگترین زلزله های تاریخ بشر (+تصاویر)

7- زلزله شهر اکوادور در کلمبیا با شدت 8.8 ریشتر در 31 ژانویه 1906

در پی این زلزله 8.8 ریشتری که درحدود 107 سال پیش در مرز کلمبیا و اکوادور اتفاق افتاد، حدود 1500 نفر کشته و حدود 5000 نفر زخمی شدند و سونامی بزرگی سراسر اقیانوس آرام را در نوردید.

10 نمونه از بزرگترین زلزله های تاریخ بشر (+تصاویر)

8- زلزله جزیره رت آیلند آلاسکا با شدت 8.8 ریشتر در 4 فوریه 1965

گرچه این زلزله عمق زیادی داشت اما به این علت که در مکانی غیر مسکونی رخ داد ضرر جانی در پی نداشت و تنها به تاسیسات محلی در آلاسکا آسیب زد.

10 نمونه از بزرگترین زلزله های تاریخ بشر (+تصاویر)

9- زلزله شهر سوماترای اندونزی با شدت 8.8 ریشتر در 25 نوامبر 1833

در اثر این زلزله نزدیک به 1000 نفر کشته ودر واقع تعداد زیادی از ساکنین شهر سوماترا از بین رفتند و چندین روستا به صورت کامل زیر خاک دفن شدند.

10 نمونه از بزرگترین زلزله های تاریخ بشر (+تصاویر)

10- زلزله کاسداکیای اقیانوس آرام با شدت 8.7 ریشتر در 26 ژانویه 1700

این زلزله در اقیانوس آرام و نزدیکی سواحل غربی مشترک ایالات امریکا و کانادا رخ داد.

 

در تماس با آمار ضرر جانی و مالی این فاجعه آمار دقیقی نیست اما گزارش هایي دراین مورد وجوددارد که دهکده هاي ژاپن و مناطق مسکونی در غرب ایالات امریکا دقیقا زیر آب رفتند.

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو