مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

مصاحبه با تنها محیط بان زن کشور

مجموعه : مطالب جالب و خواندنی
تاریخ انتشار : 22 فوریه 2015
مصاحبه با تنها محیط بان زن کشور

لیلا مهرجو یکی از معدود محیط بانان زن ایران است که در شغل محیط بانی انجام وظیفه می کند و تنها محیط بان خانمی است که به عنوان نیروی اجرایی در عرصه های طبیعی و برخورد با متخلفین حضور فعال دارد.

 

به نقل از تالاب ، لیلا مهرجو یکی از معدود محیط بانان زن ایران است که در شغل محیط بانی انجام وظیفه می کند و تنها محیط بان خانمی است که به عنوان نیروی اجرایی در عرصه های طبیعی و برخورد با متخلفین حضور فعال دارد.

 

متن زیر مصاحبه امید عزت پور مدیر وبلاگ محیط بان با خانم لیلا مهرجو یکی از محیط بانان زن ایران است که در استان قزوین مشغول به کار می باشد.

 

خودتان را معرفی کنید و از سابقه اشتغال به کارتان در سازمان محیط زیست بگویید ؟

 

لیلا مهرجو هستم. ۱۳ سال سابقه کار در استان های سمنان و گلستان را دارم و هم اکنون به عنوان محیط بان در بخش طارم سفلی در استان قزوین مشغول به خدمت می باشم.

 

۱۲ سال بعنوان نیروی قراردادی در قسمت اداری و یکسال گذشته (سال ۱۳۹۲) با قبولی در آزمون استخدامی پیمانی بعنوان مامور اجرایی مشغول انجام وظیفه می باشم.

 

دغدغه های یک محیط بان زن چیست ؟

 

خوشبختانه در یکسال گذشته به خاطر علاقه زیادم به طبیعت و حیات وحش با وجود سختی های شغل محیط بانی، دغدغه ای نداشتم. شاید دلیلش این باشد که من در خانواده محیط زیستی و عاشق طبیعت و حیات وحش بزرگ شده ام و در اینجا لازم می دانم از پدر عزیزم که بازنشسته و پیشکسوت در سازمان محیط زیست هستند هم یادی کنم و امیدوارم خودم را لایق ادامه راه این بزرگوار بدانم و بتوانم در این لباس مقدس به خوبی انجام وظیفه نمایم.

 

از خاطرات خوبی که در این شغل داشته اید بگویید ؟

 

کار در طبیعت و دیدن حیات وحش برای من لذت بخش است و تمام لحظه ها جزو خاطرات خوب من محسوب میشود اما به عنوان یکی از خاطرات خوب میتوانم از لحظه رهاسازی یک عقاب طلایی زخمی که پس از چند روز تیمار و مراقبت توسط مامورین سرمحیط بانی طارم سفلی دوباره بهبودی حاصل کرده و به دامان طبیعت بازگردانده شد و لحظه اوج گرفتن این پرنده و پرواز زیبای آن در آسمان نام ببرم.

محیط بان زن

 

از خاطرات بدی که در این شغل داشته اید بگویید ؟

 

از خاطرات بد در این کار فقط می توانم به روبرو شدن با لاشه حیوانات شکار شده بی گناه توسط شکارچیان نام ببرم. چراکه معتقدم کشتن یک موجود جاندار به قصد شکار و لذت، تاوان سختی دارد.

 

من امیدوارم روزی فرا برسد که طبیعتی بدون شکارچی داشته باشیم.

 

وقتی با لاشه یک حیوان شکار شده روبرو می شوید چه احساسی به شما دست می دهد ؟

 

به لحاظ احساسی بسیار ناراحت و متاثر می شوم.

 

مصاحبه با تنها محیط بان زن کشور

 

چه تفاوتی میان شما و محیط بانان مرد وجود دارد؟

 

قطعا یکی از تفاوت های اساسی بین محیط بانان مرد و زن میتواند قدرت و توان جسمانی باشد که در گشت و کنترل و ماموریت ها کاملا مشهود است. محیط بان مرد به لحاظ فیزیک بدنی قویتر از زنان عمل می کند و این در تعقیب و گریز شکارچی متخلف کاملا مشهود است.
آیا از شغل خود راضی هستید؟ احساس خود را راجب این شغل بگویید

 

بله خیلی راضیم. شغل محیط بانی علاقه بسیار زیادی را می طلبد و من چون این علاقه را در وجودم ارثی می دانم خیلی از این شغل احساس رضایت دارم.

 

مصاحبه با تنها محیط بان زن کشور

به عنوان یک محیط بان زن چه انتظاری از ریاست سازمان محیط زیست دارید؟

 

ضمن سلام به خانم دکتر ابتکار و آرزوی سلامتی برای ایشان، باید بگویم خوشحالم در سازمانی خدمت می کنم که در راس آن یک خانم حضور دارد.

از آنجائیکه بنده افتخار اولین زن محیط بان در سطح کشور را دارم و زندگی در این شرایط سختی های خاص خودش را دارد تقاضا دارم خانم دکتر توجه بیشتری به محیط بانان داشته باشند، برای محیط بانان دوره های آموزشی محیط بانی برگزار شود و در نهایت به وضعیت معیشتی محیط بانان عنایت ویژه داشته باشند. ممنون

 

در پایان با مردم چه صحبتی دارید؟

 

از مردم تقاضا دارم به محیط زیست اهمیت دهند چون بی اهمیتی به آن صدمه به محیط زندگی خودشان است.در آخر عاجزانه خواهش می کنم با حیات وحش مهربان باشند.

 

 

 

تهیه و تنظیم : مطالب جالب و خواندنی تالاب

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو