دانلود آهنگ جدید

قاصدک

فروش خودرو

پرواز

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

دکتر تاج بخش

مطالب پیشنهادی

لخت خوابیدن زن و شوهر (20 مزایای برهنه خوابیدن زوج ها) لخت خوابیدن زن و شوهر (20 مزایای برهنه خوابیدن زوج ها) مکان های دیدنی ژاپن | زیباترین مکان های دیدنی ژاپن برای گردشگران مکان های دیدنی ژاپن | زیباترین مکان های دیدنی ژاپن برای گردشگران متن زیبا برای تبریک ازدواج | متن عاشقانه تبریک سالگرد ازدواج به همسر متن زیبا برای تبریک ازدواج | متن عاشقانه تبریک سالگرد ازدواج به همسر عکس هایی از طبیعت فصل بهار و شکوفه درختان و طبیعت سبز بهاری عکس هایی از طبیعت فصل بهار و شکوفه درختان و طبیعت سبز بهاری خصوصیات متولدین فروردین | ماه فروردین | متولدین فروردین | متولد فروردین | فال فروردین خصوصیات متولدین فروردین | ماه فروردین | متولدین فروردین | متولد فروردین | فال فروردین شعر تبریک تولد متولدین فروردین ماه | اشعار زیبا برای تبریک متولد فروردین ماه شعر تبریک تولد متولدین فروردین ماه | اشعار زیبا برای تبریک متولد فروردین ماه رازهای زندگی شخصی حامد همایون و همسرش + عکس و بیوگرافی حامد حمایون رازهای زندگی شخصی حامد همایون و همسرش + عکس و بیوگرافی حامد حمایون سخنان زیبا از بزرگان اسلام در مورد زن | جملات زیبای اسلام در مورد زنان سخنان زیبا از بزرگان اسلام در مورد زن | جملات زیبای اسلام در مورد زنان تک تیر انداز باهر ؛ بهترین تفنگ تک تیر انداز جهان در ایران (+ فیلم) تک تیر انداز باهر ؛ بهترین تفنگ تک تیر انداز جهان در ایران (+ فیلم) بهترین تفنگ های نظامی جهان ( کلیپ) بهترین تفنگ های نظامی جهان ( کلیپ) آشنایی با 50 نمونه از بهترین تفنگ های کلاسیک و مدرن جهان آشنایی با 50 نمونه از بهترین تفنگ های کلاسیک و مدرن جهان بیوگرافی لاله مرزبان | تصاویر جدید لاله مرزبان و همسرش بیوگرافی لاله مرزبان | تصاویر جدید لاله مرزبان و همسرش دختران زیبای ژاپن | جذاب ترین دختران مانکن ژاپنی در سال 2018 دختران زیبای ژاپن | جذاب ترین دختران مانکن ژاپنی در سال 2018 ماسک ترکیبی خانگی برای جوانسازی و لیفتینگ پوست ماسک ترکیبی خانگی برای جوانسازی و لیفتینگ پوست انواع ست کیف و کفش زنانه شیک مجلسی 1397 | مد سال 97 انواع ست کیف و کفش زنانه شیک مجلسی 1397 | مد سال 97 تعبیر خواب آدم خورای | تعبیر خواب خوردن گوشت انسان در خواب تعبیر خواب آدم خورای | تعبیر خواب خوردن گوشت انسان در خواب
گالری عکس

زیبایی بهروز

فروش خودرو

کارینا پرواز

معرفی انواع بازی ها و سرگرمی ها در فصل تابستان

مجموعه : بازی های محلی
تاریخ انتشار : 21 آوریل 2017
معرفی انواع بازی ها و سرگرمی ها در فصل تابستان

سرگرمی های بزرگانه در فصل تابستان

 

به تازگی ما وارد فصل تابستان شده ایم ، بازی ها و سرگرمی هاي جالبی را در این بخش به شما آموزش خواهیم داد.

 

به گزارش تالاب امروزه خیابان‌ها پر شده از وسایل نقلیه و دیگر جایی برای بازی بچه‌ها جز سالن‌هاي ورزشی نیست. گرچه برای بعضی خانواده‌ها ثبت نام در سالن‌ها مقدور نمی‌باشد و باید به دنبال چاره‌اي باشند.

 

بعضی والدین به علت گرم شدن هوا ترجیح می دهند در منزل بمانند؛ در نتیجه باید برای بچه‌هایي که مدام تکرار می کنند «حوصله‌مان سر رفته» سرگرمی ایجاد کنند.

 

برای اینکه روزهای بلند تابستان را برای فرزندان به روزهایی به یاد ماندنی تبدیل کنیم؛ لازم هست کمی خلاقیت به خرج دهیم. در این نوشتار بعضی از سرگرمی ‌هاي خوشحال و ساده را توضیح میدهیم که می ‌شود بدون سرو صدا در آپارتمان ‌ها انجام داد.

 

عروسک پارچه‌ای

تهیه انواع عروسك‌ها و آموزش آن‌ها به فرزندان می تواند دیدنی و هیجان‌انگیز باشد. مثلاً از وسایل دور ریز و غیرقابل بهره گیری می توان برترین اسباب‌ بازی‌ها را تولید این عروسک ها در قدیم بسیار چندان بودند.

 

همۀ دختر بچه‌هاي دهه ‌هاي 60 دست ‌کم یکی از این عروسک‌ها داشته‌اند. عروسک‌های دست‌ساز شاید همچون باربی‌هاي جذاب نباشد، اما به علت نرم و راحت بودنشان، دخترها آن را اکثر دوست دارند.

معرفی انواع بازی ها و سرگرمی ها در فصل تابستان

تفریحات در تابستان

 

پازل و بازی فکری

با دقت به سن فرزندانتان، انواع بازی‌هاي فكری گروهی یا فردی، پازل، معما، جدول و حتی انجام آزمایش‌هاي عملی ابتدایی در منزل میتواند برترین سرگرمی برای پرورش نبوغ و استعداد باشد.

 

پازل‌هاي چوبی چون از مواد طبیعی تهیه میشوند، غیر سمی میباشند. در عین حال کاملاً تراشیده و صیقلی شده میباشند و برای بازی کودکان هیچ خطر یا مشکلی ایجاد نمی کنند. درضمن، با اشکال متنوعی که این قطعات دارند، می توانید شکل‌هاي هندسی را به آن‌ها آموزش دهید.

معرفی انواع بازی ها و سرگرمی ها در فصل تابستان

انواع تفریحات در تابستان

 

طراحی با دکمه

لباس‌هایي که کهنه می شوند می تواند در چند مرحله مورد بازبینی قرار گیرند تا نهایت بهره گیری از قسمت‌هاي گوناگون آن ‌ها بشود. با دکمه ‌هاي چوبی بزرگ و رنگی میتوانید یک تابلوی هنری بسیار جذاب و متفاوت درست کنید.

 

ابتدا دکمه ‌ها را رنگ بزنید و با کمک نخ‌هاي کنفی دکمه ‌هاي رنگی را به بوم وصل کنید. حتی میتوانید مهارت‌ هاي لازم را به بچه‌ها بیاموزید. کمی خیاطی به آن‌ها یاد دهید. مثلاً به آنان بیاموزید، اگر دکمه لباسشان کنده میشود، چه طور آن را بدوزند.

معرفی انواع بازی ها و سرگرمی ها در فصل تابستان

کاردستی

چند کتاب آموزش کاردستی برای کودکان (مناسب سن فرزندتان) تهیه کنید و هر روز زمانی را به درست کردن یک کاردستی با او اختصاص دهید. رشد خلاقیت و افزایش مهارت کار کردن با دست از مزایای این بازی هست.

 

تولید کاردستی برای بچه‌ها جذابیت دارد و در کنار آن میتوانند چیزهای زیادی بیاموزند. میتوانید یک شخصیت پسر یا دختر روی مقوا بکشید و دور آن را با قیچی ببرید.

 

سپس با کاغذهای رنگی لباس، کفش، کلاه آفتاب‌گیر و عینک آفتابی برایش درست کنید. در انتهای تابستان میتوانید نمایشگاهی از کارهای فرزندتان در منزل بگذارید و از آشنایان دعوت کنید تا از نمایشگاه او مشاهده کنند.

 

معرفی انواع بازی ها و سرگرمی ها در فصل تابستان
حروف روزنامه

چسب، قیچی و روزنامه باطله در اختیار بچه‌ها بگذارید تا با بریدن تصویر‌ها و حروف آن، عکس هاي و جملات اخیر درست کنند. اینکار باعث خلاقیت هر چه اکثر در نوشتن جملات و انشاء می شود و بار لغات آن‌ها را افزایش می دهد.

 

بیست سوالی

این بازی قدیمی، دارای مزایای آموزشی فراوانی هست. چرا که تمرکز، هوش و تخیل افراد را تحت تأثیر قرار می دهد. گاهی که میهمان دارید، این بازی‌ را دسته جمعی انجام دهید. از فرزندتان بخواهید درمورد یک شیء در اتاق بدون اینکه نام آن را ببرد، توضیح بدهد. بعد از بقیه بچه ‌ها بخواهید حدس ‌هاي خود را در این مورد روی کاغذ بنویسند.

 

هر کس که درست حدس زد، برنده هست و فرصت دارد دفعه بعد درمورد یک شی اخیر توضیح دهد. می توانید بیست سوالی بازی کنید و توضیحات را در قالب سوال از هم بپرسید. این سوال‌ ها ممکن هست درمورد هر چیز دیگر باشد مثلاً شغل یا…

معرفی انواع بازی ها و سرگرمی ها در فصل تابستان

قصه بگویید

شما قصه‌اي را شروع کنید. سپس در یک جای حساس آن را قطع کرده و از فرزندتان بخواهید آن را ادامه دهد. سپس او در جایی که دوست دارد داستان را قطع کند و شما باید بقیه داستان را بسازید.

 

بد نیست که پس از پایان یافتن داستانتان، با کمک یکدیگر آن را در دفتر یادداشتی بنویسید تا یادگاری خوبی از این تابستان برای روزهای بزرگسالی اش باشد.

 

در نهایت، هر سرگرمی دیگری در نظر دارید میتوانید برای ما در قسمت نظرات ارسال کنید، تا دیگران نیز از تجربیات شما بهره گیری نمایند با امید تعطیلاتی خوشحال…

 

منبع : تبیان

وقت آزاد


بازی پادشاه

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي