مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

واژگونی پیکان در جاده شیراز 5 کشته داد (عکس) واژگونی پیکان در جاده شیراز 5 کشته داد (عکس) شهادت یکی از نیروهای ارتش در حین کمک رسانی زلزله زدگان شهادت یکی از نیروهای ارتش در حین کمک رسانی زلزله زدگان چرا لاغر نمی شوم و وزنم کم نمیشود ؟ چرا لاغر نمی شوم و وزنم کم نمیشود ؟ به 6 دلیل قانع کننده آلمان بهترین کشور دنیا است به 6 دلیل قانع کننده آلمان بهترین کشور دنیا است فوت مادر خواننده معروف کشورمان (عکس) فوت مادر خواننده معروف کشورمان (عکس) شایعه مرگ استاد مشایخی توسط همسرش رد شد شایعه مرگ استاد مشایخی توسط همسرش رد شد فیلم زهرا امیر ابراهیمی بازیگر معروف درباره زلزله کرمانشاه فیلم زهرا امیر ابراهیمی بازیگر معروف درباره زلزله کرمانشاه ماجرای تجاوز به دختر جوان به واسطه استخدام در شرکت ماجرای تجاوز به دختر جوان به واسطه استخدام در شرکت گریم حرفه ای زنان زشتی که با آرایش ملکه میشوند (عکس) گریم حرفه ای زنان زشتی که با آرایش ملکه میشوند (عکس) نورگل یشیل چای بازیگر ترکیه ای در ایران و حجاب جالبش در خیابان (عکس) نورگل یشیل چای بازیگر ترکیه ای در ایران و حجاب جالبش در خیابان (عکس) آموزش تصویری آرایش های حرفه ای و گریم آموزش تصویری آرایش های حرفه ای و گریم لاکچری ترین مدل لباس های دخترانه بلند و جذاب لاکچری ترین مدل لباس های دخترانه بلند و جذاب آموزش تهیه لیمو شکری عالی و خوش طعم آموزش تهیه لیمو شکری عالی و خوش طعم ست کردن های جدید آرایش صورت با رنگ و مدل مو عالی ست کردن های جدید آرایش صورت با رنگ و مدل مو عالی علت دیر ازدواج کردن پسرها و دخترها علت دیر ازدواج کردن پسرها و دخترها روش هایی مناسب برای ترک کردن راحت سیگار روش هایی مناسب برای ترک کردن راحت سیگار طرز تهیه حلوا و ژله مجلسی طرز تهیه حلوا و ژله مجلسی مدل موهای جذاب عروس به همراه تاج و شینیون 2018 مدل موهای جذاب عروس به همراه تاج و شینیون 2018 علت حضور الناز شاکردوست در مرده شور خانه (+عکس) علت حضور الناز شاکردوست در مرده شور خانه (+عکس) اس ام اس های تلگرامی عاشقانه و لاو (20) اس ام اس های تلگرامی عاشقانه و لاو (20)
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

ایده های مناسب برای ترک کردن قلیان

مجموعه : ترک اعتیاد
تاریخ انتشار : 22 آوریل 2017
ایده های مناسب برای ترک کردن قلیان

چگونه قلیان را ترک کنیم ؟

 

قلیان متاسفانه یکی از معضل هاي جوانان ایرانی شده هست ، ضررها فراوان قلیان از جمله سرطان باعث شده تا این مقاله را برای ترک کردن قلیان ارائه دهیم.

 

می‌توانید پس از ترک قلیان، مزه غذاها را بهتر درک کنید، زندگی را شفاف مشاهده نمایید و از وقت و پول خود بهتر بهره گیری کنید. با ترک قلیان، قلیانی نشدن فرزندانتان را تا حد زیادی تضمین می‌کنید و بالاخره این که زود نمی میرید و کودکان و همسرتان به جای از دست دادن شما، فردی مصمم، با اعتماد به نفس بالا و شجاع را بعنوان یار و پشتوانه خود، خواهند داشت.

 

با ترک قلیان بوی بد دهان، سرفه، تنگی نفس، سردرد، دندانهای زرد و کثیف، پوست تیره و چروکیده با شما خداحافظی میکنند.

ایده های مناسب برای ترک کردن قلیان

پیش از ترک قلیان چه کنیم؟

۱-پیش از ترک کامل قلیان، سعی کنید مکان هایي را بعنوان مکان هاي ممنوعه برای استعمال قلیان قلمداد کنید، سپس در این مکان ها مثلاً خانه، محل کار و یا اماکن عمومی، به هیچ وجه قلیان نکشید. همسر و فرزندان فرد قلیانی، افراد بسیار مناسبی برای کمک به ترک میباشند.

 

بهره گیری از این دو اهرم، هنگام ترک قلیان، بسیار کمک کننده و خوب هست. نخستین فکری که به ذهن افراد قلیانی خطور می‌کند، این هست که چرا باید قلیان را ترک کنم؟

 

دلایل شما برای ترک قلیان نقش مهمی را در ادامه روند ترک، برعهده دارند.

 

در جواب باید گفت با ترک قلیان خطر عوارض قلیان به تدریج از شما فاصله گرفته و شما شخصیتی مقبول و معقول در بین اطرافیان خود به دست خواهیدآورد.

 

۲- برای ترک قلیان باید ایجاد انگیزه کرد. انگیزه یعنی تلاش برای رسیدن فرد قلیانی به این که خود بخواهد نه دیگران،. به عبارت دیگر اطرافیان تنها میتوانند در ایجاد انگیزه، کمک کننده باشند و این خود فرد هست که باید انگیزه را در خود ایجاد کند.

 

۳- لیستی از معایب و فواید قلیان را تهیه کنید. آن را منصفانه بخوانید. با دقت به کلیه جزییات، اگر تمایل به ترک قلیان پیدا کردید، آن را عقب نیندازید و حتماً شروع کنید.

 

۴- زمان و نوع کاری راکه با آن قلیان می‌کشید، مشخص کنید و به دلایل قلیان کشی خود در آن زمان، و احساسی که بعد از مصرف قلیان داشته اید، فکر کنید.

 

۵- در پایان هر روز، الگوی قلیان کشیدن خود را مرور کرده مشاهده نمایید که چه چیزی شما را وادار به قلیان کشیدن می‌کند؟ کار سخت؟ عصبانیت؟ کسالت؟ تفریح و تفنن؟ بی کاری و یا موقعیت هاي خاص دیگر؟ بعد از شناخت آن، روشهای دیگری را برای رو به رو شدن با احساسات و شرایط خود جستجو کنید.

 

طلب یاری از دوستان
درترک قلیان، از دوستان خود یاری بطلبید. درست مثل هنگامی که کار یا مشکلی دارید و از دوستان خود کمک میخواهید، در این اساس هم از دوستان خود طلب یاری کنید زیرا وقتی بار مسوولیت کاری را با دوستان تقسیم می‌کنید، راحت تر مشکل حل میشود.

 

اگر هم زمان با دوستی دیگر ترک میکنید، به تقویت انگیزه خود کمک کنید، یکدیگر را درک کرده و در لحظات سخت با یکدیگر هم صحبتی و همفکری کنید. با نقل وانتقال تجربیات خود و دیگران به یکدیگر، در راه ترک قلیان قدم هاي محکم و موثری بردارید.

ایده های مناسب برای ترک کردن قلیان

اموزش ترک قلیان

 

ترک قلیان را آسان نگیرید
همان گونه گه گفته شد، ترک قلیان را نباید ساده و سهل پنداشت. برعکس تصور عام که بر این عقیده اند که با مشکل دانستن یک کار، تمایل فرد به انجام آن کار کمتر میشود و از ترس سختی آن کار، تن به آن نمی‌دهد، باید گفت که اگر اطرافیان فرد و خود فرد اینکار را بزرگ بدانند، هم با آمادگی بیشتری پیش می‌روند و هم برای انجام کار بزرگ تر تشویق شده و از اعتماد به نفس فزاینده اي برخوردار میشوند.

 

چه بسا با ادامه روند ترک قلیان و علم به این که اینکار بزرگ را انجام داده اند، اعتماد به نفس بالا و بالاتری پیدا کرده و در نتیجه قدم هاي بعدی را موثرتر بر می دارند.

 

این موضوع سبب می‌شود که اگر یک‌بار پیروز نشدند، ناامید نگردند و باز هم دلگرم باشند چرا که حتی تلاش برای انجام کاری سخت و مقاومت نسبی در برابر آن، خود نوعی پیروزی هست. مثل مساوی با شکست در مسابقات با گل کمتر، در مقابل حریفی قدرتمند.

 

یک سوال
دراینجا این سوال پیش می‌آید که چرا شروع ترک قلیان سخت هست؟ اصولاً انسان ها از هر تغییری در زندگی خود هراسان میباشند چرا که هر تغییری، انرژی و وقت آنان را به طور مضاعف گرفته و نیاز به تلاش و حرکتی فزاینده را اکثر میکند، پس انسان ها از هرگونه تغییری در ابتدا گریزان اند.

 

این اصل در همۀ اجزای جهان حکم فرماست بنابراین عیب محسوب نمیشود. چه بسا ماشینی که در حال هل دادن آن هستیم،در چند ثانیه اول حرکت، انرژی و وقت بیشتری را می طلبد.

به عبارت دیگر هر حرکت و تغییری در ابتدا سخت و انرژی گیر هست. با این شناخت، بهتر و با اعتماد به نفس بیشتری جلو میرویم. از خطاها و کندی ابتدایی حرکت خود دلسرد نمی‌شویم بلکه با گذشت هر لحظه، این امید را تقویت میکنیم که هر لحظه از لحظه گذشته آسان تر خواهد بود و با این امید پیش میرویم.

 

حقایق را نمیشود کتمان کرد
به گزارش تالاب پیش نیاز ترک قلیان این هست که ابتدا با خود صادق بوده متعهد و آماده برای تلاشی مضاعف باشید. شما قلیان را ترک میکنید؛ چون قاطعانه معتقدید قلیان کشنده و مرگبار هست.

 

اگر تزلزلی در این فکر به وجود آید و مجدد وسوسه شوید که قلیان بکشید، در رخداد این حقیقت هیچ گونه خللی ایجاد نشده و این اتفاق، یعنی مرگ ناگهانی در اثر قلیان، حتی با یک قلیان نیز میتواند به وقوع بپیوندد.

 

منبع :delgarm.com

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو