قاصدک

بهترین لاغری

دکتر تاج بخش

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

معرفی واکسن مخصوص ترک سیگار

مجموعه : ترک اعتیاد
معرفی واکسن مخصوص ترک سیگار

واکسن ترک سیگار هم بزودی می آید

پزشکان و بزرگان علم به تازگی واکسنی را اختراع کردند که می‌تواند سیگار را از بدن دور کند و تدریجی ترک سیگار اغاز شود .

 

به گزارش تالاب محققان موسسه تحقیقاتی اسکریپس ایالات امریکا ادعا می‌کنند که پیروز به ساخت واکسن ترک سیگار شده اند. این واکسن باعث میشود که بدن نیکوتین را همچون یک عامل مهاجم قلمداد کند و هنگام وارد شدن نیکوتین به بدن، شروع به ساخت آنتی بادی هاي ضد مولکول هاي نیکوتین کند.

 

در صورت مصرف نخستین توتون و تنباکو پس از تزریق واکسن، آنتی بادی ساخت شده، از ورود نیکوتین به سیستم عصبی مرکزی و مغز جلوگیري میکند. محققان مرکز تحقیقاتی اسکریپس کشور آمریکا بر این باورند که این واکسن نسخه بهبود یافته نظیر قبلی هست.

 

نظیر قبلی واکسن ترک سیگار فقط در 30 درصد افرادی که به ترک سیگار تمایل داشتند، تاثیر گذار بود. آزمایش هاي نخست این واکسن در موش هاي آزمایشگاهی موفقیت آمیز بوده هست.

 

سیگار شامل 4 هزار ماده شیمیایی سمی هست و مصرف طولانی مدت آن منتهی به طیف گسترده اي از مریضی ها، از جمله مریضی هاي قلبی، ریوی و سرطان می‌شود.

 

برچسب‌ها:

ترک اعتیاد

بیشتر بخوانید
چگونگی شناسایی افراد معتاد خواندن این توصیه‌ها را به اولیایی که به تغییر رفتار و گفتار فرزند خود مشکوک شده و نگران آلوده شدن آنان به موادمخدر هستند، توصیه می‌کنیم.   با خواندن این نکات می‌توانید ...

تور مسافرتی

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
صدور حکم برای قاتل تجاوز و قتل کیانای 7 ساله ! (+عکس)
صدور حکم برای قاتل تجاوز و قتل کیانای 7 ساله ! (+عکس)
مشاهده بیشتر