مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

آموزش تهیه لیمو شکری عالی و خوش طعم آموزش تهیه لیمو شکری عالی و خوش طعم ست کردن های جدید آرایش صورت با رنگ و مدل مو عالی ست کردن های جدید آرایش صورت با رنگ و مدل مو عالی علت دیر ازدواج کردن پسرها و دخترها علت دیر ازدواج کردن پسرها و دخترها روش هایی مناسب برای ترک کردن راحت سیگار روش هایی مناسب برای ترک کردن راحت سیگار طرز تهیه حلوا و ژله مجلسی طرز تهیه حلوا و ژله مجلسی مدل موهای جذاب عروس به همراه تاج و شینیون 2018 مدل موهای جذاب عروس به همراه تاج و شینیون 2018 علت حضور الناز شاکردوست در مرده شور خانه (+عکس) علت حضور الناز شاکردوست در مرده شور خانه (+عکس) اس ام اس های تلگرامی عاشقانه و لاو (20) اس ام اس های تلگرامی عاشقانه و لاو (20) آیا با حجامت کردن آلرژی درمان میشود ؟ آیا با حجامت کردن آلرژی درمان میشود ؟ 6 راهکار کاربردی برای مقاومت لاک ها بر روی ناخن 6 راهکار کاربردی برای مقاومت لاک ها بر روی ناخن داستان پند آموز گرفتن خرها داستان پند آموز گرفتن خرها تصاویری از کوییک اتوماتیک سایپا به همراه قیمت پایه تصاویری از کوییک اتوماتیک سایپا به همراه قیمت پایه حکایت خواندنی با موضوع گاو شتر و قوچ و يك دسته علف کامل حکایت خواندنی با موضوع گاو شتر و قوچ و يك دسته علف کامل چگونه به راحتی مادر شویم ؟ چگونه به راحتی مادر شویم ؟ حضور بهرام رادان در کنار مردم زلزله دیده کرمانشاه حضور بهرام رادان در کنار مردم زلزله دیده کرمانشاه از بین رفتن خودروها بعد از زلزله کرمانشاه (+تصاویر) از بین رفتن خودروها بعد از زلزله کرمانشاه (+تصاویر) تشکر روحانی با شاخه گل از پرستاران بیمارستان کرمانشاه (عکس) تشکر روحانی با شاخه گل از پرستاران بیمارستان کرمانشاه (عکس) شعرهای ناب با موضوع رحلت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) شعرهای ناب با موضوع رحلت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) متن های جدید ویژه رحلت پیامبر اسلام (ص) و امام حسن مجتبی (ع) متن های جدید ویژه رحلت پیامبر اسلام (ص) و امام حسن مجتبی (ع) پیامک های انتظار ظهور در باب امام زمان (عج) پیامک های انتظار ظهور در باب امام زمان (عج)
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

آغوش گرم مادر بهترین مکان برای نوزاد نارس

مجموعه : بهداشت کودک
تاریخ انتشار : 26 فوریه 2015
آغوش گرم مادر بهترین مکان برای نوزاد نارس

سازمان بهداشت جهانی این روش را به عنوان یک روش مراقبت نوزاد نارس، در سراسر جهان تایید نموده و آن را قابل اجرا بیان کرده است و همچنین اعلام نموده است که از این روش می توان برای نوزادان رسیده هم سود جست. این روش شامل قسمتهای زیر می باشد:

 

همیشه و هر جا شنیده ایم که آغوش مادر برای نوزاد آرامش بخش است و به سلامت جسم و روان او کمک می کند این بار می خواهیم به نقش درمانی آ ن اشاره کنیم.

مراقبت مادرانه آغوشی نوعی مراقبت از نوزادان نارس است که در آن نوزاد در تماس پوستی طولانی با مادر قرار می گیرد. این روش قابل استفاده ، آسان و موثر برای ارتقای سلامتی و بهداشت نوزادان نارس می باشد و همچنین کمک می کند تا نوزاد مورد نظر به سطح نوزادان رسیده برسد.

 

* تماس پوست نوزاد با پوست مادر

*  تغذیه انحصاری با شیر مادر

*  حمایت از ارتباط عاطفی نوزاد و مادر

 

 

روش قرار دادن نوزاد در وضعیت مراقبت مادرانه آغوشی
نوزاد را در وسط سینه مادر و در حالت عمودی به صورت سینه به سینه قرار دهید و او را با یک بند محکم ببندید. سر را به یک طرف برگردانید و گردن را در وضعیت کمی کشیده به عقب نگه دارید . قسمت فوقانی بند درست زیر گردن نوزاد است. این حالت موقعیت سر را برای باز نگه داشتن راه هوایی مناسب تر می کند و سبب تماس چشم به چشم بین مادر و نوزاد می شود و از خم شدن سر به جلو و خم شدن بیش از حد آن به عقب جلوگیری می کند .

 

باید رانها خم شده و در یک حالت قورباغه ای قرار گیرد. بازوها نیز خم شده باشد . لباس نوزاد باید جلو باز باشد که تماس پوست جلوی تنه نوزاد با جلوی سینه مادر برقرار گردد . برای حفظ درجه حرارت سر نوزاد بایستی به وسیله کلاه پوشیده شود . در زایمان های چند قلویی پدر و یا دیگر افراد فامیل می توانند برای انجام این روش در کنار مادر قرار گیرند. تماس پوست به پوست در موقع تولد به مادر کمک می کند که بلافاصله با فرزندش ارتباط عاطفی برقرار کند و همچنین ترشح اکسی توسین باعث آرامش مادر و کمک به شروع تولید شیر مادر می شود.

ویژگی های اصلی این روش مراقبت عبارتنداز:

 – تماس پوستی زود هنگام ، طولانی مدت و مداوم بین مادر و نوزاد

– تغذیه انحصاری با شیر مادر (بطور ایده آل)

– قابل اجرا بودن در بیمارستان و امکان ادامه آن در خانه

– امکان ترخیص زودتر نوزادان کم وزن و نارس

– حمایت و پیگیری مناسب مادرانه در خانه

– روشی موثر و مناسب برای کاهش و جلوگیری از استرس موجود در بخش های شلوغ نوزادان

 

  آغوش گرم مادر بهترین مکان برای نوزاد نارس

 

 فواید مراقبت مادرانه آغوشی برای مادر
تماس پوست به پوست در موقع تولد به مادر کمک می کند که بلافاصله با فرزندش ارتباط عاطفی برقرار کند و همچنین ترشح اکسی توسین باعث آرامش مادر و کمک به شروع تولید شیر مادر می شود. شیردهی باعث آزاد شدن هورمون هایی می شود که با انقباض رحم باعث بهبودی مادر در موقع زایمان می شود. مادر وکالت فرزندش را به عهده می گیرد و در مرکز تیم مراقبت کننده نوزادش قرار می گیرد. به مادر و نوزاد کمک می کند که در یک ریتم خواب و بیداری با یکدیگر قرار گیرند. بطوری که مادر خواب بیشتری می کند. در زایمان های زودرس مادر احساس گناه و هیجان می کند و مستعد افسردگی بعد از زایمان می باشد که روش مراقبت مادرانه آغوشی آن را کاهش می دهد.

 

کودک
گرفتن بچه در تماس با قفسه سینه اش به او کمک می کند که بتواند ادامه سن حاملگی فرزندش را کامل کند و امکان مراقبت بهتری به او بدهد. حمل بچه در مراقبت مادرانه آغوشی به این مفهوم است که مادر قادر است زودتر حرکت کند و هر چه سریعتر از بیمارستان ترخیص شود و به زندگی عادی خود برگردد. این روش به گونه ای می باشد که مادر در حالی که فرزندش را به سینه حمل می کند، دستهایش هم از آزادی کامل برخوردار می باشد ومی تواند به راحتی کارهای روزمره اش را انجام دهد.

 

فواید آن برای نوزاد
این پوشش باعث می شود که وضعیت راههای هوایی ثابت بماند و حمایت گردن بطور کامل انجام می شود. این پوشش برای نوزاد محیطی امن فراهم می آورد و تمام مزایای فیزیولوژی تماس پوست به پوست شامل حفظ درجه حرارت نوزاد، ضربان قلب، تنفس و متابولیسم خوب را دارد. تماس پوست به پوست استرس را در بچه نارس کاهش می دهد. در یک بچه آرام، غذا به خوبی هضم می شود و بچه سریعتر رشد می کند. پیوند اولیه بین مادر و نوزاد برقرار می گردد و بچه ثبات خلقی بهتری در دراز مدت پیدا می کند . این نوع مراقبت بچه را از اثرات مضر انکوباتور حفظ می کند. در زایمان های زودرس مادر احساس گناه و هیجان می کند و مستعد افسردگی بعد از زایمان می باشد که روش مراقبت مادرانه آغوشی آن را کاهش می دهد.

 

در روش مراقبت مادرانه آغوشی چه اتفاق هایی می افتد؟
– بیماری های شدید ، عفونت های بیمارستانی در بین نوزادان مراقبت مادرانه آغوشی کمتر است.

– وزن گیری روزانه نوزاد در این روش مراقبت بیشتر و کنترل حرارتی موثری فراهم می کند و خطر افت درجه حرارت در نوزاد کمتر است.

– تاثیر مبتنی بر تغذیه با شیر مادر دارد.

– فشار روحی مادران کمتر است و اعتماد به نفس مادران در مراقبت از فرزندشان افزایش می یابد.

– قطع تنفس و سیاه شدن که در نوزادان نارس به وفور دیده می شود با این روش کاهش می یابد.

 

علائم خطرناک
علایمی که لازم است با پزشک یا بیمارستان محل تولد نوزاد ، مشورت شود عبارتند از:

– تنفس مشکل، فرورفتگی قفسه سینه و ناله کردن

 – تنفس خیلی سریع یا خیلی آهسته

 – دوره های مکرر و طولانی قطع تنفس (توقف تنفس به مدت چند ثانیه یا بیشتر و یا کبودی لب ها و صورت نوزاد می تواند علامت یک بیماری خطرناک باشد)

 – علیرغم گرم کردن مجدد، نوزاد احساس سردی می کند و دمای بدن او زیر حد معمول است.

 

مشکلاتی در امرتغذیه:
نوزاد زیاد برای غذا خوردن بیدار نمی شود ، غذا نمی خورد یا استفراغ می کند.

 

 

منبع:tebyan.net

 

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو