مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

تجاوز جنسی به دروازه بان دختر در مراسم بهترین های جهان (عکس) تجاوز جنسی به دروازه بان دختر در مراسم بهترین های جهان (عکس) تصویر دردناک از زلزله کرمانشاه تصویر دردناک از زلزله کرمانشاه گفتگو جالب و خواندنی با سرایدار افغانی موفق در ایران گفتگو جالب و خواندنی با سرایدار افغانی موفق در ایران اسب عجیبی که در پاهایش شاخ گوزن دارد (+تصاویر) اسب عجیبی که در پاهایش شاخ گوزن دارد (+تصاویر) خودکشی فردی در پل میدان امام حسین (ع) مشهد (+عکس) خودکشی فردی در پل میدان امام حسین (ع) مشهد (+عکس) پوسترهای جدید به مناسبت آغاز ماه ربیع الاول پوسترهای جدید به مناسبت آغاز ماه ربیع الاول دیدار رهبر انقلاب از مناطق زلزله زده کرمانشاه (+تصاویر) دیدار رهبر انقلاب از مناطق زلزله زده کرمانشاه (+تصاویر) شکستن سکوت زهرا امیر ابراهیمی در فیلم نرگس شکستن سکوت زهرا امیر ابراهیمی در فیلم نرگس کودک آواره زلزله زده (عکس) کودک آواره زلزله زده (عکس) نقد تند زلزله مهیب و سهمگین کرمانشاه نقد تند زلزله مهیب و سهمگین کرمانشاه آموزش تهیه آسان ترشی لیته در منزل آموزش تهیه آسان ترشی لیته در منزل هر ایرانی چقدر یارانه گرفته ؟ هر ایرانی چقدر یارانه گرفته ؟ اس ام اس های جدید به مناسبت تبریک ماه ربیع الاول اس ام اس های جدید به مناسبت تبریک ماه ربیع الاول دانستنی های کاربردی در مورد بیماری آمپیم‌ دانستنی های کاربردی در مورد بیماری آمپیم‌ شعرهای زیبا در وصف شروع ماه ربیع الاول شعرهای زیبا در وصف شروع ماه ربیع الاول علت وقوع زلزله چیست و آیا پیش بینی زلزله ممکن است ؟ علت وقوع زلزله چیست و آیا پیش بینی زلزله ممکن است ؟ زندگی زهرا امیر ابراهیمی بعد از انتشار فیلم پورن زندگی زهرا امیر ابراهیمی بعد از انتشار فیلم پورن تیکه های طنز مهران مدیری در برنامه دورهمی (فیلم) تیکه های طنز مهران مدیری در برنامه دورهمی (فیلم) انسانیت این مرد در داروخانه (+ فیلم) انسانیت این مرد در داروخانه (+ فیلم) زندگی ساده پسر رئیس جمهور سابق ایران (عکس) زندگی ساده پسر رئیس جمهور سابق ایران (عکس)
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

سلامتی زنان باردار با ورزش و تندرستی

مجموعه : بارداری و زایمان
تاریخ انتشار : 15 می 2015
سلامتی زنان باردار با ورزش و تندرستی

برای سلامتی زنان باردار ورزش بسیار مفید است.

 

سلامتی زنان باردار با ورزش و تندرستی

«برای اینکه یک بانو بتواند زایمان طبیعی داشته باشد، به توان، قدرت بدنی بالا و اعتماد به نفس کافی نیاز دارد. اما متاسفانه در سال های اخیر، اعتماد به نفس خانم های ایران در زمینه این نوع زایمان کاهش پیدا کرده و خیلی ها تصور می کنند قدرت انجام زایمان به شکل طبیعی را ندارند.» این جملات را زهرا پورامین، جودوکار به زبان می آورد. او معتقد است خیلی از بانوان به دلیل ترسی که از زایمان طبیعی دارند، تن به جراحی و سزارین می دهند.

 

اعتماد به نفس

قدرتی که ورزش به انسان می بخشد، فقط با جسم او در ارتباط نیست. زهرا پورامین که سال هاست در ورزش حرفه ای فعالیت می کند، در این باره توضیح می دهد: «این درست است که ورزش قوای جسمی انسان را افزایش می دهد، اما بخشی از ماجرا هم به روحیه افراد برمی گردد. وقتی فردی به طور حرفه ای ورزش می کند، یک تجربه گروهی دارد و حضورش در جمع برای رسیدن به یک هدف مشترک، او را به خودباوری می رساند. این خودباوری در تمامی مراحل زندگی به ویژه نقاط حساس، خود را نشان می دهد. به نظر من زایمان هم چنین مرحله حساسی است و فردی که ورزش بخش مهمی از زندگی اش را تشکیل می دهد، می تواند با اعتماد به نفس کامل و خودباوری این مرحله را هم بگذراند.»

 

عضلات آماده

این طور که زهرا پورامین می گوید، خیلی از بانوان ورزشکار، زایمان طبیعی را به سزارین ترجیح می دهند، چون بدن های آماده تری دارند: « یادم می آید یکی از دوستانم که ورزشکار حرفه ای بود، در معاینه های اولیه بارداری، زایمان طبیعی را انتخاب کرد، البته پزشک هم به او این اطمینان را داده بود که بدن ورزشکاران عضلات آماده تری برای زایمان دارد. حجم مناسب و ضخامت عضلات شکم هم جنین را در دوران بارداری حفظ می کند و هم مادر به مدد عضلات آماده زایمان راحت تری خواهد داشت.»

 

مثل یک تیم

زهرا پورامین معتقد است زایمان طبیعی مثل یک مبارزه زنانه است؛ مبارزه ای تیمی که زن مثل مهره ای از یک تیم باید برای پیروزی بجنگد: «یک خانم باردار باید بداند که او هم مثل میلیون ها زن که موفق شدند فرزند خود را با زایمان طبیعی به دنیا بیاورند، می تواند کودکی را متولد کند. به نظر من زایمان به مسابقه ای تیمی می ماند، قبول ندارم که انفرادی است. هنگام زایمان طبیعی تیم پزشکی در کنار فرد هستند و مادر در آن لحظه حساس باید با گوش فرادادن به توصیه های افراد تیم، پیروزی را از آن خود کند.»

 

ورزش سبک

افرادی که به طور غیرحرفه ای هم ورزش می کنند، می توانند با ورزش زایمان طبیعی خوبی داشته باشند. نرمش های دوران بارداری، گردش خون و اکسیژن گیری را سرعت می بخشد و بدن را در وضعیتی قرار می دهد که قادر باشد جنین را با خستگی کمتری حمل کند. همچنین با ورزش، ماهیچه هایی که هنگام زایمان نقش اصلی را ایفا می کنند، نیرومند می شوند. نرم شدن مفصل های باسن، بدن را برای زایمان سریع و راحت تر آماده می کند.

 

بدون نیاز به مسکن

مادری که در دوران بارداری به طور مرتب نرمش می کند، به داروی مسکن کمتری هنگام تولد نوزادش نیاز دارد، چون بدن با ورزش، از حالت بی تحرکی خارج شده و سختی های تمرین را از سر گذرانده است.

 

شکل طبیعی بدن

با ورزش، قسمت های مختلف بدن امکان این را پیدا می کنند که پس از زایمان زودتر شکل طبیعی و عادی خود را بازیابند، شکم دوباره به جای سابق خود برمی گردد، بدن لاغر می شود و سینه ها از شکل نمی افتند.

 

بدون دردسر

تمریناتی که در مدت بارداری به خانم ها توصیه می شوند، سه دسته اند: تمرینات تنفسی، تمرینات ماهیچه ای و تمرینات آرام بخش. ورزش و تحرک سبب فعال شدن بهتر دستگاه تنفس، گوارش و رفع مشکل یبوست و تسریع گردش خون در تمام قسمت های بدن به خصوص در ناحیه پاها خواهد شد. این موارد به غیر از ایجاد سهولت در زایمان، دوران بارداری را هم برای بانوان بدون دردسر می کند.

 

 

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

مطالب جالب و خواندنی

درمان ریزش مو