مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

آموزش تهیه لیمو شکری عالی و خوش طعم آموزش تهیه لیمو شکری عالی و خوش طعم ست کردن های جدید آرایش صورت با رنگ و مدل مو عالی ست کردن های جدید آرایش صورت با رنگ و مدل مو عالی علت دیر ازدواج کردن پسرها و دخترها علت دیر ازدواج کردن پسرها و دخترها روش هایی مناسب برای ترک کردن راحت سیگار روش هایی مناسب برای ترک کردن راحت سیگار طرز تهیه حلوا و ژله مجلسی طرز تهیه حلوا و ژله مجلسی مدل موهای جذاب عروس به همراه تاج و شینیون 2018 مدل موهای جذاب عروس به همراه تاج و شینیون 2018 علت حضور الناز شاکردوست در مرده شور خانه (+عکس) علت حضور الناز شاکردوست در مرده شور خانه (+عکس) اس ام اس های تلگرامی عاشقانه و لاو (20) اس ام اس های تلگرامی عاشقانه و لاو (20) آیا با حجامت کردن آلرژی درمان میشود ؟ آیا با حجامت کردن آلرژی درمان میشود ؟ 6 راهکار کاربردی برای مقاومت لاک ها بر روی ناخن 6 راهکار کاربردی برای مقاومت لاک ها بر روی ناخن داستان پند آموز گرفتن خرها داستان پند آموز گرفتن خرها تصاویری از کوییک اتوماتیک سایپا به همراه قیمت پایه تصاویری از کوییک اتوماتیک سایپا به همراه قیمت پایه حکایت خواندنی با موضوع گاو شتر و قوچ و يك دسته علف کامل حکایت خواندنی با موضوع گاو شتر و قوچ و يك دسته علف کامل چگونه به راحتی مادر شویم ؟ چگونه به راحتی مادر شویم ؟ حضور بهرام رادان در کنار مردم زلزله دیده کرمانشاه حضور بهرام رادان در کنار مردم زلزله دیده کرمانشاه از بین رفتن خودروها بعد از زلزله کرمانشاه (+تصاویر) از بین رفتن خودروها بعد از زلزله کرمانشاه (+تصاویر) تشکر روحانی با شاخه گل از پرستاران بیمارستان کرمانشاه (عکس) تشکر روحانی با شاخه گل از پرستاران بیمارستان کرمانشاه (عکس) شعرهای ناب با موضوع رحلت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) شعرهای ناب با موضوع رحلت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) متن های جدید ویژه رحلت پیامبر اسلام (ص) و امام حسن مجتبی (ع) متن های جدید ویژه رحلت پیامبر اسلام (ص) و امام حسن مجتبی (ع) پیامک های انتظار ظهور در باب امام زمان (عج) پیامک های انتظار ظهور در باب امام زمان (عج)
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

آیا ایدز داریم یا نه؟

مجموعه : ایدز
تاریخ انتشار : 19 دسامبر 2014
آیا ایدز داریم یا نه؟

چگونه بدانیم ایدز داریم یا نه؟

ایدز مریضی هست که توسط ویروسی به نام اچ.آی.وی منتقل میشود. این ویروس به‌تدریج قدرت دفاعی بدن را ضعیف می کند، طوری‌که فرد به انواع عفونت‌ها و سرطان‌ها مبتلا شده و در نهایت به مرگ او منجر می شود. از زمانی که فرد به ویروس ایدز مبتلا میشود تا آغاز مریضی ایدز ممکن هست بیش از 10 سال طول بکشد. در این مدت فرد در ظاهر سالم هست و میتواند به کار و فعالیت خود ادامه بدهد اما احتمال انتقال ویروس به دیگران وجود دارد.

 

اچ.آی.وی چگونه وارد بدن می شود؟

تماس جنسی با فرد مبتلا بدون بهرهگیری از کاندوم، بهرهگیری مشترک از وسائل تزریق و یا سایر ابزار تیز و برنده مانند تیغ و سوزن خال‌کوبی، انتقال خون و فرآورده‌هاي خونی آلوده، از مادر مبتلا به نوزاد در طی حاملگی، زایمان و شیردهی از راه‌هاي انتقال این ویروس هست.

 

اچ.آی.وی از چه راه‌هایي منتقل نمیشود؟

نیاز نیست که افراد مبتلا از سایرین جدا گردند بلکه آنان نیاز به حمایت و همدلی جامعه دارند و این ویروس از راه‌هاي دست دادن، بغل کردن و در آغوش گرفتن، روبوسی، عطسه و سرفه، بهرهگیری از توالت و حمام مشترک، استخر عمومی و نیش حشرات منتقل نمی شود.

 

چگونه بدانیم که مبتلا شده‌ایم یا نه؟

ابتلا به ویروس مولد ایدز فقط از طریق آزمایش خون مشخص می شود و از زمانی که ویروس وارد بدن فرد شده تا زمانی که در آزمایش خون دیدن شود، ممکن هست بین دو هفته تا چند ماه طول بکشد بنابراین بهتر هست پیش از انجام آزمایش با یک مشاور صحبت شود.

 

آیا ایدز درمان دارد؟

هم‌اکنون درمان قطعی که ویروس را از میان ببرد وجود ندارد اما خوشبختانه طول عمر بیمار را بسیار افزایش داده و کیفیت زندگی را بهتر کنند به شرطی که افراد آلوده به ویروس زودتر شناسایی شوند.

 

چگونه خود را در برابر ابتلا به مریضی محافظت کنیم؟

خویشتن‌داری در زمان تجرد، وفاداری به همسر، پرهیز از مصرف مواد مخدر یا محرک، خودداری از مصرف تزریقی مواد مخدر، عدم بهرهگیری از سرنگ و سوزن مشترک برای تزریق، عدم بهرهگیری از وسایل تیز و برنده مانند تیغ اصلاح، سوزن خال‌کوبی و… به صورت مشترک و بهرهگیری از کاندوم در روابط جنسی می تواند افراد را از ابتلا به این ویروس محفوظ کند.

 

تهیه و تنظیم :بخش سلامت تالاب

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو