مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

علت های خون ریزی غیر طبیعی در نوجوانی

مجموعه : بهداشت بانوان
تاریخ انتشار : 25 مارس 2015
علت های خون ریزی غیر طبیعی در نوجوانی

علل خون ریزی غیر طبیعی در نوجوانی
در طی 2 سال اول بعد از شروع خون ریزی قاعدگی اكثر دوره ها بدون تخمك گذاری است كه در محدوده 21 – 24 روزه رخ می دهد. انتقال از سیكل های فاقد تخمك گذاری به سیكل های همراه با تخمك گذاری در طی چند سال پس از شروع قاعدگی اتفاق می افتد.

 

از آن جایی كه روند تكاملی باید كامل شود. شخص ممكن است بعد از خون ریزی اول چندین ماه قاعدگی نداشته باشد و سپس دوباره خون ریزی قاعدگی از سر گرفته شود. اگر سن فرد در هنگام شروع خون ریزی قاعدگی كمتر باشد ، تخمك گذاری منظم زودتر تثبیت می شود. در نوجوانان علت خون ریزی باید از نظر ؛ حاملگی به علت سقط خود به خودی و حاملگی نا به جا یا خارج رحمی بررسی شود.

 

– هورمون هایی كه شخص استفاده می كند مانند قرص های جلوگیری از بارداری كه ممكن است خون ریزی در حین مصرف قرص و یا در اثر فراموش كردن مصرف قرص رخ دهد. لازم به یاد آوریست كه همه انواع روش های هورمونی جلوگیری از بارداری می توانند با خون ریزی همراه باشند.

 

البته گاهی به روش جلوگیری مربوط نمی باشد بلكه سایر علل موضعی مانند زخم شدن دهانه رحم یا التهاب دیواره داخلی رحم باعث خون ریزی می شود.داشتن اختلالات انعقادی می تواند در نوجوانان به خصوص در هنگام آغاز شروع خون ریزی قاعدگی ایجاد مشكل كند.

 

عفونت ها مانند سرویسیت كلامیدیایی كه یك بیماری آمیزشی است می تواند باعث خون ریزی غیر طبیعی رحمی شود و از آن جایی كه در نوجوانان شایع تر است ، نوجوانان باید از این نظر تحت غربال گری قرار گیرند.

–  سایر علل مانند اختلالات تیروئیدی ، كبدی ، افزایش پرولاكتین و یا وجود كیست در تخمدان باید مورد بررسی قرار گیرد.

مواردی مانند چاقی ، پر مویی و جوش در نوجوانان كه گاهی اوقات اشتباها طبیعی تلقی می شود باید به دقت بررسی شود.

برای تشخیص به موقع این علائم  ها معاینه اولین قدم می باشد كه بیمار باید با شرح حال كامل علائم خود ، پزشك را از بیماری خود مطلع كند. و سپس زیر نظر پزشك تحت معالجه قرار گیرد.علل خون ریزی غیر طبیعی در گروه سنی شایع ترین علت خون ریزی كمتر از 7 روز است در این گروه سنی شایع ترین علت خون ریزی نا منظم مسائل هورمونی می باشد.

 

عواملی كه سبب خون ریزی غیر طبیعی در این گروه سنی یعنی 19 – 45 سالگی می شود عبارتند از :

عوامل هورمونی حاملگی ( حاملگی نا به جا و سقط ) اختلال عمل كرد رحمی مانند عدم تخمك گذاری       عفونت ها مانند كلامیدیا        بیماری تیروئیدی       دیابت       علل ساختمانی مانند وجود پولیپ در دیواره داخلی رحم و لیومیوم ها از تومورهای خون ریزی دهنده می باشند.

گاهی زخم شدن دهانه رحم به علت هرپس سیمپلكس ، كلامیدیا و یا دیگر ارگانیسم ها نیز خون ریزی غیر طبیعی در فواصل بین قاعدگی و خصوصا پس از نزدیكی را به وجود می آورند.

این افراد باید مشخصات بیماری خود را به پزشك اطلاع دهند تا بررسی و درمان هر چه سریع تر در این افراد صورت گیرد چرا كه ادامه خون ریزی سبب عواقبی هم چون طولانی شدن بیماری می شود.

 

 

منبع:pardad.ir

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو