قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

اس ام اس های به سلامتی دوست و رفیق (متن به سلامتی) اس ام اس های به سلامتی دوست و رفیق (متن به سلامتی) اشعار سعدی شیرازی ؛ شعرهای زیبا و کوتاه و عاشقانه از سعدی شیرازی اشعار سعدی شیرازی ؛ شعرهای زیبا و کوتاه و عاشقانه از سعدی شیرازی خلاص شدن از شر موهای سفید + 7 درمان برای سفیدی مو به همراه علت سفیدی مو خلاص شدن از شر موهای سفید + 7 درمان برای سفیدی مو به همراه علت سفیدی مو تعبیر خواب بزرگان از کلمه آتش زنه در خواب | تعبير خواب آتش زدن تعبیر خواب بزرگان از کلمه آتش زنه در خواب | تعبير خواب آتش زدن فال روزانه سه شنبه 1 اسفند ماه 96 فال روزانه سه شنبه 1 اسفند ماه 96 طالع بینی ماه اسفند 1396  (طالع بینی ماه) طالع بینی ماه اسفند 1396 (طالع بینی ماه) نام کامل شغل های تایید شده خانگی برای دریافت وام کار نام کامل شغل های تایید شده خانگی برای دریافت وام کار تجاوز جنسی گروهی به دختر بچه باکره در زمین کشاورزی ! تجاوز جنسی گروهی به دختر بچه باکره در زمین کشاورزی ! پروفایل شهادت حضرت فاطمه | عکس های تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س) پروفایل شهادت حضرت فاطمه | عکس های تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س) اس ام اس آرامش بخش و امیدوار کننده (20) اس ام اس آرامش بخش و امیدوار کننده (20) روش تشخیص پارگی یا وجود پرده بکارت در دختران باکره روش تشخیص پارگی یا وجود پرده بکارت در دختران باکره زیباترین دختران روسیه در المپیک زمستانی کره جنوبی 2018 زیباترین دختران روسیه در المپیک زمستانی کره جنوبی 2018 هدیه مخصوص روز سپندارمذگان برای آقایان (کادو سپندارمذگان) هدیه مخصوص روز سپندارمذگان برای آقایان (کادو سپندارمذگان) روش های شستشوی انواع  پرده + نکات مفید در شستشوی پرده روش های شستشوی انواع پرده + نکات مفید در شستشوی پرده مدل کیف 2018 مجلسی | 100 نمونه مدل کیف دخترانه و زنانه 97 مدل کیف 2018 مجلسی | 100 نمونه مدل کیف دخترانه و زنانه 97 شعر کامل سرود ای ایران و تاریخ سرود ملی + کلیپ سرود ای ایران ای مرز پر گهر شعر کامل سرود ای ایران و تاریخ سرود ملی + کلیپ سرود ای ایران ای مرز پر گهر
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

کارینا پرواز

راهکارهای مفید برای جوان تر شدن

مجموعه : تغذیه سالم
تاریخ انتشار : 19 سپتامبر 2017
راهکارهای مفید برای جوان تر شدن

چگونه از پیر شدن فرار کنیم ؟

 

دیر یا زود برای هر فردی پیری به وجود می‌آید و ممکن هست حتی پیری برخی ار افراد را اذیت کند در ادامه میتوانید ما را دنبال نمایید .

 

اگر دوست دارید تا همۀ وقت جوان بمانید و از پیر شدن دل خوشی ندارید در این مقاله سماتک به شما گیاه داروهایی را معرفی میکنیم که در صورت مصرف آن ها میتوانید سال هاي جوانی تان را دو برابر کنید.

 

توت سفید

موارد بهرهگیری برگ توت سفید
برگ توت سفید غذای خوبی برای كرم ابریشم و حیواناتی مشابه گاو و گوسفند هست. همینطور، به صورت خشك همچون علوفه برای فصول خشك مصرف می شود. میوه توت در برخی كشورها در طب سنتی چین برای رفع یبوست بهرهگیری می شود و خشك‌شده آن «توت خشك» برای افراد دیابتی مناسب هست.

 

در بررسی‌هاي آزمایشگاهی، برگ توت باعث كاهش قند خون در حیوانات آزمایشگاهی شده و در تحقیقات دیگری، چربی خون را پایین آورده هست.

 

راهکارهای مفید برای جوان تر شدن

توت سفید، كاهش‌دهنده قند خون، پایین‌آورنده فشار خون و ضد پیری می باشد.

 

مهم ترین اثرات گزارش‌شده توت سفید
ضد درد، ضد پیری، ضد باكتری، ضد التهاب، آنتی‌اكسیدان، ضد تب، خنثی‌كننده رادیكال‌هاي آزاد، ضد سرطان خون، ضد اسپاسم، معرق، ادرارآور، كاهش‌دهنده قند خون، پایین‌آورنده فشار خون، ملین، خلط‌آور، قارچ‌كش، مسهل، شیرافزا، مسكن و كرم‌كش.

 

طریقه و میزان مصرف توت سفید
آمیخته 6 تا 12 گرم ریشه، 3 تا 12 گرم برگ و 30 تا 60 گرم شاخه را به صورت جوشانده یا عصاره میتوان بهرهگیری كرد. میوه، 9 تا 15 گرم و شربت 2 تا 4 میلی‌لیتر در روز میتواند مصرف شود.

 

آلـو

داروشناختی و اثرات مهم آلو
برخی از خواص آلو مربوط به فیبر آن هست. فیبرها سرعت ربایش مواد مغذی، به‌خصوص قندها را كاهش و میزان حساسیت انسولین را افزایش میدهند؛ به همین علت آلو باعث كاهش نسبی قند خون میشود. از طرفی، فیبرها توسط باكتری‌هاي روده بزرگ تخمیر شده و حجم مدفوع چندان می شود و مواد سریع‌تر دفع میگردند. آلو همینطور شامل مشتقاتی از «هیدروكسی فنیلیاتین» هست كه باعث تحریك عضلات روده بزرگ شده و به حركت و سرعت دفع مدفوع كمك می‌كند. سوربیتول موجود در آلو كه خاصیت ملین دارد، باعث مسهل بودن آلو می شود.

راهکارهای مفید برای جوان تر شدن

درمان پیری

 

مهم ترین اثرات گزارش‌شده آلو ضدپیری، ضدتب، ضدویروس و ملین میباشد به گزارش سماتک یكی دیگر از اثرات آلو، افزایش ربایش آهن در بدن هست كه آن را مربوط به ویتامین C موجود در آلو میدانند. ویتامین C همینطور به افزایش مقاومت و ایمنی بدن كمك می‌كند و به‌خصوص در فصول سرد برای مقاومت در برابر سرماخوردگی و ابتلا به آنفلوآنزا خوب هست.

 

به گزارش تالاب آلو به علت داشتن پتاسیم كافی، در تنظیم فشار خون و سلامت قلب نقش مؤثری دارد. تركیبات آنتی‌اكسیدانی و خنثی‌كننده رادیكال‌هاي آزاد آن به همراه آثار دیدنی آنتوسیانین‌ها و فلاونوئیدها سموم كبدی را خنثی و از آن حفاظت می‌كنند. بنابراین، آلو باعث عملكرد صحیح كبد و تعداد زیادی از سوخت و سازهای بدن می شود.

 

یكی از خواص مهم آلوی تازه و خشك، خاصیت مسهلی قوی آن هست. آلو به غیر از فیبر «الیاف» شامل ماده‌اي به نام ایزاتین می‌باشد كه از مسهل‌هاي قوی طبیعی هست.

 

خاصیت ضد سرطان آلو به علت وجود تركیبات آنتی‌اكسیدان، از جمله فلاونوئیدها، آنتوسیانین‌ها، ویتامین C و تركیبات فنلی، اثبات شده هست.

 

آلو به علت داشتن فیبر، پتاسیم و مقدار كمی سدیم، می‌تواندبه طور نسبی قند و فشار خون را كاهش دهد.

 

یكی دیگر از خواص آلو پیش گیری از كم‌خونی هست. آلو شامل تركیبات آهن بوده و آلوی خشك منبع مناسب «آهن گیاهی» هست؛ همینطور به علت داشتن ویتامین C، در ربایش اکثر آهن به بدن كمك می‌كند.

 

آلو مقوی معده، تنظیم‌كننده عمل دستگاه گوارش و هاضمه و حافظ كبد می‌باشد.

 

ویتامین C همینطور به بالا بردن مقاومت ایمنی بدن كمك می‌كند و بخصوص در فصول سرد برای مقاومت در برابر سرماخوردگی و ابتلا به آنفلوآنزا خوب می‌باشد.

 

آلو به علت داشتن پتاسیم كافی در تنظیم فشارخون و سلامت قلب نقش دارد. تركیبات آنتی‌اكسیدان و خنثی‌كننده رادیكال‌هاي آزاد آلو به همراه آثار دیدنی آنتوسیانین‌ها و فلاونوئیدهای آلو باعث خنثی‌كردن سموم كبدی و حفاظت از كبد می شوند. در نتیجه باعث عملكرد صحیح كبد و تعداد زیادی از سوخت و سازهای بدن میشود.

 

مهمترین اثرات گزارش‌شده آلو
ضدپیری، آنتی‌اكسیدان، ضدتب، ضدویروس، ملین، مسهل، قابض، هضم‌كننده غذا، صفراآور و دارای خاصیت استروژنی.

 

احتیاط
با دقت به اینكه آلوی تازه و به‌خصوص خشك، شامل اگزالات‌هاست، مصرف چندان آن در افرادی كه مشكلات كلیه و كیسه صفرا دارند، پیشنهاد نمیشود. همینطور با دقت به اینكه آلو دارای طبیعت سرد می‌باشد، افراد سردمزاج باید در مصرف آن اعتدال را رعایت كنند.

 

بنفشـه سه‌رنگ

داروشناختی و اثرات مهم
تعداد زیادی از افراد بنفشه سه‌رنگ را همچون یك گیاه زینتی می‌كارند و از زیبایی آن بهرهگیری می‌كنند و افراد كمی از خواص دارویی و باارزش این ‌گونه از بنفشه آگاهی دارند.

 

از بنفشه سه‌رنگ در طب سنتی و عامیانه ملل گوناگون در انواع مریضی‌ها، از جمله مریضی‌هاي تنفسی مثل برونشیت، آسم، سیاه‌سرفه، زكام و علائم دیگر سرماخوردگی و تنفسی بهرهگیری می‌شده هست. همینطور، به صورت خوراكی یا موضعی برای درمان مریضی‌هاي پوستی «مثل اگزما، سبوره، زردزخم وآكنه»، روماتیسم، ورم مثانه و دفع دردناكی ادرار حاصل از آن، شب‌ادراری، بی‌خوابی، آرتریت و سفت شدن رگ‌ها به كار می‌رفت.

 

راهکارهای مفید برای جوان تر شدن

راه هایی برای درمان پیری

از گیاه بنفشه اکثر در فرآورده‌هاي پوستی و تنفسی بهرهگیری می شود یكی دیگر از موارد بهرهگیری این گیاه كه سالیان دراز معمول بوده، همچون ادرارآور، معرق، آرامبخش و تسكین‌دهنده هست. چون بنفشه سه‌رنگ دارای موسیلاژ می‌باشد، خاصیت ضد سرفه دارد. همینطور، اثر پاك و تصفیه‌كننده خون را برای آن قائل بوده‌اند.

 

این گیاه به خاطر وجود اسید سالی‌سیلیك و روتین، ضد التهاب و ضد درد هست. همینطور روتین موجود در آن باعث مقاومت جدار مویرگ‌ها شده و از پارگی و خون‌مردگی آن ها جلوگیري می‌كند.

 

در پژوهش‌هاي اخیر خاصیت آنتی اكسیدانی و ضد پیری بنفشه سه‌رنگ تا حدی به اثبات رسیده و اثر ضد میكروبی آن مورد تأیید قرار گرفته هست. این گیاه همینطور خاصیت مسهلی دارد.

 

نام بنفشه سه‌رنگ در دارونامه برخی كشورها، از جمله آمریكا، وجود دارد و از آن اکثر در فرآورده‌هاي پوستی «اگزما» و تنفسی «برونشیت» بهرهگیری می شود.

 

مهم ترین اثرات گزارش‌شده بنفشه سه‌رنگ
ضد درد، ضد التهاب، آنتی اكسیدان، ضدعفونی‌كننده، ملین، مسهل، معرق، ادرار‌آور، تهوع‌آور، خلط‌آور، محرك متابولیسم، مسكن، كرم‌كش و مرهم زخم.

 

طریقه و میزان مصرف بنفشه سه‌رنگ
برگ‌ها و گل‌هاي جوان گیاه را می توان به صورت خام یا پخته و یا در سوپ بهرهگیری كرد. همینطور، گل‌ها را در سالاد و برگ‌ گیاه را میتوان به صورت چای مصرف كرد.

 

دم‌كرده: میتوان هرروز سه بار، 1 تا 4 گرم گیاه خشك را به صورت چای دم كرد و مصرف نمود.
 
تنتور: از تنتور آن كه اكثراً به صورت صنعتی تهیه میشود، میتوان هر نوبت 2 تا 4 میلی لیتر بهرهگیری و این میزان را تا روزی سه بار تكرار كرد. 
 
 
احتیاط
مصرف این گیاه در كودكان زیر 2 سال پیشنهاد نمی شود.
مصرف طولانی‌مدت این گیاه میتواند سبب عوارض پوستی گردد.
مصرف مقدار چندان این گیاه ممكن هست باعث اسهال شود.
مصرف در حاملگی و شیردهی بهتر هست با مشورت پزشك صورت گیرد.
 
 
 آلـو
 
داروشناختی و اثرات مهم آلو
برخی از خواص آلو مربوط به فیبر آن هست. فیبرها سرعت ربایش مواد مغذی، به‌خصوص قندها را كاهش و میزان حساسیت انسولین را افزایش میدهند؛ به همین علت آلو باعث كاهش نسبی قند خون میشود. از طرفی، فیبرها توسط باكتری‌هاي روده بزرگ تخمیر شده و حجم مدفوع چندان میشود و مواد سریع‌تر دفع می گردند. آلو همینطور شامل مشتقاتی از «هیدروكسی فنیلیاتین» هست كه باعث تحریك عضلات روده بزرگ شده و به حركت و سرعت دفع مدفوع كمك می‌كند. سوربیتول موجود در آلو كه خاصیت ملین دارد، باعث مسهل بودن آلو می شود. 
 
 

 داروهای گیاهی ضدپيری,گیاهان دارویی ضدپيری

 
 
مهمترین اثرات گزارش‌شده آلو ضدپیری،  ضدتب، ضدویروس و ملین میباشد
 
یكی دیگر از اثرات آلو، افزایش ربایش آهن در بدن هست كه آن را مربوط به ویتامین C موجود در آلو میدانند. ویتامین C همینطور به افزایش مقاومت و ایمنی بدن كمك می‌كند و به‌خصوص در فصول سرد برای مقاومت در برابر سرماخوردگی و ابتلا به آنفلوآنزا خوب هست.
 
 
آلو به علت داشتن پتاسیم كافی، در تنظیم فشار خون و سلامت قلب نقش مؤثری دارد. تركیبات آنتی‌اكسیدانی و خنثی‌كننده رادیكال‌هاي آزاد آن به همراه آثار دیدنی آنتوسیانین‌ها و فلاونوئیدها سموم كبدی را خنثی و از آن حفاظت می‌كنند. بنابراین، آلو باعث عملكرد صحیح كبد و تعداد زیادی از سوخت و سازهای بدن میشود.
 
 
یكی از خواص مهم آلوی تازه و خشك، خاصیت مسهلی قوی آن هست. آلو به غیر از فیبر «الیاف» شامل ماده‌اي به نام ایزاتین می‌باشد كه از مسهل‌هاي قوی طبیعی هست.
 
 
خاصیت ضد سرطان آلو به علت وجود تركیبات آنتی‌اكسیدان، از جمله فلاونوئیدها، آنتوسیانین‌ها، ویتامین C و تركیبات فنلی، اثبات شده هست.
 
 
آلو به علت داشتن فیبر، پتاسیم و مقدار كمی سدیم، می‌تواندبه طور نسبی قند و فشار خون را كاهش دهد.
 
 
یكی دیگر از خواص آلو پیشگیري از كم‌خونی هست. آلو شامل تركیبات آهن بوده و آلوی خشك منبع مناسب «آهن گیاهی» هست؛ همینطور به علت داشتن ویتامین C، در ربایش اکثر آهن به بدن كمك می‌كند.
 
 
آلو مقوی معده، تنظیم‌كننده عمل دستگاه گوارش و هاضمه و حافظ كبد می‌باشد.
 
 
ویتامین C همینطور به بالا بردن مقاومت ایمنی بدن كمك می‌كند و بخصوص در فصول سرد برای مقاومت در برابر سرماخوردگی و ابتلا به آنفلوآنزا خوب می‌باشد.
 
 
آلو به علت داشتن پتاسیم كافی در تنظیم فشارخون و سلامت قلب نقش دارد. تركیبات آنتی‌اكسیدان و خنثی‌كننده رادیكال‌هاي آزاد آلو به همراه آثار دیدنی آنتوسیانین‌ها و فلاونوئیدهای آلو باعث خنثی‌كردن سموم كبدی و حفاظت از كبد میشوند. در نتیجه باعث عملكرد صحیح كبد و تعداد زیادی از سوخت و سازهای بدن می شود.
 
 
مهم ترین اثرات گزارش‌شده آلو
ضدپیری، آنتی‌اكسیدان، ضدتب، ضدویروس، ملین، مسهل، قابض، هضم‌كننده غذا، صفراآور و دارای خاصیت استروژنی. 
 
 
احتیاط
با دقت به اینكه آلوی تازه و به‌خصوص خشك، شامل اگزالات‌هاست، مصرف چندان آن در افرادی كه مشكلات كلیه و كیسه صفرا دارند، پیشنهاد نمی شود. همینطور با دقت به اینكه آلو دارای طبیعت سرد می‌باشد، افراد سردمزاج باید در مصرف آن اعتدال را رعایت كنند.
 
 
 توت سفید
 

موارد استفاده برگ توت سفید

 
برگ توت سفید غذای خوبی برای كرم ابریشم و حیواناتی مشابه گاو و گوسفند هست. همینطور، به صورت خشك همچون علوفه برای فصول خشك مصرف میشود. میوه توت در برخی كشورها در طب سنتی چین برای رفع یبوست بهرهگیری می شود و خشك‌شده آن «توت خشك» برای افراد دیابتی مناسب هست.
 
 
در بررسی‌هاي آزمایشگاهی، برگ توت باعث كاهش قند خون در حیوانات آزمایشگاهی شده و در تحقیقات دیگری، چربی خون را پایین آورده هست.   
 
 

 گياه دارويی ضدپيری,داروهای ضدپيری

 
توت سفید، كاهش‌دهنده قند خون، پایین‌آورنده فشار خون و ضد پیری می باشد
 
  
مهم ترین اثرات گزارش‌شده توت سفید
ضد درد، ضد پیری، ضد باكتری، ضد التهاب، آنتی‌اكسیدان، ضد تب، خنثی‌كننده رادیكال‌هاي آزاد، ضد سرطان خون، ضد اسپاسم، معرق، ادرارآور، كاهش‌دهنده قند خون، پایین‌آورنده فشار خون، ملین، خلط‌آور، قارچ‌كش، مسهل، شیرافزا، مسكن و كرم‌كش. 
 
 
طریقه و میزان مصرف توت سفید
آمیخته 6 تا 12 گرم ریشه، 3 تا 12 گرم برگ و 30 تا 60 گرم شاخه را به صورت جوشانده یا عصاره می توان بهرهگیری كرد. میوه، 9 تا 15 گرم و شربت 2 تا 4 میلی‌لیتر در روز میتواند مصرف شود.
 
telegram

پرواز

وقت آزاد


بازی پادشاه

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي