لاغری و کاهش وزن

زیگیل

تبلیغات

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

گردشگری در ایران

گالری عکس

دکتر تاج بخش درمان نشيمنگاه

داشتن سلامت جسمی با تغذیه صحیح

مجموعه : تغذیه سالم
داشتن سلامت جسمی با تغذیه صحیح

داشتن سلامت جسمی با تغذیه صحیح

 

تغذیه نقش مهمی در سلامتی بدن دارد.

 

اسفناج

سلامت قلب، تقویت قوای جنسی، رشد ماهیچه، ساخت استخوان و تقویت بینایی اسفناج برگهای سبزی است که سرشار از امگا 3 و فولات می‌باشد و باعث کاهش ابتلاء به بیماری قلبی، سکته و آرتروز استخوان می‌گردد.

 

فولات جریان خون را در آلت تناسلی مردان افزایش می‌دهد. اسفناج حاوی لوتین(Lutein) نیز می‌باشد که ماده‌ایست که با کم سویی در دوران میان سالی مبارزه می‌کند.
 

 ماست
مبارزه با سرطان، ساخت استخوان، افزایش سیستم دفاعی در فرهنگهای مختلف، ماستهای متنوعی وجود دارد، اما عمر 2000 ساله غذاها منکر مفید بودن ماست نمی‌باشد. ماست سیستم دفاعی بدن را تقویت می‌سازد و از بدن در مقابل سرطان دفاع می‌کند.

 

 گوجه فرنگی
مبارزه با سرطان، سلامت قلب،‌ تقویت سیستم دفاعی بدن دو چیز را باید درباره گوجه فرنگی بدانید: رنگ قرمز سرشار از آنتی اکسیدان لیکوپن می‌باشد و همچنین فرآورده‌های آن( رب گوجه، سس و … ) مانند گوجه فرنگی تازه مفید می‌باشد. زیرا بدلیل عملیاتی که روی گوجه فرنگی انجام گرفته جذب لیکوپن بیشتر شده است.

 

مطالعات نشان داده است که رژیمی که حاوی لیکوپن است ریسک ابتلاء به سرطانهای مثانه، شش، پوست، پروستات و معده را کاهش می‌دهد و همچنین ریسک ابتلاء به بیماریهای شریان اکلیلی( Coronary Artery) را کاهش می‌دهد. مصرف روزانه 22 میلی گرم لیکوپن در روز که برابر با مصرف 8 گوجه فرنگی تازه و یا یک لیوان آب گوجه فرنگی می‌باشد، برای رسیدن به فواید بالا ضروری می‌باشد.

 

هویج
مبارزه با سرطان، تقویت سیستم دفاعی، تقویت بینایی بیشتر سبزیجات و میوه‌هایی با رنگهای قرمز،‌زرد و یا نارنجی حاوی کاروتنوئید، ماده‌ای قابل حل در چربی است و باعث کاهش سرطان و بیماریهای التهابی مانند آسم و آرتروز می‌گردند.

 


تغذیه سالم

بیشتر بخوانید
آیا مصرف ماکارونی فوایدی دارد ؟ آیا مصرف ماکارونی فوایدی دارد؟ مصرف ماکارونی چه فوایدی دارد ... به گزارش تالاب در واقع احتمالاً تهیه و مصرف ماكارونی پیش از نان بوده است. از آن‌جایی كه تهیه‌ی آن برخلاف ...

آموزش شيريني و کيک

جدیدترین مطالب سایت

معلم جذاب در چین (+عکس)
معلم جذاب در چین (+عکس)
مشاهده بیشتر