مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

خواص شگفت انگیز بادام زمینی

مجموعه : تغذیه سالم
تاریخ انتشار : 21 ژوئن 2015
خواص شگفت انگیز بادام زمینی

پژوهشگر گیاهان دارویی در خراسان جنوبی، با بیان اینکه مغز بادام شیرین مقوی معده بوده و نیروی جنسی را تقویت می‌کند، گفت: مخلوط آن با عسل برای درد کبد، سرفه و ناراحتی‌های کلیه و چغاله بادام لثه‌ها را سفت و برای تقویت ریشه دندان مفید است.

 

محسن پویان در گفتگویی گفت: بادام گیاهی درختی، از خانواده گل سرخ که در بیش‌تر مناطق خراسان جنوبی پرورش می‌یابد و به بلندی 8 متر می‌رسد.

 

وی افزود: این گیاه درختی است زیبا که از زمان‌های قدیم در نواحی مرکزی و غربی آسیا مخصوصاً افغانستان و ایران، سوریه و فلسطین پرورش می‌یافته و ریشه درخت بادام بسیار قوی است.

 

این پژوهشگر گیاهان دارویی در استان با اشاره به اینکه این درخت می‌تواند حتی با کمی رطوبت نیز رشد کند، ادامه داد: برگ‌های آن بیضی، باریک، نوک تیز و به رنگ سبز و گل‌های آن بسیار زیبا و به رنگ صورتی است و در اوائل بهار شکوفه‌های بادام ظاهر می‌شود.

 

بادام گیاهی مقاوم در مقابل کم‌آبی

پویان تصریح کرد: ریشه بادام به صورت عمودی و سیستم ریشه‌بندی قوی دارد که به آن امکان رشد در زمین‌های نامساعد و کم‌آب را می‌دهد به نحوی که حتی در دامنه‌ها به صورت دیم کاشته می‌شود.

 

وی اظهارکرد: در اغلب گونه‌ها شکوفه‌ها خیلی زود ظاهر می‌شوند و در مواردی که سرمای اول بهار عارض می‌شود گل‌ها دچار سرمازدگی‌می‌شوند و هم‌اکنون گونه‌های دیرگل مورد توجه باغ‌داران هستند.

 

این پژوهشگر گیاهان دارویی در استان تاکید کرد: در ابتدای تشکیل میوه پوشش خارجی سبز رنگ و گوشت‌دار و پوشیده از کرک است و هنوز به درستی رشد نکرده که آنرا “چغاله بادام” می‌نامند که دارای خواص مخصوص است.

 

پویان افزود: پس از رسیدن بادام به تدریج پوشش خارجی سبز رنگ خشک شده و پوست آن نیز سفت و سخت می‌شود و مغز بادام در داخل آن رشد کرده و آماده استفاده می‌شود.

 

بادام، تقویت کننده نیروی جنسی

وی ادامه داد: مغز بادام شیرین و طعم ملایم و خوشمزه‌ای دارد و به سهولت از بادام تلخ تشخیص داده می‌شود و از تمامی قسمت‌های درخت بادام شیرین مانند شکوفه، برگ و میوه آن استفاده طبی می‌شود.

 

این پژوهشگر گیاهان دارویی در استان با بیان اینکه مغز بادام شیرین مقوی معده بوده و نیروی جنسی را تقویت می‌کند، گفت: مخلوط آن با عسل برای درد کبد، سرفه و ناراحتی‌های کلیه و چغاله بادام لثه‌ها را سفت و برای تقویت ریشه دندان مفید است.

 

پویان اظهارکرد: پوست سخت و چوبی بادام اگر سوخته شود خاکستر آن برای تقویت لثه‌ها بسیار مفید است به این منظور خاکستر آن را روی لثه‌ها می‌مالند.

 

بادام، مفید برای دردهای تنفسی و سرفه

وی افزود: مغز بادام و شیر بادام باعث رفع خشکی دهان و زبان می‌شود و شیر بادام برای تسکین درد گلو و رفع التهاب مجاری تنفسی مفید است.

 

این پژوهشگر گیاهان دارویی در استان تصریح کرد: مغز بادام شیرین برای خروج اخلاط از ریه‌ها، سرفه و خشونت حلق تجویز می‌شود.

 

پویان ادامه داد: روغن بادام شیرین به تنهایی و همراه با کتیرا برای سرفه‌های خشک و صاف کردن صدا و نرم‌شدن روده‌ها بسیار مفید است و دل‌پیچه‌ها را برطرف می‌کند.

 

درمان التهاب پوست و سوختگی با روغن بادام شیرین

وی با بیان اینکه مالیدن روغن بادام بر روی پوست التهاب را رفع کرده و سوختگی را درمان می‌کند، گفت: چرب کردن مهره‌های پشت با روغن بادام شیرین برای نقرس و نیز در افراد پیر و مسن بسیار سودمند است.

 

این پژوهشگر گیاهان دارویی در استان بادام شیرین را از نظر طب قدیم ایران کمی گرم‌تر عنوان کرد و افزود: بادام ملین بوده و روغن بادام ضد یبوست است مخصوصاً از روغن بادام می‌توان رفع یبوست برای بچه‌ها استفاده کرد.

 

پویان ادامه داد: شیر بادام برای رفع سرفه، ناراحتی حنجره و تنگی نفس مفید بوده و خلط آور و برای درمان زخم روده‌ها و مثانه و اسهال مفید است.

 

وی تصریح کرد: برای صاف کردن سینه و نرم شدن روده‌ها و از بین بردن سرفه خشک باید روغن بادام را با شکر و کتیرا مخلوط کرده و بخورید.

 

این پژوهشگر گیاهان دارویی در استان افزود: روغن بادام را با آب گرم مخلوط کنید دارویی خوب برای رفع اسهال و دل پیچه بچه‌ها خواهد بود. ضمناً این مخلوط سنگ مثانه را خارج کرده و ادرار کردن را آسان می‌کند.

 

پویان یادآور شد: روغن بادام شیرین بدلیل خاصیت نرم کنندگی و ضد التهاب در کرم‌ها و پمادها بکار می‌رود.

 

وی تاکید کرد: برای رفع بیماری‌های سینه، روغن بادام شیرین را با هم وزن آن عسل و یک زرده تخم مرغ مخلوط کنید که بصورت خمیر یکنواختی در‌آید سپس به آن جوشانده گل ختمی اضافه کرده و یک قاشق چایخوری از آنرا به فاصله هر سه ساعت بخورید.

 

در خوردن بادام افراط نکنید

این پژوهشگر گیاهان دارویی در استان گفت: برای رفع خارش پوست بچه‌هائی‌که که سرخک و مخملک دارند روغن بادام را در تمام سطح بدن آنها بمالید خارش را تسکین می‌دهد، مالیدن روغن بادام بر روی پوست التهاب را رفع کرده و سوختگی را درمان می‌کند.

 

پویان تاکید کرد: بادام از نظر اینکه دارای مواد مغذی بسیاری است بنابراین غذای بسیار خوبی است ولی چون سنگین و ثقیل الهضم است نباید در خوردن آن افراط کرد و مقدار آن نباید در روز بیش از ده دانه باشد.

 

وی خاطر نشان کرد: بادام همچنین برای معده‌های ضعیف و سرد خوب نیست و اشخاصی که معده ضعیف دارند بهتر است بادام را با شکر بخورند.

 

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

منبع : سلامت نیوز

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

مطالب جالب و خواندنی

درمان ریزش مو