مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

بهترین زمان مناسب آب خوردن برای روزه داران کدام است؟

مجموعه : تغذیه سالم
تاریخ انتشار : 23 ژوئن 2015
بهترین زمان مناسب آب خوردن برای روزه داران کدام است؟

بسیاری از روزه داران پس از اذان برای بازکردن روزه ی خود سریع آب می نوشند. آیا بهترین زمان نوشیدن آب همین زمان است؟

 

متخصص طب سنتی معتقد است: بهترین زمان برای دریافت آب و مایعات کافی توسط روزه داران را از حدود یک تا دو ساعت بعد از افطار تا نیم ساعت قبل از وعده سحری است.

 

در روزهای گرم تابستان که روزه داران باید افزون بر 18 ساعت روزه دار باشند این نکته که بدن به میزان کافی آب و مایعات مورد نیاز رادریافت کند حایز اهمیت است . برخی افراد روش های متفاوتی در این زمینه دارند. اما دراین میان طب سنتی نیز راهکار ویژه ای دراین زمینه ارائه کرده است.

 

دکتر ابراهیم خادم از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه برنامه ریزی مناسب جهت تغذیه اصولی، خواب کافی و فعالیت بدنی متناسب در طول ماه مبارک رمضان، جهت حفظ سلامت روزه داران ضروری است،افزود: بهتر است روزه داران در طول ماه مبارک رمضان، با در نظر گرفتن نیازهای طبیعی بدن خود به نحوی برنامه ریزی کنند که تقریباً معادل غذای مورد نیاز روزانه خودرا به جای چند وعده، در دو وعده افطار و سحری دریافت کنند.

 

وی با اشاره به فاصله زمانی کوتاه بین وعده های افطاری و سحری افزود: با توجه به فاصله کوتاه هفت ساعته بین دو وعده غذایی افطار و سحر ، توصیه می شود غذای وعده افطار، سبک تر و در قالب وعده صبحانه و یا شام سبک همانند ماه های غیر از رمضان میل شود و صرف وعده افطار به آرامی در یک وعده غذایی باشد .

 

خادم ادامه داد: بهتر است افراد روزه خود را با خوردن یک تا دو عدد خرما و یک استکان آب گرم، چای کمرنگ و یا فرنی باز کرده و از نوشیدن آب زیاد به خصوص آب سرد، نوشابه های گازدار در خلال وعده های افطار و سحر خودداری کنند.

 

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تأکیدکرد :روزه داران در حدفاصل وعده های افطاری و سحری، آب و مایعات کافی دریافت بنوشند، آشامیدن آب زیاد همزمان با وعده های غذایی و یا بلافاصله بعد از وعده سحر را از بیم تشنگی روز بعد، نادرست بوده موجب بروز نفخ، سوء هاضمه و مشکلات گوارشی می شود.

 

وی بهترین زمان برای دریافت آب و مایعات کافی توسط روزه داران را از حدود یک تا دو ساعت بعد از افطار تا نیم ساعت قبل از وعده سحری دانست.

 

خادم بر ضرورت مصرف کافی انواع سبزیجات و میوه های تازه در طول ماه مبارک رمضان تأکید کرد و گفت :میوه های تابستانی و ملیّن از جمله آلو، هلو، زردآلو در زمان حدفاصل بین وعده های افطاری و سحری، علاوه بر تأمین مایعات و ویتامین های بدن، از بروز مشکل یبوست بهه عنوان یک مشکل شایع گوارشی در طول ماه مبارک رمضان جلوگیری خواهد کرد.

 

وی همچنین استفاده از کدو، آلو و سبزیجات را در انواع خورشت ها به دلیل اثر لینت بخشی این مواد در طول ماه رمضان بسیار مفید دانست

 

خادم اظهار کرد:استفاده زیاد از برخی مواد غذایی همچون چای پررنگ، قهوه، کاکائو، ادویه جات، زولیبا و بامیه و برخی انواع آش مثل آش رشته همراه با نعنای سرخ کرده و پیاز داغ و روغن فراوان و سایر تنقلات مضر را در طول ماه مبارک، موجب ایجاد و یا تشدید مشکلات گوارشی و سوء هاضمه در افراد می شود .

 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به لزوم تامین خواب کافی و مناسب برای روزه داران در طول ماه مبارک تأکید کرد و افزود: بهتر است افراد ساعات خواب خود را در طول این ماه به نحوی برنامه ریزی کنند که دچار کم خوابی آزار دهنده و یا پر خوابی های زیان بخش نشوند.

 

وی گفت :خواب زود هنگام در این ایام بسیار مفید بوده و ضمن اینکه امکان بیداری به موقع وبهره بردن از فیوضات معنوی سحرگاهان را در ماه مبارک مهیا کرده و مانع خوابیدن بلافاصله پس از صرف وعده سحری که زمینه مشکلات گوارشی را در افراد مستعد ایجاد می کند، خواهد شد.

 

خادم به انجام میزان مناسب فعالیت بدنی و ورزش در طول ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: بهتر است افراد در طول ماه مبارک رمضان، فعالیت های بدنی خود را حتی الامکان بطور منظم ولی سبک تر و متناسب با توان جسمانی خود انجام داده و زمان انجام فعالیت های بدنی را نیز به ساعات خنک تر روز محدود سازند.

 

وی گفت : روزه داران با رعایت اصول تغذیه، خواب و فعالیت بدنی متناسب، امکان بهره برداری کافی از فیوضات این ماه مبارک را در کنار حفظ و ارتقای سطح سلامتی خود داشته باشند.

 

 

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو