دانلود آهنگ جدید

قاصدک

فروش خودرو

پرواز

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

دکتر تاج بخش

مطالب پیشنهادی

کف بینی و خطوط کف دست و خط فال سرنوشت و خط خورشید کف بینی و خطوط کف دست و خط فال سرنوشت و خط خورشید فال سرنوشت جالب و بامزه (فال سرنوشت ماه تولد) فال سرنوشت جالب و بامزه (فال سرنوشت ماه تولد) آموزش گریم صورت همراه با آرایش | آموزش کامل گریم صورت به همراه فیلم آموزش گریم صورت همراه با آرایش | آموزش کامل گریم صورت به همراه فیلم لخت خوابیدن زن و شوهر (20 مزایای برهنه خوابیدن زوج ها) لخت خوابیدن زن و شوهر (20 مزایای برهنه خوابیدن زوج ها) مکان های دیدنی ژاپن | زیباترین مکان های دیدنی ژاپن برای گردشگران مکان های دیدنی ژاپن | زیباترین مکان های دیدنی ژاپن برای گردشگران متن زیبا برای تبریک ازدواج | متن عاشقانه تبریک سالگرد ازدواج به همسر متن زیبا برای تبریک ازدواج | متن عاشقانه تبریک سالگرد ازدواج به همسر عکس هایی از طبیعت فصل بهار و شکوفه درختان و طبیعت سبز بهاری عکس هایی از طبیعت فصل بهار و شکوفه درختان و طبیعت سبز بهاری خصوصیات متولدین فروردین | ماه فروردین | متولدین فروردین | متولد فروردین | فال فروردین خصوصیات متولدین فروردین | ماه فروردین | متولدین فروردین | متولد فروردین | فال فروردین شعر تبریک تولد متولدین فروردین ماه | اشعار زیبا برای تبریک متولد فروردین ماه شعر تبریک تولد متولدین فروردین ماه | اشعار زیبا برای تبریک متولد فروردین ماه رازهای زندگی شخصی حامد همایون و همسرش + عکس و بیوگرافی حامد حمایون رازهای زندگی شخصی حامد همایون و همسرش + عکس و بیوگرافی حامد حمایون سخنان زیبا از بزرگان اسلام در مورد زن | جملات زیبای اسلام در مورد زنان سخنان زیبا از بزرگان اسلام در مورد زن | جملات زیبای اسلام در مورد زنان تک تیر انداز باهر ؛ بهترین تفنگ تک تیر انداز جهان در ایران (+ فیلم) تک تیر انداز باهر ؛ بهترین تفنگ تک تیر انداز جهان در ایران (+ فیلم) بهترین تفنگ های نظامی جهان ( کلیپ) بهترین تفنگ های نظامی جهان ( کلیپ) آشنایی با 50 نمونه از بهترین تفنگ های کلاسیک و مدرن جهان آشنایی با 50 نمونه از بهترین تفنگ های کلاسیک و مدرن جهان بیوگرافی لاله مرزبان | تصاویر جدید لاله مرزبان و همسرش بیوگرافی لاله مرزبان | تصاویر جدید لاله مرزبان و همسرش دختران زیبای ژاپن | جذاب ترین دختران مانکن ژاپنی در سال 2018 دختران زیبای ژاپن | جذاب ترین دختران مانکن ژاپنی در سال 2018
گالری عکس

زیبایی بهروز

فروش خودرو

کارینا پرواز

9 روش برای کاهش خارش کهیر مزمن

مجموعه : پیشگیری از بیماری
تاریخ انتشار : 15 ژوئن 2017
9 روش برای کاهش خارش کهیر مزمن

9 روش برای کاهش خارش کهیر مزمن

 

علل  و علت کهیر و نیز راه درمان آن را برای شما عزیزان فراهم نموده ایم با ما در سایت تالاب باشید با برترین ها خارش ناشی از کهیر گاهی آن قدر چندان هست که تحمل آن تقریبا غیر ممکن می‌شود. در این مقاله در مورد کاهش خارش کهیر صحبت می‌کنیم.

 

کهیر مزمن چیست؟

کهیر ها همراه با خارش، قرمز رنگ و برجسته میباشند و اغلب در بدترین زمان هاي ممکن بوجود می‌آیند. با دقت به گزارش کالج آمریکایی آلرژی، آسم و ایمنی شناسی، حدود 20 درصد از مردم حداقل یکبار در زندگی خود کهیر را تجربه کرده اند. کهیری که بیش از شش هفته ادامه داشته باشد « به صورت مداوم یا مکرر » مزمن نامیده می‌شود.

 

برای بعضی از افراد این کهیرها در اثر آلرژی ایجاد می شوند، ولی برای دیگران علت قابل تشخیصی وجود ندارد. کهیرهای مزمنی که علت شناخته شده اي نداشته باشند کهیر مزمن ناشناخته « chronic idiopathic urticaria » نامیده می شوند.

 

خارش ایجاد شده در اثر کهیر که بر اثر ترشح آنتی هسیتامین در بدن توسط سیستم ایمنی بدن ایجاد می‌شود، می‌تواند کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار دهد. این موارد از یافته هاي اصلی مطالعه اي که در ماه آگوست 2015 در مجله سالانه آلرژی آسم و ایمنی شناسی منتشر شده، می باشد. با این حال در تعداد زیادی از موارد راه هایي برای کاهش خارش کهیر مزمن وجود دارد.

 

از محرک ها دوری کنید

به گفته دکتر گری گلدنبرگ « Gary Goldenberg » استادیار بالینی پوست در دانشکده پزشکی کوه سینای در نیویورک، تست آلرژی معمولا نخستین قدم برای افرادی هست که توسعه کهیر روی بدنشان دارند. حتی اگر نتیجه آزمایش خونتان منفی بود و علت ایجاد کهیر مشخص نشد، به این معنا نیست که هیچ محرکی برایش وجود ندارد.

 

داشتن یک دفتر برای ثبت همۀ موارد میتواند به شما در شناسایی مواردی که پتانسیل محرک بودن برای شما را دارند، کمک کند. دقت کنید به چیزهایی که میتوانند کهیر و خارش شما را شدت بخشند. مثلا اگر بیرون رفته اید و یک وعده غذای ایتالیایی با سس گوجه فرنگی خورده اید و آتش گرفتید « کهیر هایتان نمایان شدند»، بهتر هست برای پیش گیری از ایجاد کهیر مجدد، سس گوجه فرنگی مصرف نکنید.

 

زخمی شان نکنید

بله میدانم که حس خارشی که دارید، دیوانه کننده هست، ولی خاراندن کهیر باعث گسترش و التهاب اکثر آن میشود. به گفته دکتر نیتا اودن « Neeta Ogden » متخصص آلرژی در یک درمانگاه خصوصی در انگلوود نیوجرسی و سخنگوی بنیاد آسم و آلرژی ایالات امریکا، کمپرس سرد می‌تواند بدون تشدید کهیر، خارش آن را کم کند.

 

درمان کهیر

کمپرس سرد می‌تواند بدون تشدید کهیر، خارش آن را کم کند‎

 

آنتی هیستامین مصرف کنید

مصرف آنتی هیستامین که بدون نسخه دکتر هم میتوانید تهیه کنید، میتواند به کاهش خارش و کاهش دوره کهیر با مسدود کردن علایم ساخت که هیستامین منتشر می‌کند، کمک کند. مهم این هست که آنتی هیستامین به موقع، هر روز و سر ساعت مشخص مصرف شود.

 

آنتی هیستامین کهیرهای شما را درمان نمی‌کند، ولی می‌تواند به ایجاد کهیر هاي اخیر در 24 ساعت آینده کمک کند. کرم هاي آنتی هیستامین هم می‌توانند جلو ایجاد خارش را بگیرند. با پزشکتان مشورت کنید تا برترین نوع آنتی هیستامین برای کاهش خارش را به شما معرفی کند.

 

آرام باشید

استرس همۀ چیز را بدتر می‌کند. زمانی که احساس استرس می‌کنید همۀ چیز تقویت می‌شود. اگر کهیر دارید با استرس بدتر می‌شود. برترین کار برای کاهش استرس، مدیتیشن، تنفس عمیق یا فقط یک پیاده روی در آرامش هست. گرچه کلید اصلی کار تکرار هست. چیزی پیدا کنید که به شما آرامش دهد و اغلب همان کار را تکرار کنید.

 

طب سوزنی انجام دهید

طب سوزنی میتواند در تسکین خارش مرتبط با کهیر مزمن نقش داده باشد. در مطالعه اي که در سپتامبر 2015 در مجله طب مکمل و جایگزین منتشر شد، تاثیر طب سوزنی بر تسکین خارش تایید شده بود.

 

برای کاهش خارش کهیر دوش آب سرد بگیرید

دوش آب گرم یا نشستن در وان آب گرم میتواند کهیر را بدتر کند. گرما میتواند باعث تاخیر برگشت خون به شاهرگ ها شود که در نتیجه، خون بیشتری به کهیر ها رسیده و باعث گسترششان میشود.

 

به جای آن یک دوش آب سرد بگیرید یا در وان آب سرد بنشینید تا خارشتان آرام شود. همۀ وقت از صابون و سایر محصولات بدون بو که برای پوست هاي حساس میباشند، بهرهگیری کنید. این محصولات سبب ایجاد کهیر نمی‌شوند، ولی بهرهگیری از مواد شوینده اي که به اندازه کافی ملایم نیستند، می‌تواند مشکلتان را بدتر کند.

 

برای کاهش خارش کهیر پوستتان را مرطوب نگه دارید

کهیرها خودشان باعث خشک شدن پوست همانند سایر مشکلات پوستی نمیشوند، اما مرطوب کردن اگر باعث خنک شدن یا تسکین می‌شود، میتواند خوب باشد. بعضی محصولات حاوی مواد ضد خارش مثل بلغور جو دو سر میباشند که میتواند به تسکین پوست و خارشتان کمک کند.

 

ولی همۀ وقت گذشته از بهرهگیری از محصولات اخیر انها را روی قسمت کوچکی از پوستتان تست کنید و 48 ساعت صبر کنید تا مشخص شود به ماده اخیر واکنش می‌دهید یا نه . اگر بلغور جو دو سر برایتان خوب بود، می‌توانید هنگام عود خارش کهیر در وان حمام کمی از این ماده و آب سرد بریزید و در وان بنشینید.

 

با پزشکتان صحبت کنید

با پزشکتان مشورت کنید و مطمئن شوید همۀ کارهایی راکه میتوانید برای کاهش خارش ناشی از کهیر انجام میدهید. اگر آنتی هسیتامین ها کمکی به شما نمیکنند پزشکتان میتواند درمان دیگری برایتان تجویز کند که میتواند شامل کورتیکواستروئید ها «corticosteroids»، داروهای ضد افسردگی «antidepressants»، تعدیل کننده لکوترین «leukotriene modifiers، یکی از انواع ایکوزانوئید هست

 

که بعنوان واسطه التهاب در واکنشهای التهابی آزاد میشوند. لکوترین‌ها اغلب در گلبولهای سفید ساخت میشوند و از چربی‌ها بوده و در واکنشهای ایمنی بدن مثل مریضی آسم و رینیت نقش مهمی دارند»، داروهای سرکوب کننده ایمنی «immunosuppressants» و امالیزوماب omalizumab « یک داروی آسم که در حال حاضر توسط سازمان غذا و دارو برای درمان کهیر مزمن بهرهگیری میشود»، باشد. برای بعضی از افراد هم میتوان از پرتو درمانی کمک گرفت.

 

پرواز

وقت آزاد


بازی پادشاه

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي