مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

شهادت یکی از نیروهای ارتش در حین کمک رسانی زلزله زدگان شهادت یکی از نیروهای ارتش در حین کمک رسانی زلزله زدگان چرا لاغر نمی شوم و وزنم کم نمیشود ؟ چرا لاغر نمی شوم و وزنم کم نمیشود ؟ به 6 دلیل قانع کننده آلمان بهترین کشور دنیا است به 6 دلیل قانع کننده آلمان بهترین کشور دنیا است فوت مادر خواننده معروف کشورمان (عکس) فوت مادر خواننده معروف کشورمان (عکس) شایعه مرگ استاد مشایخی توسط همسرش رد شد شایعه مرگ استاد مشایخی توسط همسرش رد شد فیلم زهرا امیر ابراهیمی بازیگر معروف درباره زلزله کرمانشاه فیلم زهرا امیر ابراهیمی بازیگر معروف درباره زلزله کرمانشاه ماجرای تجاوز به دختر جوان به واسطه استخدام در شرکت ماجرای تجاوز به دختر جوان به واسطه استخدام در شرکت گریم حرفه ای زنان زشتی که با آرایش ملکه میشوند (عکس) گریم حرفه ای زنان زشتی که با آرایش ملکه میشوند (عکس) نورگل یشیل چای بازیگر ترکیه ای در ایران و حجاب جالبش در خیابان (عکس) نورگل یشیل چای بازیگر ترکیه ای در ایران و حجاب جالبش در خیابان (عکس) آموزش تصویری آرایش های حرفه ای و گریم آموزش تصویری آرایش های حرفه ای و گریم لاکچری ترین مدل لباس های دخترانه بلند و جذاب لاکچری ترین مدل لباس های دخترانه بلند و جذاب آموزش تهیه لیمو شکری عالی و خوش طعم آموزش تهیه لیمو شکری عالی و خوش طعم ست کردن های جدید آرایش صورت با رنگ و مدل مو عالی ست کردن های جدید آرایش صورت با رنگ و مدل مو عالی علت دیر ازدواج کردن پسرها و دخترها علت دیر ازدواج کردن پسرها و دخترها روش هایی مناسب برای ترک کردن راحت سیگار روش هایی مناسب برای ترک کردن راحت سیگار طرز تهیه حلوا و ژله مجلسی طرز تهیه حلوا و ژله مجلسی مدل موهای جذاب عروس به همراه تاج و شینیون 2018 مدل موهای جذاب عروس به همراه تاج و شینیون 2018 علت حضور الناز شاکردوست در مرده شور خانه (+عکس) علت حضور الناز شاکردوست در مرده شور خانه (+عکس) اس ام اس های تلگرامی عاشقانه و لاو (20) اس ام اس های تلگرامی عاشقانه و لاو (20) آیا با حجامت کردن آلرژی درمان میشود ؟ آیا با حجامت کردن آلرژی درمان میشود ؟
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

خستگی های مختلف ناشی از چه چیزی است؟

مجموعه : پیشگیری از بیماری
تاریخ انتشار : 6 سپتامبر 2015
خستگی های مختلف ناشی از چه چیزی است؟

پنج نوع خستگی ( ملالت) وجود دارد. درحال حاضر شما در کدام وضعیت هستید؟

پژوهش های روانشناختی نشان می دهند که خستگی ، تا حد زیادی از درون شخص می آید. و سخت تر اینست که ما ذهن خود را از چیزی که خسته مان کرده، منحرف می کنیم و ممکن است خسته تر شویم.

 

ما در دنیایی از مشغولیات دائمی و بروز رسانی های بی پایان زندگی می کنیم. و این مسئله که ممکن است خسته تر و ملول تر از قبل بشویم، باعث نگرانیِ جان ایستوود – استادیار روانشناختی در دانشگاه یورک در تورنتو ، شده است .

 

در تحقیقی در سال 2012 ، ایستوود خاطرنشان کرد که خستگی ، مشکلی ناشی از عدم توجه است.هنگامی که ما نمی توانیم متوجه شویم که در اتاق یا ذهنمان چه خبر است، احساس خستگی می کنیم.سپس به خسته شدن فکر می کنیم و احساس بدی خواهیم داشت. سپس می گوییم : این خسته کننده است! استیوود می گوید: ” تنها تحقیقات محدودی وجود دارد اما من فکر می کنم پرت کردن حواس،یک راه حل کوتاه مدت است و باعث بدتر شدن اوضاع در درازمدت می شود”

 

ملالت همانند عدم وجود احساس است ، بله خودش است ، یک مشکل واقعی که می تواند ضربه های شدیدی به سلامت و شادی ما بزند. در بدترین حالت آن ، خستگی ، فراگیر، استرس زا ومزمن است، اغلب همراه با یک حس بی هدفی در زندگی ، رضایت کم شغلی ، بهره وری کم ، افسردگی ، نگرانی و رفتارهای بدون فکر مثل نوشیدن و شروع به خوردن کردن است. و هنوز تحقیقات کمی روی خستگی و اثراتش انجام شده است.

 

توماس گویتز – پروفسور دانشگاه کنستانز در آلمان ، می گوید بخشی از مشکل، اینست که خستگی یک احساس خاموش است.حالت قابل مشاهده ای مثل عصبانیت ، سرخوشی یا سردرگمی نیست.هیچ شکل ظاهری ای برای این مرض وجود ندارد.

 

در حقیقت ، گوتِز در این مورد صحبت می کند که فقط یک چیز به نام ملال وجود ندارد ، چند نوع خستگی وجود دارد که هرکدام مشخصات جداگانه ای دارد.

 

او و تیم همکارانش پنج نوع از ملالت را شناسایی کردند که هرکدام با دیگری بسیار متفاوت است- از یک ابهام لذت بخش تا یک مطلق وحشتناک، ممکن است برای هر نوع ( از خستگی) یک پس زمینه شخصیتی وجود داشته باشد. مردم به بارها و بارها ( و بیشتر) تجربه کردن انواع خستگی تمایل دارند.

 

آیا شما احساسِ نوعی ملالت (خستگی) دارید؟ ما پنج نوعِ گوتز، را در زیر ذکر کرده ایم تا به شما در پیداکردن نوع خستگی تان کمک کند:

 

نوع 1 : بی حالی و بی حوصلگی
شرایط احتمالی : شرکت در کنسرت موسیقی بعد از یک روز کاریِ طولانی
احساس شما: ساکت ، آرام ، حتی در حالت انتظار. به نوعی مشتاق خواب
نیاز شما : بطور کامل خارج شدن از این وضعیت

 

نوع 2: کالیبراسیون
شرایط احتمالی: منتظر ماندن برای ملاقات یک دکتر
احساس شما: خسته کننده . وحشتناک نیست ، ترسناک نیست فقط خسته کننده است.
نیاز شما : رویاپردازی درمورد تعطیلات ِ آینده تان

 

نوع 3: طلبکار
شرایط ممکن: در اداره یک پروژه سخنرانی را انجام می دهید.
احساس شما: بیقرار ، ترجیح می دهید کاری غیر از این را انجام دهید.
نیاز شما: چک کردن فیس بوک ، پینترست و اینستاگرام

 

نوع 4: واکنش نشان دادن
شرایط ممکن: جلسه سالیانه سرمایه گذارانِ شرکت شما
احساس شما: دوست دارید موهایتان را بکشید تا کنده شود (بی قراری)!
نیاز شما: از داخل دیوار رد شوید و فرار کنید

 

نوع 5: بی تفاوت
شرایط ممکن: هر موقعیتی که راه فراری نداشته باشد.
احساس شما: افسردگی ، محزون و محکوم به خستگی برای همیشه.
نیاز شما: نشستن و غوطه ور شدن در بدبختیِ ناتمام که در این لحظه زندگیِ شما ست.

 

اکنون سوالِ مهم اینست: چطور می توانید ملول نباشید؟ باید لذت را در زندگی خود پیدا کنید واین به معنی این است که در کاری که انجام می دهید کاملا غرق شوید . توجه کنید- توجه واقعی – در اطرافتان چه چیزی اتفاق می افتد وهر کاری که از دستتان بر می آید را انجام دهید و در نهایت حاصل خلاقیت و یکی شدن واقعی با آنچه انجام می دهید را دریافت خواهید کرد !

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو