مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال راه های کاهش وزن با طب سوزنی ! راه های کاهش وزن با طب سوزنی ! واکنش داغ بهنوش بختیاری در جلوگیری از سفرش به کرمانشاه واکنش داغ بهنوش بختیاری در جلوگیری از سفرش به کرمانشاه دختر جوانی که به خاطر رد ازدواج با مردی به قتل رسید (18+) دختر جوانی که به خاطر رد ازدواج با مردی به قتل رسید (18+) عکس و نوشته های انرژی مثبت و پند آموز عکس و نوشته های انرژی مثبت و پند آموز معرفی ابر انسان های واقعی جهان در اینجا (عکس) معرفی ابر انسان های واقعی جهان در اینجا (عکس) خاک گرفتن بهترین خودروهای اروپایی در گمرک (+عکس) خاک گرفتن بهترین خودروهای اروپایی در گمرک (+عکس) به قتل رسیدن دختر 16 ساله توسط پسر جوان در اصفهان  به قتل رسیدن دختر 16 ساله توسط پسر جوان در اصفهان  دختر جوانی که سخنگوی وزارت دفاع روسیه شد (عکس) دختر جوانی که سخنگوی وزارت دفاع روسیه شد (عکس) وان نفت سیاه ویژه افراد پولدار در آذربایجان (عکس) وان نفت سیاه ویژه افراد پولدار در آذربایجان (عکس) تجاوز جنسی به دروازه بان دختر در مراسم بهترین های جهان (عکس) تجاوز جنسی به دروازه بان دختر در مراسم بهترین های جهان (عکس)
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

نشستن صحیح روی بدن اثر مثبت دارد

مجموعه : پیشگیری از بیماری
تاریخ انتشار : 20 دسامبر 2015
نشستن صحیح روی بدن اثر مثبت دارد

نشستن صحیح روی بدن اثر مثبت دارد

 

امروزه بدلایل مختلف وقت بیشتری را نسبت به گذشته می نشینیم و همین نشستن بیش از اندازه دشمن سلامتی است.

 

صحیح ایستادن یا نشستن، فقط باعث صاف شدن کمر و ستون فقرات نمی‌شود، بلکه مزایای دیگری نیز برای سلامتی شما دارد. اما از طرفی طرز ایستادن نامناسب هم مسبب بوجود آمدن مشکلات مختلفی است.

 

از درد بدن پیشگیری می‌کند

اکثر ما از درد کمر و گردنمان شکایت داریم. اما باید بدانید که این دردها ناشی از حالت قرارگیری نامناسب بدن است. شاید نتوانیم این را درک کنیم، اما بهرحال اگر صاف راه نرویم یا ننشینیم، اثر بدی بر کمرمان خواهد گذاشت.

 

حالت ایستادن یا نشستن صحیح، استخوان‌ها، عضلات و رباط‌ها را هم تراز می‌کند. تلاش برای قرارگیری در حالات بدنی صحیح، خیلی بهتر و بیشتر از حرکات کششی، درد کمر و گردن را تسکین می‌دهد.

 

تنفس را ساده‌تر می‌کند

اگر به سختی نفس می‌کشید، صاف بنشینید! خمیده بودن به پرده‌ی دل و ریه‌هایتان فشار وارد می‌کند، و این تنفس را مشکل خواهد کرد. اما صاف نشستن باعث می‌شود ریه‌ها به خوبی منبسط شده و تنفس راحتی داشته باشید.

 

از صدمه دیدن مفاصل جلوگیری می‌کند

حالت قرارگیری مناسب بدن، ستون فقرات را هم تراز کرده و از فشار بیهوده بر مفاصل جلوگیری می‌کند. تلاش برای بهبود حالت ایستادن و نشستنتان، درگیری مفاصل را کاهش می‌دهد و نتیجتا درد و آسیب مفاصلتان به حداقل خواهد رسید.

 

عضلاتتان را آزاد می‌کند

طرز ایستادن و نشستن غیر صحیح باعث گرفتگی عضلات خواهد شد، اما طرز ایستادن و نشستن صحیح، برعکس حالت قبل، عضلاتتان را ریلکس و آزاد خواهد کرد.

 

اگر مدت زیادی خمیده بمانید، در مقایسه با حالتی که صاف نشسته باشید، احساس خستگی خواهید کرد. امروزه این موضوع کاملا روشن شده است که طرز قرارگیری صحیح بدن، عضلات را ریلکس می‌کند.

 

به دستگاه گوارشتان کمک می‌کند

طرز ایستادن صحیح به فرایند هضم غذایی که خورده‌اید نیز کمک می‌کند. اگر خمیده باشید، مانع کارکرد صحیح شکم و روده‌تان می‌شوید و ممکن است به مشکلاتی همچون اسیدی شدن معده دچار شوید.

 

مهم ترین ترین عوامل گردن درد بد نشستن است

زیاد نشستن چه عوارضی دارد؟

طرز صحیح نشستن روی صندلی

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

مطالب جالب و خواندنی

درمان ریزش مو