دانلود آهنگ جدید

قاصدک

فروش خودرو

پرواز

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

دکتر تاج بخش

مطالب پیشنهادی

لخت خوابیدن زن و شوهر (20 مزایای برهنه خوابیدن زوج ها) لخت خوابیدن زن و شوهر (20 مزایای برهنه خوابیدن زوج ها) مکان های دیدنی ژاپن | زیباترین مکان های دیدنی ژاپن برای گردشگران مکان های دیدنی ژاپن | زیباترین مکان های دیدنی ژاپن برای گردشگران متن زیبا برای تبریک ازدواج | متن عاشقانه تبریک سالگرد ازدواج به همسر متن زیبا برای تبریک ازدواج | متن عاشقانه تبریک سالگرد ازدواج به همسر عکس هایی از طبیعت فصل بهار و شکوفه درختان و طبیعت سبز بهاری عکس هایی از طبیعت فصل بهار و شکوفه درختان و طبیعت سبز بهاری خصوصیات متولدین فروردین | ماه فروردین | متولدین فروردین | متولد فروردین | فال فروردین خصوصیات متولدین فروردین | ماه فروردین | متولدین فروردین | متولد فروردین | فال فروردین شعر تبریک تولد متولدین فروردین ماه | اشعار زیبا برای تبریک متولد فروردین ماه شعر تبریک تولد متولدین فروردین ماه | اشعار زیبا برای تبریک متولد فروردین ماه رازهای زندگی شخصی حامد همایون و همسرش + عکس و بیوگرافی حامد حمایون رازهای زندگی شخصی حامد همایون و همسرش + عکس و بیوگرافی حامد حمایون سخنان زیبا از بزرگان اسلام در مورد زن | جملات زیبای اسلام در مورد زنان سخنان زیبا از بزرگان اسلام در مورد زن | جملات زیبای اسلام در مورد زنان تک تیر انداز باهر ؛ بهترین تفنگ تک تیر انداز جهان در ایران (+ فیلم) تک تیر انداز باهر ؛ بهترین تفنگ تک تیر انداز جهان در ایران (+ فیلم) بهترین تفنگ های نظامی جهان ( کلیپ) بهترین تفنگ های نظامی جهان ( کلیپ) آشنایی با 50 نمونه از بهترین تفنگ های کلاسیک و مدرن جهان آشنایی با 50 نمونه از بهترین تفنگ های کلاسیک و مدرن جهان بیوگرافی لاله مرزبان | تصاویر جدید لاله مرزبان و همسرش بیوگرافی لاله مرزبان | تصاویر جدید لاله مرزبان و همسرش دختران زیبای ژاپن | جذاب ترین دختران مانکن ژاپنی در سال 2018 دختران زیبای ژاپن | جذاب ترین دختران مانکن ژاپنی در سال 2018 ماسک ترکیبی خانگی برای جوانسازی و لیفتینگ پوست ماسک ترکیبی خانگی برای جوانسازی و لیفتینگ پوست انواع ست کیف و کفش زنانه شیک مجلسی 1397 | مد سال 97 انواع ست کیف و کفش زنانه شیک مجلسی 1397 | مد سال 97 تعبیر خواب آدم خورای | تعبیر خواب خوردن گوشت انسان در خواب تعبیر خواب آدم خورای | تعبیر خواب خوردن گوشت انسان در خواب
گالری عکس

زیبایی بهروز

فروش خودرو

کارینا پرواز

آموزش سبزه انداختن با گندم , سبزه شاهی , سبزه نارنج و سبزه خاکشیر

مجموعه : هنر در خانه
تاریخ انتشار : 23 فوریه 2018
آموزش سبزه انداختن با گندم , سبزه شاهی , سبزه نارنج  و سبزه خاکشیر

انواع سبزه انداختن

در این بخش قصد داریم آموزش سبزه انداختن با چند نوع تخم گیاهی رابه شما آموزش دهیم. آموزش سبزه انداختن با خاکشیر و آموزش سبزه انداختن با هسته نارنج و آموزش سبزه انداختن با تخم شاهی و گندم در سایت تالاب

 

آموزش کاشت سبزه عید با گندم

طبق اندازه مورد نظر مقداری گندم بردارید و آنرا برای دو تا سه روز خیس کنید. حداقل دوهفته قبل از عید ودر اواسط اسفند برای کاشت سبزه اقدام کنید تا نزدیک عید سبزه ما به اندازه کافی رشدکرده باشد.

 

دراین دو سه روز گندم جوانه میزند. سپس دانه ها را درون ظرف مناسبی پخش کنید و پارچه یا دستمال مرطوبی روی آن قرار دهید. این پارچه را همیشه مرطوب نگه دارید.

بعد از چند روز گندم ریشه زایی را شروع می‌کند. بعد از این که جوانه کمی رشد کرد می‌توانید پارچه مرطوب را بردارید و اجازه رشد رابه سبزه تازه خود بدهید.

 

بعد از برداشتن پارچه سبزه را در دسترس نور قرار دهید تا جوانه سفید با دریافت نور سبز شود. توجه کنید که اسپری روی سبزه میتواند باعث شادابی آن شود.

برای بذر جو، ماش و عدس هم همین روش را انجام دهید.

 

آموزش سبزه انداختن با گندم , سبزه شاهی , سبزه نارنج  و سبزه خاکشیر

طبق اندازه مورد نظر مقداری گندم بردارید و آنرا برای دو تا سه روز خیس کنید

 

سبزه شاهی، کاشت سبزه عید

حتماً شما هم دیده اید که در بازار نوروز انواع سبزه و به شکلهای مختلف به فروش میرسد. پس شما همدست بکار شوید. برای این نوع سبزه احتیاج به بذر شاهی دارید. یک کوزه یا ظرف سفالی به سلیقه خود بخرید. روی کوزه سفالی را جوراب زنانه بکشید.

 

مقداری از بذر شاهی را برای لعاب انداختن برای چند ساعت خیس کنید. سپس با یک قاشق یا انگشت بذرها را روی جوراب بکشید. بذرها که ژله اي و لعاب دار شده اند به اسانی روی جوراب باقی می‌ماند. جالب است بدانید که آبیاری این نوع کوزه باید از درون انجام شود. میگویی چگونه؟ کوزه را پر از آب کنید! بذر شاهی بعد از سه روز جوانه می‌زند و ریشه خودرا درون بافت جوراب نفوذ می‌کند.

 

آموزش سبزه انداختن با گندم , سبزه شاهی , سبزه نارنج  و سبزه خاکشیر

از بذرهای خاکشیر و شاهی برای انداختن سبزه روی کوزه استفاده کنید

 

سبزه نارنج رابه سفره هفت سین بیاورید

اگر از طرفداران محیط زیست هستید می‌توانید بجای سبزه گندم، ماش و عدس از هسته مرکبات مثل پرتقال، نارنج و لیمو استفاده کنید تا بتوانید بعد از عید هم آنرا در فضای سبز بکارید. هسته مورد نظر خودرا برای دو روز درون آب قرار دهید تا خوب خیس بخورد. حالا باید این بذرها را در خاک سبک بکارید.

 

یک لیوان یا گلدان کوچکی انتخاب کنید. درون آنرا خاک غنی و سبک باغچه بریزید و بذرها را بکارید و خاک را تا سبز شدن بذرها مرطوب نگه دارید. برای این که تا روز نوروز نهال هاي کوچک سبز به اندازه سفره هفت سین رشدکرده باشند، از همین امروز شروع کنید، ممکن است این دوره تا یک ماه هم طول بکشد.

 

اگر بتوانید با احتیاط پوست دور هسته مرکبات را جدا کنید، زودتر جوانه می‌زند.

 

آموزش سبزه انداختن با گندم , سبزه شاهی , سبزه نارنج  و سبزه خاکشیر

اگر از طرفداران محیط زیست هستید از هسته مرکبات مثل پرتقال، نارنج و لیمو استفاده کنید

 

سبزه عید با خاکشیر

اگر در روزهای آخر سال به یاد این افتادید که سبزه بکارید، بهتر است به سراغ خاکشیر بروید. این بذر در عرض یک هفته سبز میشود. لازم است قبل از هر کاری خاکشیر را برای چند ساعت خیس کنید تا لعاب دار شود.

 

یک لایه پنبه را روی ظرف مورد نظر پخش کنید و روی آنرا پارچه تنظیف بکشید. یک لایه خاکشیر مرطوب را روی پارچه پخش کنید. چند روز بذرها را آبیاری کنید تا جوانه بزند. می‌توانید برای بهتر شدن شرایط روی ظرف سبزه عید با خاکشیر را یا یک کیسه بپوشانید.

 

آموزش سبزه انداختن با گندم , سبزه شاهی , سبزه نارنج  و سبزه خاکشیر

اگر در روزهای آخر سال به یاد این افتادید که سبزه بکارید، بهتر است به سراغ خاکشیر بروید

 

نکات مهم در آموزش کاشت سبزه عید

* بذرها باید سالم و تازه بوده تا قوه نامیه خودرا از دست نداده باشند و سبز شوند.

*تا جوانه زدن بذرها، انها رابا پارچه از نور آفتاب محافظت کنید.

* سبزه عدس و ماش دیرتر رشد می‌کند. برای انها حداقل ۲۰ روز قبل از نوروز اقدام کنید.

* هر زمان موقع آبیاری، آب زیر سبزه را تخلیه کنید.

* برای یک بشقاب سبزه ۵۰-۱۰۰ گرم بذر کافی است.

* در طول عید برای پیشگیری از رشد زیاد سبزه آنرا در محل خنک نگه دارید.

* ظروف سفالی بدون لعاب برای سبزه مناسب ترین انتخاب است.

* بذرها را قبل از هرکاری کاملا در آب غوطه ور کنید.

* اسپری روی بذرها بهترین روش آبیاری است.

* هرچقدر قطر بذرها کمتر باشد، ماندگاری بیشتری دارد.

 

آموزش سبزه انداختن با گندم , سبزه شاهی , سبزه نارنج  و سبزه خاکشیر

هر زمان موقع آبیاری، آب زیر سبزه را تخلیه کنید

 

حتما بخوانید:

آموزش و روش کاشت سبزه عيد نوروز

آموزش تهیه و کاشت سبزه عید در قالب رحل قرآن

آموزش ساخت زیباترین سبزه ها ویژه نوروز96

برچسب‌ها:

وقت آزاد


بازی پادشاه

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي