مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

روش صحیح اتو کشیدن درست انواع پارچه

مجموعه : مهارت های زندگی
تاریخ انتشار : 7 آگوست 2017
روش صحیح اتو کشیدن درست انواع پارچه

نکاتی برای اتو کشیدن درست انواع پارچه

 

برای اتو زدن انواع لباس ها باید به روشهای صحیح اتو بزنیم تا برترین لباس را داشته باشید لباس کتان را هنگامی که نمناک هست از داخل و با دمای بسیار بالا اتو کنید

 

شیوه اتو کشیدن درست انواع پارچه

اتوها بنا به نوع تولید آنها، وظایف و کارهای از پیش تعیین شده اي را برای ما انجام می‌دهند. مثل دستور اتویی که برای حرارت مناسب ابریشم، بر روی اتو درج شده هست. پس چطور هست که ملحفه هاي پنبه اي ما همۀ وقت چین دار شده و تاپ هاي پلی استر درخشش عجیب غریبی بعد از اتو کردن دارند؟ در ادامه، راهنمایی سریع برای اتو کردن همۀ لباس هایتان مثل انچه که مدیران بر تن دارند، ارائه می‌دهیم.

 

پنبه: اتو را در دمای بسیار بالا قرار داده و هنگامی که پارچه مقداری نمناک هست آن را اتو کنید. در مواقع لزوم از بخار اتو یا اسپری آب بهرهگیری کنید.

 

کتان: لباس کتان را هنگامی که نمناک هست از داخل و با دمای بسیار بالا اتو کنید. در مواقع لزوم از بخار اتو یا اسپری آب بهرهگیری کنید.

 

پشم: پارچه پشمی را هنگامی که نمناک هست، از داخل و با حرارت کم اتو کنید و از بخار برای مرطوب کردن آن بهرهگیری کنید. روی لباس پارچه اي تمیز بکشید تا از صدمه به آن محافظت کند.

 

پلی استر: لباس پلی استر را هنگامی که نمناک هست، با حرارت کم اتو کنید. در صورت لزوم از اسپری آب بهرهگیری کنید، اما از بخار بهرهگیری نکنید. بخار یا حرارت بالا میتواند لایه اي پلاستیکی روی آن به جای بگذارد که باعث براق شدن آن شود.

 

مخمل: هرگز پارچه مخمل را اتو نکنید. این نوع پارچه فقط به بخار نیاز دارد، یعنی شما قادر به انجام آن نبوده و باید آن را به خشکشویی بسپارید.

 

اتو کشیدن درست انواع پارچه

 

کشمیر: پارچه هاي پشمی لطیف کشمیر را هم نباید اتو نکنید و باید به خشکشویی بسپارید.

 

تور: پارچه توری را هنگامی که خشک هست با حرارت پایین و با بهرهگیری از پارچه محافظ اتو کنید. از اسپری آب یا بخار اتو بهرهگیری نکنید.

 

نایلون: لباسهای نایلونی را در حرارت پایین اتو کنید. هرگز از بخار بهرهگیری نکنید و در صورت لزوم فقط از اسپری آب بهرهگیری کنید.

 

اکریلیک: پارچه اکریلیک را در حالت کاملاً خشک، از داخل و با حرارت ملایم اتو کنید. هرگز از بخار بهرهگیری نکنید و در صورت لزوم فقط از اسپری آب بهرهگیری کنید.

 

ابریشم: لباس ابریشمی را بعد از شستشو و هنگامی که نمناک هست، از داخل، با حرارت کم اتو کنید و از اسپری بخار یا آب روی آن پرهیز کنید. حتماً از پارچه اي برای حفاظت از آن بهرهگیری کنید.

 


اشتراک گذاری Google plus . telegram . facebook . Twitter . digg

نکات خانه داری

مطالب بیشتر
عکس هایی از دختران ناصرالدین شاه قاجار عکس هایی از دختران ناصرالدین شاه قاجارناصرالدین شاه قاجار نه تنها همسران زیادی داشت، بلکه از این همسران فرزندان پرشماری نیز به دنیا آمدند. عصمت‌الدوله یکی از دختران ناصرالدین شاه ...

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي