قاصدک

لاغری و کاهش وزن

گردشگری در ایران

دکتر تاج بخش

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

تبلیغات

گالری عکس

راه هایی برای تمیز کردن وسایل کودکان در خانه

راه هایی برای تمیز کردن وسایل کودکان در خانه

چگونه وسایل فرزندمان را تمیز کنیم ؟

 

تمیزی وسایل کودک نقش مهمی در سلامتی کودک دارد. کودک هرروز بیش از هر چیز با اسباب بازی هاي خود سر و کار دارد پس برای تمیزی وسایل و اسباب بازی هاي کودک باید به این نکات حتما دقت ویژه نمایید..

 

به گزارش تالاب به طور كلی دو راه اصلی برای تمیز كردن اسباب بازی ها و سایر وسایل كودك وجود دارد. یك راه، شستن با صابون و آب گرم هست. چربی و چرك روی وسایل و میكروبها به این طریق از بین می‌روند. نیازی به صابون هاي ضد باكتری نیست و صابون معمولی برای این منظور كافی هست.

 

راه دوم، به گزارش تالاب بهره گیری از محلول های بهداشتی هست كه اكثر میكروبهای بیماریزا و خطرناك را از بین می برد اما به خاطر داشته باشید كه گذشته از بهره گیری از انها باید سطح اسباب بازی را با آب گرم و صابون شسته باشید زیرا اضافه بر میكروب معمولا چرك و چربی هم وجود دارند كه باید ابتدا از بین بروند.

 

محلول هاي سفید كننده حاوی كلرین كه معمولا در منزل وجود دارند برای میكروب زدائی مناسبند و گرچه باید گذشته از مصرف ،رقیق شوند .برای این كار،یك چهارم فنجان از محلول سفید كننده را در 3.7 لیتر آب حل كنید. وقتی محلول را رقیق می كنید،خطر آن برای كودك هم كم میشود و به این علت كه كلرین ظرف چند دقیقه بخار می‌شود،سمی نیست.

 

می‌توانید از سایر محلول هاي تائید شده هم بهره گیری كنید اما به برچسب روی انها دقت كنید تا مطمئن شوید سمی نیستند و حتما دستور العمل هاي روی انها را اجرا كنید.

 

مطلبی كه در زیر آورده شده هست نیز یك راهنمای كلی در مورد تمیز كردن اسباب بازی هاي كودك هست.

راه هایی برای تمیز کردن وسایل کودکان در خانه

اسباب بازی های پلاستیكی كوچك :

اگر بخواهید آن ها را در ماشین ظرفشوئی بشوئید،در صورتیكه باتری نداشته باشند می‌توان انها را در ماشین گذاشت و با آب داغ و  پاك كننده شست. با این كار هم ضد عفونی و هم تمیز میشوند.

 

اگر مایلید با دست بشوئید انها را در سینك با اسفنج،آب گرم وصابون بشوئید و دقت كنید تكه هاي غذا، چرك و چربی حتما برداشته شوند. سپس انها را در مایع رقیق شده اي كه از محلول سفید كننده درست كرده اید قرار دهید و بعد انها را در هوای آزاد قرار دهید تا خشك شوند.

 

برای اسباب بازی هائی كه باتری دارند،سطح بیرونی انها را با آب گرم و صابون بشوئید، با محلول سفید كننده پاك كنید و در هوای آزاد بگذارید تا خشك شوند.

 

اسباب بازی ها و وسائل پلاستیكی بزرگتر، اسباب بازی هاي فلزی یا چوبی:

سطح انها را با آب گرم و صابون بشوئید، با محلول سفید كننده پاك كنید و در هوای آزاد بگذارید تا خشك شوند.

 

اسباب بازی ها و وسایل پارچه ای :

انها را می‌توانید در ماشین لباسشوئی با محلول شستشو و آب داغ بشوئید.

 

نكته دیگر،تعداد دفعاتی هست گه باید وسایل و اسباب بازی هاي كودك را شست. لازم نیست در این مورد وسواس به خرج دهید اما در موارد خاصی حتماآنها را بشوئید مثلا، هر بار كه كودك غذا میخورد و همزمان بازی هم میكند یا بعد از اینكه سرماخوردگی و یا اسهال كودك بهبود پیدا كرد.

 

اگر كودك اسباب بازی را در دهانش گذاشته،در پایان روز انها را تمیز كنید. همین طور،مفید هست كه سر زمان مشخصی، مثلا در پایان هر ماه هم وسایل كودك را تمیز كنید.

 

منبع :negahekavir.ir

نظافت و لکه گیری

بیشتر بخوانید
آشنایی با اشیا های آلوده در فضای پیرامون ما چه چیزهایی در دورمان آلوده هستند    آلودگی مقدور هست در هر اجسامی باشد باید توجه خودرا بالا ببریم در ادامه میتوانید با با اشیا هاي آلوده در فضای پیرامون ما تالاب را ...

اس ام اس تبریک شب یلدا

جدیدترین مطالب سایت

 گلستان سعدی

مردی که دختری را در باغ مورد تجاوز قرار داد (+18)
مردی که دختری را در باغ مورد تجاوز قرار داد (+18)
مشاهده بیشتر