مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

راه هایی برای تمیز کردن وسایل کودکان در خانه

مجموعه : نظافت و لکه گیری
تاریخ انتشار : 19 آوریل 2017
راه هایی برای تمیز کردن وسایل کودکان در خانه

چگونه وسایل فرزندمان را تمیز کنیم ؟

 

تمیزی وسایل کودک نقش مهمی در سلامتی کودک دارد. کودک هرروز بیش از هر چیز با اسباب بازی هاي خود سر و کار دارد پس برای تمیزی وسایل و اسباب بازی هاي کودک باید به این نکات حتما دقت ویژه نمایید..

 

به گزارش تالاب به طور كلی دو راه اصلی برای تمیز كردن اسباب بازی ها و سایر وسایل كودك وجود دارد. یك راه، شستن با صابون و آب گرم هست. چربی و چرك روی وسایل و میكروبها به این طریق از بین می‌روند. نیازی به صابون هاي ضد باكتری نیست و صابون معمولی برای این منظور كافی هست.

 

راه دوم، به گزارش تالاب بهره گیری از محلول های بهداشتی هست كه اكثر میكروبهای بیماریزا و خطرناك را از بین می برد اما به خاطر داشته باشید كه گذشته از بهره گیری از انها باید سطح اسباب بازی را با آب گرم و صابون شسته باشید زیرا اضافه بر میكروب معمولا چرك و چربی هم وجود دارند كه باید ابتدا از بین بروند.

 

محلول هاي سفید كننده حاوی كلرین كه معمولا در منزل وجود دارند برای میكروب زدائی مناسبند و گرچه باید گذشته از مصرف ،رقیق شوند .برای این كار،یك چهارم فنجان از محلول سفید كننده را در 3.7 لیتر آب حل كنید. وقتی محلول را رقیق می كنید،خطر آن برای كودك هم كم میشود و به این علت كه كلرین ظرف چند دقیقه بخار می‌شود،سمی نیست.

 

می‌توانید از سایر محلول هاي تائید شده هم بهره گیری كنید اما به برچسب روی انها دقت كنید تا مطمئن شوید سمی نیستند و حتما دستور العمل هاي روی انها را اجرا كنید.

 

مطلبی كه در زیر آورده شده هست نیز یك راهنمای كلی در مورد تمیز كردن اسباب بازی هاي كودك هست.

راه هایی برای تمیز کردن وسایل کودکان در خانه

اسباب بازی های پلاستیكی كوچك :

اگر بخواهید آن ها را در ماشین ظرفشوئی بشوئید،در صورتیكه باتری نداشته باشند می‌توان انها را در ماشین گذاشت و با آب داغ و  پاك كننده شست. با این كار هم ضد عفونی و هم تمیز میشوند.

 

اگر مایلید با دست بشوئید انها را در سینك با اسفنج،آب گرم وصابون بشوئید و دقت كنید تكه هاي غذا، چرك و چربی حتما برداشته شوند. سپس انها را در مایع رقیق شده اي كه از محلول سفید كننده درست كرده اید قرار دهید و بعد انها را در هوای آزاد قرار دهید تا خشك شوند.

 

برای اسباب بازی هائی كه باتری دارند،سطح بیرونی انها را با آب گرم و صابون بشوئید، با محلول سفید كننده پاك كنید و در هوای آزاد بگذارید تا خشك شوند.

 

اسباب بازی ها و وسائل پلاستیكی بزرگتر، اسباب بازی هاي فلزی یا چوبی:

سطح انها را با آب گرم و صابون بشوئید، با محلول سفید كننده پاك كنید و در هوای آزاد بگذارید تا خشك شوند.

 

اسباب بازی ها و وسایل پارچه ای :

انها را می‌توانید در ماشین لباسشوئی با محلول شستشو و آب داغ بشوئید.

 

نكته دیگر،تعداد دفعاتی هست گه باید وسایل و اسباب بازی هاي كودك را شست. لازم نیست در این مورد وسواس به خرج دهید اما در موارد خاصی حتماآنها را بشوئید مثلا، هر بار كه كودك غذا میخورد و همزمان بازی هم میكند یا بعد از اینكه سرماخوردگی و یا اسهال كودك بهبود پیدا كرد.

 

اگر كودك اسباب بازی را در دهانش گذاشته،در پایان روز انها را تمیز كنید. همین طور،مفید هست كه سر زمان مشخصی، مثلا در پایان هر ماه هم وسایل كودك را تمیز كنید.

 

منبع :negahekavir.ir

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

مطالب جالب و خواندنی

درمان ریزش مو