قاصدک

لاغری و کاهش وزن

تبلیغات

دکتر تاج بخش

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

گردشگری در ایران

گالری عکس

الگوهایی برای کمتر شدن ریزش مو شدید در آقایان و بانوان

مجموعه : سلامت مو
الگوهایی برای کمتر شدن ریزش مو شدید در آقایان و بانوان

چگونه ریزش مو کمتری داشته باشیم ؟ 

 

ریزش مو هم می‌تواند هم ارثی باشد هم نباشد ، استفاده نامنظم رفتن به حموم و درست استفاده نکردن شامپو مناسب می‌تواند دلایلی بر ریزش مو باشد . 

 

دلایل ریزش مو , یک متخصص طب ایرانی گفت: آویشن بازکننده گرفتگی‌ها، اشتهاآور, تقویت قوای باروری و پاک‌کنندگی ریه و معده از رطوبت‌هاي اضافه است همینطور با جوشانده غلیظ آویشن می توان جلوی ریزش موی سر ناشی از ضعف پیاز مو را گرفت.

 

به گزارش تالاب محمد عسکر فراشاه درمورد خواص درمانی و پیشگیری آویشن اظهار کرد: آویشن درمنابع طب ایرانی، صعتر، آویشم، اوشن‌، کهلیک اوتی، آبشن و گیاهی از تیره نعناعیان یا لبیاسه است که در ایران 18گونه آن به ثبت رسیده است.

الگوهایی برای کمتر شدن ریزش مو شدید در آقایان و بانوان

دلایل ریزش مو

 

وی افزود:گیاهان این تیره همه ی علفی و به حالت اتومبیل در مزارع و کوه‌ها و صحرا می‌رویند؛ در منابع طب ایرانی خواص متعددی از آویشن از جمله بازکننده گرفتگی‌ها، اشتهاآوری, تقویت قوای باروری و پاک‌کنندگی ریه و معده از رطوبت‌هاي اضافه اسم برده شده است.

 

این متخصص طب ایرانی تصریح کرد: آویشن ترشح آب دهان, ترشح عرق و ترشح ادرار را زیاد میکند و از این لحاظ می توان آنرا در بیماری‌هاي مربوط مورد استفاده قرار داد؛ از دیدگاه طب ایرانی، آویشن قاعده‌آور خوبی است ودر بانوانی که که قاعدگی آنان بند آمده است, تجویز میشود و بهمین علت در زنان آبستن باید با احتیاط مصرف شود.

 

سایت تالاب : عسکر فراشاه اذعان کرد: آویشن بعلت وجود تیمول موجود در خود یک ضدعفونی‌کننده و ضد انگل قوی است و انواع کرم‌هاي روده از قبیل تریکوسفال آنکیلوستوم و اکسیور«کرمک» را میکشد و علاوه بر کشتن کرم‌ها، تخم کرم را نیز از بین می برد.

الگوهایی برای کمتر شدن ریزش مو شدید در آقایان و بانوان

طریقه تهیه دمنوش آویشن

وی یادآور شد: یک قاشق مرباخوری آویشن را دریک فنجان آب‌جوش دم و صاف کرده ودر صورت تمایل می توان آن رابا عسل شیرین کرد و روزی سه فنجان نوشید همینطور شستن سر با جوشانده غلیظ آویشن «10 گرم آویشن را در 100 گرم آب جوشانیده و صاف کنید» سبب پیشگیري از ریزش موی سر ناشی از ضعف پیاز مو و تقویت پیازهای آن میشود.

 

برچسب‌ها:
موهای شکننده و حساس از فواید ویتامین E زیاد شنیده‌ایم. این ویتامین از صدمات داخل رگ، سکته‌‌های قلبی و برخی سرطان‌ها جلوگیری می‌کند. ویتامین E همچنین شفابخش مو است و به رشد مو و ...

آموزش شيريني و کيک

جدیدترین مطالب سایت

 گلستان سعدی

کلیپ ازدواج چاق ترین زن دنیا
کلیپ ازدواج چاق ترین زن دنیا
مشاهده بیشتر