قاصدک

لاغری و کاهش وزن

تبلیغات

دکتر تاج بخش

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

گردشگری در ایران

گالری عکس

4 بیماری که بعلت خشکی پوست بوحود می آید

مجموعه : سلامت پوست
4 بیماری که بعلت خشکی پوست بوحود می آید

4 بیماری بعلت خشکی پوست 

خشکی پوست معمولا مریضی نبوده و با بهرهگیری از مرطوب کننده ها برطرف میشود ‎بودن پوست خشک مشکل ندارد ولی اگر پوست با لسیون نیز نشود ترمیم کرد این نشان دهنده ابتلا به مشکلات جدی سلامت هست.پوست خشک معمولا بی ضرر هست و به راحتی با بهرهگیری از کرم ها و لوسیون هاي مرطوب کننده برطرف میشود.

 

اما اگر لایه اپیدرم پوست خشک و خارش دار باقی بماند و با بهرهگیری از لوسیون ها برطرف نشود، نشان دهنده ابتلا به مشکلات جدی سلامت هست.

 

خشکی پوست معمولا مریضی نبوده و با بهرهگیری از کرم ها و لوسیون هاي مرطوب کننده به راحتی برطرف می‌شود. اما اگر لایه اپیدرم پوست خشک و خارش دار باقی بماند و با بهرهگیری از لوسیون ها و کرم هاي مرطوب کننده، برطرف نشود، نشان دهنده ابتلا به مشکلات جدی سلامت هست، در صورت ادامه دار بودن خشکی پوست با پزشکتان برای تشخیص ۴ مریضی زیر مشورت کنید:

 

دیابت و خشکی پوست

یکی از تظاهرات مریضی دیابت، تظاهرات پوستی هست. هنگامی که سطح قند خون شما بیش از حد بالا میرود، بدن دچار کم آبی میشود. دیابت همینطور منجر به دخالت در فرایند تعریق معمول و کاهش رطوبت پوست می‌شود.

 

خشکی و ترک پوست و آسیب پذیری آن در برابر باکتریها و عفونت ها از عوارض شایع دیابت هست. بهرهگیری از نرم کننده ها در فصول خشک سال، بهرهگیری از دستگاه بخور در خانه، پرهیز از حمام و دوش گرفتن با آب بسیار گرم و در نهایت مراجعه به دکتر در بیماران دیابتی که از عوارض پوستی رنج می‌برند، ضروری هست.

 

کم کاری غده تیروئید و خشکی پوست

هنگامی که سطح هورمون تیروئید بیش از حد پایین می‌آید، علائمی مثل کاهش متابولیسم، احساس سردی، فراموشی، افسردگی و یبوست ظاهر می‌شوند. هورمونهای تیروئید نقش مهمی در سلامت سلول هاي هاي اخیر پوست دارند.

 

اگر کم‌ کاری غده تیرویید برای مدت طولانی ادامه داشته باشد، تاثیر خاصی را روی پوست و موی فرد به جا می ‌گذارد مثل خشک‌ شدن، ریزش، بد رنگ‌ شدن و از بین رفتن جلای موها.

 

گرچه این عوارض بر پوست نیز قابل‌ دیدن‌ اند که از مهم‌ ترین آن ها می‌ توان به پوسته ‌پوسته‌ شدن و خشک ‌شدن پوست اشاره کرد.

 

در کم‌ کاری تیرویید با بهرهگیری از داروی لووتیروکسین به تدریج مشکل‌ پوسته ‌پوسته شدن، زبری و خشکی پوست و همینطور ریزش مو و تنک ‌شدن آن برطرف خواهد شد و جای نگرانی نخواهد بود.

 

بیماری کلیوی و خشکی پوست

تعداد زیادی از افراد مبتلا به مریضی کلیوی از وجود آن بی اطلاعند در حالی‌که نشانه هایي مثل خستگی، مشکل در تمرکز یا خواب، افزایش ادرار، پف کردگی و … را تجربه میکنند.

 

خارش و خشکی پوست نیز زمانی اتفاق میوفتد که کلیه ها دیگر قادر به حفظ تعادل مواد معدنی و مواد مغذی موجود در خود را ندارند. بیماران مبتلا به نارسایی مزمن کلیه، پوست خشکی دارند که گاهی اوقات ممکن هست همراه با پوسته باشد.

 

کوچک شدن اندازه غدد عرق در این بیماران ممکن هست در ایجاد این مشکل دخالت داشته باشد. گرچه مصرف مقادیر بالای داروهای مدر «ادرارآور» در این مریضی نیز، یک عامل تشدید کننده خشکی پوست هست.

 

کرم هاي مرطوب کننده در افرادی که پوست خشک دارند ممکن هست سبب تسکین خارش شود. در طولانی مدت، تنها پیوند کلیه میتواند سبب تسکین دائمی این عارضه ناراحت کننده در این بیماران شود.

 

سرطان پوست و خشکی پوست

ضخامت و خشکی پوست که در نهایت باعث خونریزی می‌شود، میتواند نشانه اي از ابتلا به سرطان سلول سنگفرشی باشد، یعنی دومین فرم متعارف سرطان پوست. این سرطان خود را با زگیل یا زخم هاي باز نیز نشان میدهد.

 

سرطان سلول سنگفرشی در اثر قرارگیری طولانی مدت در معرض اشعه یو وی آفتاب ایجاد میشود و به راحتی قابل درمان هست. به ندرت این نوع سرطان بدشکل و کشنده هست.

 

دانلود تبلیغ

برچسب‌ها:

زیگیل تناسلی

سلامت پوست

بیشتر بخوانید
کرم مناسب برای پوست شما چیست ؟ کرم مناسب پوست شما چیست : در ذیل به چند سوال رایج در مورد کرم ها پاسخ داده می‌شود : 1- بر چه اساسی من کرم مناسب پوستم را انتخاب کنم؟آنچه که ...

آموزش شيريني و کيک

جدیدترین مطالب سایت

زندگی زن و شوهر ۱۳ ساله کرمانی + تصاویر
زندگی زن و شوهر ۱۳ ساله کرمانی + تصاویر
مشاهده بیشتر