دانلود آهنگ جدید

قاصدک

فروش خودرو

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

زیبا بروفه و همسرش پیام صابری پسردار شدن ! (عکس فرزند زیبا بروفه) زیبا بروفه و همسرش پیام صابری پسردار شدن ! (عکس فرزند زیبا بروفه) بازداشت جنجالی محسن افشانی و همسرش سویل تیانی در ورزشگاه بازداشت جنجالی محسن افشانی و همسرش سویل تیانی در ورزشگاه تنگ کردن واژن با تمرین ورزش کگل | زیبا کردن واژن با لیزر تنگ کردن واژن با تمرین ورزش کگل | زیبا کردن واژن با لیزر تعبیر خواب گریه کردن در خواب | گریه کردن بدون اشک در خواب تعبیر خواب گریه کردن در خواب | گریه کردن بدون اشک در خواب مدل مانتو تابستانی 97 | مدل مانتو جلو باز شیک برای تابستان مدل مانتو تابستانی 97 | مدل مانتو جلو باز شیک برای تابستان عکس پروفایل خرداد ماه | عکس پروفایل متولدین خرداد عکس پروفایل خرداد ماه | عکس پروفایل متولدین خرداد اس ام اس تبریک تولد خرداد ماه | متن تبریک تولد متولدین خرداد اس ام اس تبریک تولد خرداد ماه | متن تبریک تولد متولدین خرداد روش های خانگی برای زیباسازی و تنگ کردن واژن (تنگ کردن مهبل) روش های خانگی برای زیباسازی و تنگ کردن واژن (تنگ کردن مهبل) عکس نوشته های عاشقانه و رمانتیک | عکس نوشته های تیکه دار عکس نوشته های عاشقانه و رمانتیک | عکس نوشته های تیکه دار سخنرانی جنجالی اصغر فرهادی در جشنواره کن 2018 (عکس) سخنرانی جنجالی اصغر فرهادی در جشنواره کن 2018 (عکس) دختر جکی چان بازیگر مشهور کارتن خواب شده است (عکس) دختر جکی چان بازیگر مشهور کارتن خواب شده است (عکس) وام بهزیستی به ترنس ها (دوجنسه ها) برای تغییر جنسیت وام بهزیستی به ترنس ها (دوجنسه ها) برای تغییر جنسیت قوانین طلایی برای داشتن منزل شیک و بی نظیر قوانین طلایی برای داشتن منزل شیک و بی نظیر چطور عطر و ادکلن اصل و اورجینال بخریم؟ چطور عطر و ادکلن اصل و اورجینال بخریم؟ دختری 24 ساله جذاب ترین دختر هکر دنیا ! (عکس) دختری 24 ساله جذاب ترین دختر هکر دنیا ! (عکس) گیاه گل نسترن | خواص گیاه گل نسترن | دمنوش گل نسترن گیاه گل نسترن | خواص گیاه گل نسترن | دمنوش گل نسترن
گالری عکس

زیبایی بهروز

فروش خودرو

زنده به گور کردن دختران به سبک امروزی

مجموعه : اخبار فرهنگی و هنری
تاریخ انتشار : 22 سپتامبر 2015
زنده به گور کردن دختران به سبک امروزی

زنده به گور کردن دختران به سبک امروزی

 

روزگار امروز چرا اینقدر بد شده است ؟

 

1 -“کشته شدن  5 نفر در بغداد در اثر یک حمله تروریستی”، امروز داعش در استان دیاله 50 نفر را اعدام کرد” ، ” یک مرد، همسر خود را کشت” ” فردی با چاقو به 4 نفر در خیابان حمله کرد و یک نفر را به شدت مجروح کرد” روزانه اخبار زیادی از کشتار و حوادث را در رسانه ها مشاهده می کنید…

 

اخباری که در داخل با مصرف مواد مخدر صنعتی و در خارج با رشد گروهک های تروریستی بر میزان آن افزوده شده است شاید روزی نباشد که در اخبار رسانه های مکتوب و دیداری شنیداری و ویژه تر در فضای مجازی، خبر و صحنه ای خشونت آمیز به چشم شما نیاید اما آیا واکنش شما به این اخبار همان واکنش چند سال پیش تان است؟

 

روند سینمای ایران در چند سال اخیر بیش از موج مثبت، فضایی سیاه از جامعه را به شما دیکته کرده است. زندگی روزمره، روزگار پر مشکل، انسان های خسته و بی قید، خیانت به همسر نقاطی هستند که در پرده سینما مسیری انحرافی را در کنار کار برنامه ریزی شده شبکه های ماهواره ای دنبال  می کنند.

 

 شما الان از بسیاری از اخبار کشتار داعش در سوریه و عراق بی تفاوت می گذرید و این اخبار برای شما عادی شده است یک تکرار گریز ناپذیر اما قابل برنامه ریزی. البته باید اشاره کرد طبق اکثر تحقیقات دانشگاهی و علمی این نوع اخبار اثر سوء خود را بر روان جامعه به ویژه کودکان و میانسالان خواهد گذاشت.

 

2- اگر اهل سینما رفتن باشید و اخیرا فیلم های “دوران عاشقی”، “به وقت شهریور”  و “عصر یخبندان” را دیده باشید الان با نگاهی شکاک و منفی به اطرافتان نگاه می کنید. محیطی زجر آور که انگار در آن حتما خیانت ورزی وجود دارد!

روند سینمای ایران در چند سال اخیر بیش از موج مثبت، فضایی سیاه از جامعه را به شما دیکته کرده است.

زندگی روزمره، روزگار پر مشکل، انسان های خسته و بی قید، خیانت به همسر نقاطی هستند که در پرده سینما مسیری انحرافی را در کنار کار برنامه ریزی شده شبکه های ماهواره ای دنبال  می کنند.خیانت و اباحه گری موضوعی است که به طور هدفمند و صریح  برای مخاطبان تکرار و قبح شکنی می شود در واقع ذهن شما در برابر این موضوع منفی و زننده مانند خشونت در اثر تکرار بی حس می شود.

 

3- اگر گاهی کانال تلویزیون خود را خاموش می کنید یا سیگنال های آن را به سوی ماهواره تغییر می دهید خستگی از عوامل آن است شما از نبود برنامه ای جذاب و متنوع خسته شده اید گاهی شما ترجیح می دهید برنامه ای سرگرم کننده را ببینید اما کانال های سیما در چند شبکه در حال پخش فیلم سینمایی برای شما هستند و هیچ برنامه جذاب دیگر نیز  برای شما در حال پخش نیست

 

اتفاق تکرار بی برنامه یک ژانر در تلویزیون در ایام مناسبتی بیشتر دامن گیر مخاطبان است. وقتی شما انتخابی جز برنامه ای در موضوع مناسبت روز ندارید مانندماه رمضان در این ماه گاهی چند شبکه با هم به پخش قرآن می پردازند.

 

اخبار که دیگر توضیح واضحات است .شما اگر یکی از اخبار شبانگاهی را ببینید اگر در ساعات و شبکه های دیگر اخبار را دنبال نکنید، چیزی از دست نداده اید. یک تکرار بی برنامه.

مدیریت تکرار موضوعی مفقود در حرکت های ایجابی و سلبی ما در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و به ویژه رسانه ای است. گاهی باید درست تکرار کنیم وگاهی می بایست هدفمند با تکرارهای غلط مقابله کنیم

 

4 -در زمان جاهلیت، دختر کشی تکرار در عادی سازی و قبح شکنی زنده به گور کردن دختران و عدم واکنش بدین موضوع در جامعه آن روز تاثیر به سزایی داشت. این تکرار در زمینه های گوناگون، امروز توسط رسانه ها در سطح وسیع تری انجام می گیرد.

 

رسانه های غربی در همان جهت جاهلیت به سبک امروزی خود، بسیار هدفمند و تاثیرگذار از تکرار استفاده می کنند آنها در تهاجم خود نسبت به ضد ارزش ها به بی حس سازی اذهان و قبح شکنی و فرهنگ سازی آنان می پردازند.

 

درزمینه خشونت باید در تکرار برنامه داشت چرا که در وجه اطلاع رسانی آن تقریبا گریزی از آن نیست و تنها مدیریت پوشش خبری و اقدامات مکمل  از بی حس سازی و پیامدهای منفی آن کاست در موضوع ضد ارزش ها مانند خیانت به جای فرهنگ سازی و تکرار ارزش ها  با تکرار همان موضوعات در رسانه ها بدانها کمک می کنیم

 

اما در سیما یک مهندسی معکوس داریم تکرار در این رسانه به جای تاثیرگذار بودن مخرب است تکرار بدون برنامه ریزی برنامه های مناسبتی ذهن ها را نسبت بدانها بی حس و یا حتی زده می کند! و در اخبار تکرار بدون اعتبار و هنرهای رسانه ای تاثیر کمی به همراه دارد.

 

مدیریت تکرار موضوعی مفقود در حرکت های ایجابی و سلبی ما در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و به ویژه رسانه ای است. گاهی باید درست تکرار کنیم وگاهی می بایست هدفمند با تکرارهای غلط مقابله کنیم.

 

منبع : تبیان

برچسب‌ها:

رفع سفیدی مو

اخبار فرهنگی و هنری

بیشتر بخوانید
حال و هوای جشن نوروز در کشورهای تمدن پارس جشن نوروز در کشور های با فرهنگ و زبان پارسی   در روزگارانی که تمدن پارسی در سراسر منطقه نفوذ کرده بود و بسیاری از کشورهای امروز جزو شهرهای تمدن پارسی میشدن ...

مکان تبلیغات شما در تالاب

دکتر تاج بخش

جدیدترین مطالب سایت