دانلود آهنگ جدید

قاصدک

فروش خودرو

پرواز

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

دکتر تاج بخش

مطالب پیشنهادی

طالع بینی متولدین فروردین | طالع بینی خورشیدی متولدین زن و مرد فروردین ماه طالع بینی متولدین فروردین | طالع بینی خورشیدی متولدین زن و مرد فروردین ماه جملات زیبا و آموزنده | جملات زیبا و خواندنی از بزرگان جملات زیبا و آموزنده | جملات زیبا و خواندنی از بزرگان پیامک عاشقانه دلتنگی | متن عاشقانه دلتنگی و بیقراری پیامک عاشقانه دلتنگی | متن عاشقانه دلتنگی و بیقراری دعا برای رفع مشکلات (این دعا ها اجابتش قطعی است) دعا برای رفع مشکلات (این دعا ها اجابتش قطعی است) ماسک ترکیبی خانگی ضد جوش و ضد لک ماسک ترکیبی خانگی ضد جوش و ضد لک عکس های پروفایل شادی و خوشحالی | عکس نوشته های شاد پروفایل عکس های پروفایل شادی و خوشحالی | عکس نوشته های شاد پروفایل راهنمای خرید تورهای نوروزی تایلند (تور تایلند – تور بانکوک – تور پاتایا) راهنمای خرید تورهای نوروزی تایلند (تور تایلند – تور بانکوک – تور پاتایا) 20 حکایت زیبا و جالب پند آموز | حکایت زیبا و آموزنده از بهلول 20 حکایت زیبا و جالب پند آموز | حکایت زیبا و آموزنده از بهلول فال عشق هفتگی در هفته جدید | طالع بینی عشق هفتگی با ستاره شناسی فال عشق هفتگی در هفته جدید | طالع بینی عشق هفتگی با ستاره شناسی فال و طالع بینی چینی سال سگ ( طالع بینی سال سگ) فال و طالع بینی چینی سال سگ ( طالع بینی سال سگ) عکس پروفایل شاد با نوشته های زیبا و عاشقانه | عکس پروفایل شاد دخترونه عکس پروفایل شاد با نوشته های زیبا و عاشقانه | عکس پروفایل شاد دخترونه شعر کارت عروسی | متن کارت عروسی و 50 مدل کارت عروسی جدید شعر کارت عروسی | متن کارت عروسی و 50 مدل کارت عروسی جدید 10 حکایت زیبا از بوستان سعدی (حکایت های شیرین سعدی) 10 حکایت زیبا از بوستان سعدی (حکایت های شیرین سعدی) طالع بینی جالب ژاپنی از روی پرنده آبی طالع بینی جالب ژاپنی از روی پرنده آبی کف بینی و خطوط کف دست و خط فال سرنوشت و خط خورشید کف بینی و خطوط کف دست و خط فال سرنوشت و خط خورشید فال سرنوشت جالب و بامزه (فال سرنوشت ماه تولد) فال سرنوشت جالب و بامزه (فال سرنوشت ماه تولد)
گالری عکس

زیبایی بهروز

فروش خودرو

کارینا پرواز

کشف جسد مومیایی مرد نمکی جدید از معدن نمک زنجان (عکس)

مجموعه : اخبار گوناگون
تاریخ انتشار : 11 مارس 2018
کشف جسد مومیایی مرد نمکی جدید از معدن نمک زنجان (عکس)

کشف جسد مومیایی مرد نمکی جدید از معدن نمک زنجان

مومیایی مرد نمکی عدد چهار کشف شده از معدن نمک ثبت ملی شد. سالم ترین مرد نمکی که کامل ترین مومیایی کشف شده از معدن نمک چهرآباد زنجان است کشف شد و مرد نمکی عدد 4 نام گرفت و ثبت ملی شد.

 

«یحیی رحمتی» مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت:

به گزارش تالاب در جلسه شورای ثبت سازمان میراث فرهنگی کشور مرد نمکی عدد ۴ که سالم‌ترین و کامل­‌ترین مومیایی مکشوفه از معدن نمک چهرآباد با قدمتی ۲ هزار و ۳۰۰ ساله است، ثبت ملی شد.

 

رحمتی افزود:

باوجود آسیب‌دیدگی به هنگام مرگ تقریباً بیشتر قسمت‌­هاي‌ بدن سالم باقیمانده است که شامل مجموعه استخوان ‌ها و بافت نرم وی است که بر اثر از دست دادن آب بدن کاملا خشک شده است.

 

کشف جسد مومیایی مرد نمکی جدید از معدن نمک زنجان (عکس)

مومیایی مردان نمکی

 

حتما بخوانید:  ماجرای عجیب مردان نمکی در زنجان

 

وی با اشاره به این که این مرد نمکی به هنگام کشف پيکر در وضعیت دمر قرار داشت، ادامه داد:

هم‌اکنون این مرد نمکی در موزه مردان نمکی عمارت ذوالفقاری زنجان نگه داری میشود.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت:

دست­‌هاي‌ مرد نمکی عدد ۴ از ناحیه آرنج خم شده دست چپ روی زمین و دست راست در حالت تقریباً مشت شده بودو پای راست به صورت نیمه باز و پای دیگر جمع شده در زیر شکم قرار داشت.

کشف جسد مومیایی مرد نمکی جدید از معدن نمک زنجان (عکس)

جسد مردان نمکی زنجان

 

وی افزود که باوجود شکستگی جمجمه در چند قسمت دلیل مرگ بر اساس تحقیقات انجام یافته فشار بر قفسه سینه و پارگی قلب در نتیجه ریزش تونل‌­ها و ریزش خاک و آوار روی وی بوده است.

 

رحمتی بیان کرد که بر اساس تحقیقات انجام گرفته مشخص شد این مومیایی طبیعی، پسر جوانی بوده که به هنگام مرگ حدود ۱۶ سال داشته است. قد این مومیایی ۱۷۰ تا ۱۷۵ سانتی‌متر است و بر گوش­‌هایش حلقه‌هایي از جنس نقره دیده میشود.

کشف جسد مومیایی مرد نمکی جدید از معدن نمک زنجان (عکس)

جسد سالم و عجیب مردان نمکی

 

رحمتی با اشاره به این که مو هاي سر مرد نمکی کوتاه و به رنگ خرمایی است یادآور شد:

به همراه این جوان مومیایی‌شده اشیای جالب توجهی نیز کشف شده که یکی از این اشیا چاقوی فلزی با دسته استخوانی است که در غلافی چرمی به کمربند پارچه‌اي او بسته شده است از اشیای دیگر می­‌توان به دو کوزه کوچک سفالی سالم اشاره کرد.

 

به گفته رحمتی، همچنین طناب­‌هاي‌ گیاهی، یک مهره کوچک با لعاب آبی، یک پی سوز سالم دودزده، ۱۱۱ تکه سفال و … نیز همراه این پيکر یافت شده است.

کشف جسد مومیایی مرد نمکی جدید از معدن نمک زنجان (عکس)

رحمتی در پایان در مورد پوشش مرد نمکی گفت:

از ویژگی‌هاي‌ بسیار مهم این مومیایی طبیعی، لباس کامل است که بر تن او دیده می­‌شود، این لباس از بالا پوشی بلند، یک شلوار و کفش چرمی تشکیل شده است.

 

برچسب‌ها:

پرواز

وقت آزاد


بازی پادشاه

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي