دانلود آهنگ جدید

قاصدک

فروش خودرو

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

دکتر تاج بخش

گالری عکس

زیبایی بهروز

فروش خودرو

نگاهی به واریز اولین سهام عدالت

مجموعه : اخبار گوناگون
تاریخ انتشار : 17 دسامبر 2017
نگاهی به واریز اولین سهام عدالت

نیم نگاهی به سهام عدالت 

 

سهام عدالت یکی از مهم ترین سهام ها شده است و اینروزها دغدغه هاي مردم شده است در ادامه می توانید با نگاهی به واریز نخستین سهام عدالت تالاب را دنبال نمایید .

 

سهام عدالت به گزارش تالاب سازمان خصوصی‌سازی با انتشار مطلبی در خصوص “دوران واریز سود سهام عدالت” اعلام کرد: پروژه توزیع سهام عدالت از سال 1385 در کشور شروع و عملیاتی شده است و بر اساس آن یک میلیون تومان سهم از سهام شرکتهای سرمایه‌پذیر به مشمولان تخصیص داده شده است که مقرر شد طی مدت 10 سال از محل سود سالیانه سهام شرکتهای مذکور، اقساط مربوط به سهام عدالت مشمولان تسویه شود.

 

بر این اساس سال 1395، آخرین مهلت قانونی تسویه اقساط سهام عدالت از محل سود سالیانه این سهام بوده است، به‌علاوه اینکه دراین راستا از سال 1396 نیز سود عملکرد سال مالی 1395 شرکتهای حاضر در سبد سهام عدالت باید به حساب مشمولان واریز شود.

 

البته طبق قانون سازمان خصوصی‌سازی مکلف است چنانچه در پایان دوره تقسیط 10ساله، از محل سود دریافتی شرکتهای سرمایه‌پذیر اقساط مبلغ یک میلیون سهم تخصیصی تأدیه نگردد، با فراهم آوردن سازوکارهای لازم، در مدت شش ماه این مهلت رابه مشمولان بدهد تا از محل آورده نقدی خود “درصورت تمایل” اقدام به افزایش ارزش سهام عدالت خود نمایند.

 

بر این اساس نیز سازمان خصوصی‌سازی در نیمه اسفند سال گذشته با راه‌اندازی سامانه سهام عدالت اقدام به عرضه صورت‌حساب به مشمولان سهام عدالت کرد که مطابق قانون، دارندگان سهام عدالت تا پایان شهریورماه سال جاري مهلت داشتند تا درصورت تمایل اقدام به افزایش ارزش سهام عدالت خود کنند؛ که البته با نظر شورای عالی اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی این مهلت تا پایان مهر ماه به‌مدت یک ماه دیگر تمدید شد.

 

همینطور همان‌گونه که اشاره شد سود ناشی از عملکرد سال مالی 1395 شرکتهای سرمایه‌پذیر از سال جاري باید به حساب مشمولان واریز شود که بر این اساس سازمان خصوصی‌سازی از اواخر فروردین‌ماه سال جاري با فراهم آوردن سازوکارهای لازم در سامانه سهام عدالت، اقدام به دریافت عدد شبای حساب بانکی مشمولان سهام عدالت نموده است.

 

از سمت دیگر طبق قانون، شرکتهای حاضر در سبد سهام عدالت از دوران برگزاری مجمع عمومی خود و تصویب سود سهام سهامداران، 8 ماه مهلت دارند تا نسبت به واریز سود به سهامداران از جمله سود مرتبط با سهام عدالت به حساب سازمان خصوصی‌سازی اقدام کنند که با دقت به اینکه مجمع عمومی سالیانه تعداد زیادی از شرکتهای سرمایه‌پذیر در تیرماه سال جاری برگزار شد، بنابر این شرکت‌هاي سرمایه‌پذیر در سبد سهام عدالت میتوانند تا پایان سال اقدام به واریز این سود کنند.

 

بر این اساس سازمان خصوصی‌سازی می تواند در پایان سال و پس از دریافت کامل سودهای تقسیمی مجامع شرکتهای سرمایه‌پذیر اقدام به تقسیم سود میان مشمولان کند ولی مطابق برنامه‌ریزی‌هاي صورت‌گرفته و به‌جهت اینکه سود دریافتی از شرکت‌هاي سرمایه‌پذیر به‌یکباره به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز نمی گردد، در تلاش هستیم تا این سود را در چند مرحله و به‌تناسب مبالغ دریافتی از شرکتهای مذکور به حساب بانکی مشمولان واریز نماییم که ان‌شاءالله نخستین مرحله واریزی سود سهام عدالت سال 96 نیز به‌زودی به حساب آنان واریز خواهد شد.

 

برچسب‌ها:

اخبار گوناگون

بیشتر بخوانید
خودروهای لوکس پلیس در خیابان های تهران (عکس) ماشین های مدل بالای پلیس    با خودروهای پلیس و مدل بالایی همراه می‌شویم که روز قبل در خیابان هاي تهران حرکت می‌کردند .    حضور ماشین پلیس های جدید در خیابان های تهران  

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي