مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

ست لباس زنانه برای عید 97 به سبک جنیفر لوپز + مدل مانتو بهاره 97 ست لباس زنانه برای عید 97 به سبک جنیفر لوپز + مدل مانتو بهاره 97 نکات مهم برای یک خانه تکانی سریع و آسان در شب عید نکات مهم برای یک خانه تکانی سریع و آسان در شب عید کدام مسواک مانع پوسیدگی دندانم می‌شود؟ (مسواک مناسب) کدام مسواک مانع پوسیدگی دندانم می‌شود؟ (مسواک مناسب) نکاتی مهم در سلامت و بهداشت دهان و دندان | بهترین مسواک نکاتی مهم در سلامت و بهداشت دهان و دندان | بهترین مسواک تجاوز جنسی به چه تجاوزی گفته می شود؟ (+ بالاترین آمار تجاوز جنسی در دنیا) تجاوز جنسی به چه تجاوزی گفته می شود؟ (+ بالاترین آمار تجاوز جنسی در دنیا) نام افراد مشهور متولد اسفند ( ایرانی و خارجی) نام افراد مشهور متولد اسفند ( ایرانی و خارجی) خصوصیات متولدین زن و مرد اسفند ماه | شخصیت متولد اسفند ماه خصوصیات متولدین زن و مرد اسفند ماه | شخصیت متولد اسفند ماه تعبیر خواب بزرگان از کلمه  آبیاری گلها در خواب | تعبير خواب آبیاری گل ها تعبیر خواب بزرگان از کلمه آبیاری گلها در خواب | تعبير خواب آبیاری گل ها فال روزانه شنبه 28 بهمن ماه 96 فال روزانه شنبه 28 بهمن ماه 96 رابطه جنسی وزیران با کارمندان زیبای زن در استرالیا ممنوع شد ! رابطه جنسی وزیران با کارمندان زیبای زن در استرالیا ممنوع شد ! طلاق تلفنی زن و شوهر در تاجیکستان (عکس) طلاق تلفنی زن و شوهر در تاجیکستان (عکس) تصاویر شاهرخ استخری + عکس های جدید شاهرخ استخری تصاویر شاهرخ استخری + عکس های جدید شاهرخ استخری زن و مرد لخت و برهنه در حمام پارک آبی گرم ژاپن (عکس) زن و مرد لخت و برهنه در حمام پارک آبی گرم ژاپن (عکس) حلوای عربی | طرز تهیه حلوای عربی مجلسی + تزیین حلوا حلوای عربی | طرز تهیه حلوای عربی مجلسی + تزیین حلوا عکس های روز سپندارمذگان روز عشق ایرانی | عکس تبریک سپندارمذگان عکس های روز سپندارمذگان روز عشق ایرانی | عکس تبریک سپندارمذگان بیوگرافی رهام هادیان | همسر و عکس های رهام هادیان خواننده ماکان بند بیوگرافی رهام هادیان | همسر و عکس های رهام هادیان خواننده ماکان بند
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

کارینا پرواز

حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه

مجموعه : اخبار گوناگون
تاریخ انتشار : 17 آگوست 2017
حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه

پاک شدن واژه طلاق از شناسنامه زنان

 

طلاق از شناسنامه‌ها حذف میشود مشابه از متن درخواست رئیس سازمان ثبت احوال ایران حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه؛ ‌این پیش‌نویس طرحی هست که به گفته رئیس سازمان ثبت‌احوال تهیه شده هست، طرحی که پیش از این هم یک‌بار حتی در بهارستان مطرح شد و توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی رای نیاورد.

 

قانون فعلی این‌گونه هست که فقط واژه طلاق از شناسنامه خانم‌هایي که عقد کرده‌اند، اما دوشیزه میباشند حذف میشود. این در حالی هست که حالا سازمان ثبت احوال در پی آن هست که این واژه را از شناسنامه زنان مطلقه هم حذف کند؛ شاید به این باور که ترغیبی باشد برای ازدواج مجدد زنان مطلقه.

 

هر چند هنوز جزئیات این پیش‌نویس مشخص نیست، اما واکنش‌هایي هم به همراه داشته هست. بعضی بر این باورند که این اتفاق منجر به مخفی‌کاری زوجین در ازدواج می شود و بعضی دیگر بر این باورند که این تصمیم میتواند تصمیمی درست و تاثیرگذار باشد. هر چند در قانون موجود، امکان حذف نام همسر اول وجود دارد گرچه با شرط به ثبت ازدواج مجدد.

 

یاسر میرزاجعفری، حقوقدان در این رابطه می گوید:‌ در قانون فعلی حذف نام از شناسنامه در این مورد صرفا پس از وقوع ازدواج دوم و ثبت آن صورت می گیرد، بنابراین همسر دوم از ازدواج پیشین همسر خود مطلع خواهد شد.

 

سلمان خدادادی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با یادآوری تلاش دولت برای ارائه لایحه حذف طلاق از شناسنامه زنان مطلقه، می گوید: یکی از اثرات روانی و منفی در ذهن و وجود زنان، واژه طلاق در شناسنامه هست که گرچه واقعیت را کتمان نمیکند و در ازدواج‌هاي مجدد اثر منفی ندارد.

 

طلاق از شناسنامه‌ها حذف می‌شود

به گفته او، حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه به منزله کتمان ازدواج نیست و این امکان وجود دارد تا در صورت لزوم از ثبت‌احوال استعلام صورت گیرد.

 

خدادادی به مهر گفت:‌ دولت درصدد ارائه لایحه‌اي هست که زمانی که ازدواج منجر به طلاق شد، واژه طلاق از شناسنامه حذف شود تا اثرات منفی را بر زنان باقی نگذارد.

 

وی یادآور شد: زنان بعد از طلاق به همسر قبلی خود تعلق ندارند، بنابراین لزومی برای ذکر نام همسر در شناسنامه انها وجود نخواهد داشت، بر این زمینه می توان با اتخاذ تدابیری واژه طلاق از شناسنامه حذف شود.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس معتقد هست نبود واژه طلاق اثرات مثبت روحی و روانی زیادی دارد و به نظر می رسد اقدام دولت در ارائه لایحه حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه تصمیم درست و تاثیرگذاری هست.

 

از سوی دیگر، یاسر میرزاجعفری می گوید:‌ اقدام به حذف نام همسر قبلی از شناسنامه اضافه بر کاهش بار روانی موجود، موجب ارائه راحت‌تر شناسنامه در جاهای گوناگون هست، چه این‌که عمدتا مسائلی اینچنینی در زمره خصوصی ترین مسائل افراد هست و دلیلی ندارد که همگان از انها با خبر باشند. این در حالی هست که با صدور گواهی تجرد باید بیان کرد که زن و مرد پیش از ازدواج می توانند با اخذ گواهی تجرد از ازدواج قبلی همسر آینده خود مطلع شوند.

 

telegram

پرواز

وقت آزاد


بازی پادشاه

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي