قاصدک

لاغری و کاهش وزن

گردشگری در ایران

دکتر تاج بخش

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

تبلیغات

گالری عکس

مسدود کردن ip گوگل و آمازون در روسیه برای فیلتر تلگرام

مسدود کردن ip گوگل و آمازون در روسیه برای فیلتر تلگرام

مسدود کردن ip گوگل و آمازون در روسیه برای فیلتر تلگرام

 

فیلتر شدن تلگرام در روسیه

براساس گزارش‌هاي‌ منتشر شده، دولت کشور روسیه برای مسدود کردن پیام‌رسان تلگرام بیش از ۱٫۸ میلیون شماره IP را مسدود کرد که تعداد زیادی از این IPها برای آمازون و گوگل بودند.

 

مسدود کردن این IPها باعث میشود که دسترسی به تلگرام امکانپذیر نباشد، اما از طرف دیگر تعداد زیادی از سرویس‌هاي‌ اینترنتی دیگر هم از کار افتادند. بیشتر این سرویس‌ها مربوط به سرویس‌هاي‌ ابری گوگل و آمازون میشوند.

 

لازم به ذکر است که دولت روسیه از گوگل و اپل هم در خواست کرده که پیام‌رسان تلگرام را از روی فروشگاه‌هاي‌ گوگل پلی و اپ استور حذف کنند.

 


حتماً بخوانید:  آیا تلگرام فیلتر میشود؟ «نکاتی درباره فیلترینگ تلگرام و اینستاگرام»


 

پیام‌رسان تلگرام پس از این در کشور روسیه فیتلر شد که مقامات تلگرام حاضر نشدند اطلاعات کاربران را در اختیار دولت روسیه قرار دهند. براساس گزارش‌هاي‌ منتشر شده مسدود شدن این مقدار IP باعث شده تعداد زیادی از بازی‌هاي‌ آنلاین، اپلیکیشن‌ها و حتی سرویس‌هاي‌ ارز دیجیتالی هم کار نکنند.

 

بحث فیلتر شدن تلگرام هم در ایران بسیار داغ است. در طول روزهای گذشته خبر های مختلفی از مسدود شدن و یا ادامه فعالیت این پیام‌رسان در کشور شنیده شده است. هنوز مشخص نیست که سر نوشت تلگرام و سایر پیام‌رسان‌هاي‌ خارجی در ایران چه می شود.

 

آیا تلگرام در ایران فیلتر می شود؟

برچسب‌ها:

اخبار گوناگون

بیشتر بخوانید
مفتی مشهور سعودی در حال رقص (عکس) رقص مفتی مشهور سعودی   به گزارش تالاب مفتی سعودی , ویدیویی منتشرشده از رقص علی المالکی یک واعظ معروف سعودی کاربران رابه اظهار نظر دراین باره واداشت و هرکدام درمورد او ...

مجتمع فنی تهران

جدیدترین مطالب سایت

 گلستان سعدی

برادر هایی که بر سر ملک زمین همدیگر را به قتل رساندند
برادر هایی که بر سر ملک زمین همدیگر را به قتل رساندند
مشاهده بیشتر