مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

21 و 22 مرداد شاهد شهاب سنگ در آسمان باشید

مجموعه : اخبار گوناگون
تاریخ انتشار : 12 آگوست 2015
21 و 22 مرداد شاهد شهاب سنگ در آسمان باشید

21 و 22 مرداد شاهد شهاب سنگ در آسمان باشید. دیدن شهاب سنگ در آسمان ها بسیار بی نظیر می باشد. امسال ۲۱ و ۲۲ مرداد نقطه اوج بارش شهابی برساوشی است و تعداد شهاب های آن در این روزها به اوج می‌رسد. به آماتورها توصیه می‌شود که اگر می‌خواهند مشاهده یک بارش شهابی را در طول سال انتخاب کنند بهتر است این شهاب باران زیبا باشد.

تعداد شهاب سنگ‌های این شهاب باران سالانه در زمان اوج خود در این روزها به ۱۰۰ شهاب در ساعت خواهد رسید که آسمان زیبایی را برای منجمین می‌سازد. ناسا به همین خاطر در گزارشی توصیه‌های ویژه‌ای برای دیدین بهتر این شهاب باران کرده است.

 

ناسا به منجمین آماتور توصیه کرده که برای دیدن این شهاب باران با دوربین‌های دو چشمی یا تلسکوپ از نور شهرها تا می‌توانید فاصله بگیرید. مدتی به صفحه نمایشگر تلفن همراه و تبلت‌تان اصلاً نگاه هم نکنید. نور این صفحات نمایش باعث می‌شود توانایی تطبیق یافتن چشم شما با تاریکی با تأخیر مواجه شود.

 

بارش سالانه برساوشی , از معروف ترین و شورانگیزترین بارش های شهابی است که با عبور زمین از میان گرد و غبار ناشی از دنباله دار سویفت ـ تاتل ( P / Swift-Tuttle109) رخ می دهد.

 

بارش شهابی برساوشی ( Perseid meteor shower ) يكی ازمهم‌ترين بارش های شهابی ساليانه است.شهاب سنگ‌ها در اكثر مناطق دنيا قابل مشاهده خواهند بود اما در نيمكره شمالی زمین با وضوح بيشتری ديده می‌شوند. بهترين زمان برای مشاهده شهاب سنگ‌ها، پيش از طلوع آفتاب است.

 

بارش برساوشی بر گرفته از نام صور فلکی برساوش است. هر وقت که زمین در مسیر خود به دور خورشید از دل توده ذرات برجای مانده از دنباله‌دار سوئیفت تاتل Swift-Tuttle عبور می‌کند، ریزش حجم زیادی از این ذرات در جو زمین باعث گداخته شدن آنها می‌شود و شهاب سنگ‌ها را پدید می‌آورد. کانون این بارش در صورت فلکی ذات الکرسی و در نزدیکی مرز آن با صورت فلکی برساوش واقع شده‌است و به همین دلیل آن را برساوشی نام‌گذاری کرد‌ه‌اند.

 

دیدن شهاب سنگ‌ها همیشه با افسانه‌های گره خورده بوده است. در بسیاری از کشورهای اروپایی دیدن شهاب سنگ‌ها را زمان آرزو کردن می‌دانند. به همین خاطر می‌گویند اگر انسان شهاب سنگی را در آسمان مشاهده کند و آرزویی داشته باشد، آرزویش برآورده می‌شود. بر عکس در مغولستان بارش‌های شهابی نشانه‌ یک اتفاق بد تلقی می‌شوند. در بین مغول‌ها شهاب‌سنگ‌ها ارواح مرئی شده‌ افراد درگذشته هستند.

 

 

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو