قاصدک

گردشگری در ایران

دکتر تاج بخش

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

زلزله امروز ۳.۳ ریشتری در سپیددشت لرستان

زلزله امروز ۳.۳ ریشتری در سپیددشت لرستان

زلزله ای به قدرت ۳.۳ ریشتر دقایقی قبل سپیددشت در استان لرستان را تکان داد.

 
مدیر کل مدیریت بحران استان لرستان در این رابطه به مهر گفت: این زمین لرزه با شدت ۳.۳ ریشتر در سپیددشت از توابع شهرستان خرم آباد در استان لرستان به وقوع پیوست.

 
رضا آریایی زمان وقوع این زلزله را ساعت ۱۴ و ۳۴ دقیقه و ۲۱ ثانیه ظهر امروز پنجشنبه ذکر کرد و افزود: تا کنون از این زمین لرزه خسارتی گزارش نشده است.

 
وی عمق وقوع این زمین لرزه را ۱۰کیلومتر اعلام کرد و بیان داشت: مرکز این زمین لرزه بر اساس گزارش مرکز زلزله نگاری کشوری به طول و عرض جغرافیایی ۴۹.۱۸ و ۳۲.۹۱ بوده است.

 
بنابر این گزارش استان لرستان به علت قرارگیری بر روی منطقه لرزه ای زمین ساخت زاگرس از نواحی زلزله خیز کشور است که وقوع زمین لرزه های مخرب در دره سیمره، سیلاخور و بروجرد در ادوار گذشته بهترین گواه لرزه خیزی استان لرستان است.

 
مطابق نظر کارشناسان بخشهای شمالی استان لرستان در مجاورت راندگی اصلی زاگرس قرار دارند و شهرستان های دورود، بروجرد، مناطق مسکونی واقع در دشت سیلاخور و بخش های جنوبی الیگودرز و شول آباد در خطر بالای زلزله قرار دارند.

 

 

Loading...

اخبار گوناگون

بیشتر بخوانید
تصاویری از شکارچی دایناسورها شکارچی دایناسورها را بشناسید.   به گزارش تالاب دیرینه شناسان و شکارچیان فسیل از دهه ها قبل کار بر روی موجودات ناشناخته ما قبل تاریخ را آغاز کردند و این تلاش ها ...

آموزش شیرینی و کیک

جدیدترین مطالب سایت

اقدام وحشتناک داعش از در روش جدید اعدام + عکس
اقدام وحشتناک داعش از در روش جدید اعدام + عکس
مشاهده بیشتر
Xبستن تبليغ
لاغری و کاهش وزن
لاغری و کاهش وزن