قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

اشعار سعدی شیرازی ؛ شعرهای زیبا و کوتاه و عاشقانه از سعدی شیرازی اشعار سعدی شیرازی ؛ شعرهای زیبا و کوتاه و عاشقانه از سعدی شیرازی خلاص شدن از شر موهای سفید + 7 درمان برای سفیدی مو به همراه علت سفیدی مو خلاص شدن از شر موهای سفید + 7 درمان برای سفیدی مو به همراه علت سفیدی مو تعبیر خواب بزرگان از کلمه آتش زنه در خواب | تعبير خواب آتش زدن تعبیر خواب بزرگان از کلمه آتش زنه در خواب | تعبير خواب آتش زدن فال روزانه سه شنبه 1 اسفند ماه 96 فال روزانه سه شنبه 1 اسفند ماه 96 طالع بینی ماه اسفند 1396  (طالع بینی ماه) طالع بینی ماه اسفند 1396 (طالع بینی ماه) نام کامل شغل های تایید شده خانگی برای دریافت وام کار نام کامل شغل های تایید شده خانگی برای دریافت وام کار تجاوز جنسی گروهی به دختر بچه باکره در زمین کشاورزی ! تجاوز جنسی گروهی به دختر بچه باکره در زمین کشاورزی ! پروفایل شهادت حضرت فاطمه | عکس های تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س) پروفایل شهادت حضرت فاطمه | عکس های تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س) اس ام اس آرامش بخش و امیدوار کننده (20) اس ام اس آرامش بخش و امیدوار کننده (20) روش تشخیص پارگی یا وجود پرده بکارت در دختران باکره روش تشخیص پارگی یا وجود پرده بکارت در دختران باکره زیباترین دختران روسیه در المپیک زمستانی کره جنوبی 2018 زیباترین دختران روسیه در المپیک زمستانی کره جنوبی 2018 هدیه مخصوص روز سپندارمذگان برای آقایان (کادو سپندارمذگان) هدیه مخصوص روز سپندارمذگان برای آقایان (کادو سپندارمذگان) روش های شستشوی انواع  پرده + نکات مفید در شستشوی پرده روش های شستشوی انواع پرده + نکات مفید در شستشوی پرده مدل کیف 2018 مجلسی | 100 نمونه مدل کیف دخترانه و زنانه 97 مدل کیف 2018 مجلسی | 100 نمونه مدل کیف دخترانه و زنانه 97 شعر کامل سرود ای ایران و تاریخ سرود ملی + کلیپ سرود ای ایران ای مرز پر گهر شعر کامل سرود ای ایران و تاریخ سرود ملی + کلیپ سرود ای ایران ای مرز پر گهر اس ام اس تسلیت شهادت حضرت فاطمه | متن تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س) اس ام اس تسلیت شهادت حضرت فاطمه | متن تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س)
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

کارینا پرواز

تاریخچه جامع و آشنایی با سلاح کلاشینکف + تصاویر

مجموعه : اخبار گوناگون
تاریخ انتشار : 17 آگوست 2015
تاریخچه جامع و آشنایی با سلاح کلاشینکف + تصاویر

تاریخچه جامع و آشنایی با سلاح کلاشینکف

 

در خیلی از کشورهای دنیا از مخفف کلاش یا کالاش برای نام اسلحه مشهور میخائیل کالاشنیکُف استفاده می‌کنند اما این نام در برخی کشورهای آفریقایی اسم محبوبی برای پسرها شده است.

 

به گزارش تالاب میخائیل  کالاشنیکُف یا همان کلاشنیکف خودمان با وجود آنکه جایزه‌های مختلفی را از مقام‌های مختلف روسیه دریافت کرده اما هیچ وقت پول زیادی از اختراع مشهور خود یعنی همان سلاحAK-47 به دست نیاورده است. او در هفتاد و پنجمین سالگرد تولدش توسط بوریس یلتسین، رئیس جمهور وقت روسیه به درجه سرلشگری ارتقا یافت.

 

تقصیر آلمان‌ها بود
مخترع مشهورترین مسلسل جهان در سال ۱۹۳۸ برای خدمت به ارتش سرخ رفت و از همان زمان به خاطر علاقه‌اش وارد کارهای فنی تانک شد. اما شاید آلمان‌ها را بتوان عامل اصلی طراحی و ساخت کلاشینکف دانست. در سال ۱۹۴۱ در جریان جنگ جهانی دوم تانکی که کلاشینکف در آن بود هدف قرار گرفت و او مجروح شد. در زمان بستری بودن در بیمارستان به خاطر همین جراحت او طراحی سلاح مشهورش را شروع کرد. او بعدها که برخی از او به خاطر ساخت سلاحش انتقاد می‌کردند آلمانی‌ها را علت اختراعش دانست و گفت: هدف من این بود که سلاحی بسازم که با آن بتوان از وطنم دفاع کرد. مقصر من نیستم که این سلاح در بسیاری از نقاط آشوب‌زده استفاده شده. به نظرم سیاست های آن کشورهاست که باید مورد سرزنش قرار گیرد و نه طراح سلاح.

 

در پرچم ملی یک کشور
مسلسل اتوماتیک کلاشینکف در کشورهای مختلف دنیا مورد استفاده قرار گرفته است و آمارها نشان می‌دهد حداقل ۱۰۰ میلیون قبضه از آن تاکنون در جهان تولید شده است. خود کلاشنیکف گفته است که در جنگ ویتنام سربازان آمریکایی مسلسل‌های ام-۱۶ خود را رها می‌کردند و کلاشینکف نیروهای ویتنامی را به خاطر راحتی کار و گیر نکردن سلاح بر می‌داشتند! در نبردها آن‌قدر کلاشینکف مشهور بوده که در پرچم ملی موزامبیک تصویر آن دیده می‌شود. کلاشینکف در نبردهای این کشور برای استقلال از پرتغال نقش مهمی داشته است.

تاریخچه جامع و آشنایی با سلاح کلاشینکف + تصاویر

نام پسر: کلاش
در خیلی از کشورهای دنیا از مخفف کلاش یا کالاش برای نام اسلحه مشهور میخائیل کالاشنیکُف استفاده می‌کنند اما این نام در برخی کشورهای آفریقایی اسم محبوبی برای پسرها شده است.

تاریخچه جامع و آشنایی با سلاح کلاشینکف + تصاویر

تاریخچه جامع و آشنایی با سلاح کلاشینکف + تصاویر

از صدام تا بن لادن
تصاویر اسامه بن لادن و صدام با AK-47 را خیلی‌ها دیده‌اند. صدام یک کلاشینکف طلایی داشته که نیروهای آمریکایی آن را با خود از عراق خارج کردند. برخی گزارش‌ها هم نشان می‌دهد که در زمان حمله نیروهای آمریکایی به شهر ابوت‌آباد  بن لادن می‌خواسته از یک کلاش استفاده کند که مهلتش را پیدا نمی‌کند.

 

کلاشینکف طلایی صدام که به آمریکا برده شد
 

از رؤیای شعر تا وسایل کشاورزی
میخائیل کلاشینکف زمانی که جوان بود آرزو داشت شاعر و نویسنده شود اما عاقبت طراح سلاح شد.  کلاشنیوف که بارها از سوی مقام های شوروی سابق و روسیه مورد قدردانی قرار گرفت، پول زیادی از ساخت و فروش این سلاح به دست نیاورد و به گفته خودش «کاش ماشین چمن زن اختراع کرده بود.»
او علاقه خاصی به کشاورزی داشت و به همین خاطر سررشته خاصی در این زمینه هم داشت.  

تاریخچه جامع و آشنایی با سلاح کلاشینکف + تصاویر

سنتی به نام کلاش
در یمن کلاشینکف وارد سنت‌های این کشور شده است. در همین ماه گذشته ۱۰۱ قبضه از این سلاح به خانواده کسانی که در حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا کشته شده بودند اهدا شد.

 

 

telegram

پرواز

وقت آزاد


بازی پادشاه

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي