مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

اس ام اس تسلیت با موضوع شهادت امام رضا (ع) اس ام اس تسلیت با موضوع شهادت امام رضا (ع) واکس زدن صلواتی کفش زائران توسط عاشقان امام رضا (عکس) واکس زدن صلواتی کفش زائران توسط عاشقان امام رضا (عکس) کمک کسبه ی ساختمان پلاسکو به مردم کرمانشاه (عکس) کمک کسبه ی ساختمان پلاسکو به مردم کرمانشاه (عکس) نماز اول وقت کمک رسانان هلال احمر در منطقه زلزله دیده (عکس) نماز اول وقت کمک رسانان هلال احمر در منطقه زلزله دیده (عکس) مکان های دیدنی و جذاب شهر زلزله دیده سرپل ذهاب مکان های دیدنی و جذاب شهر زلزله دیده سرپل ذهاب اعلام میزان خسارت به زلزله دیدگان کرمانشاه اعلام میزان خسارت به زلزله دیدگان کرمانشاه علی دایی به مناطق زلزله زده رفت (+ فیلم ) علی دایی به مناطق زلزله زده رفت (+ فیلم ) حرف های غم انگیز بازیگران زن از بازدید مناطق زلزله‌ زده حرف های غم انگیز بازیگران زن از بازدید مناطق زلزله‌ زده کار جالب سامسونگ برای زلزله زدگان (عکس) کار جالب سامسونگ برای زلزله زدگان (عکس) اموزش طرز تهیه اسنک پیتزایی با کالباس اموزش طرز تهیه اسنک پیتزایی با کالباس فواید گردو و تاثیر گذاری فوق العاده بر تناسب اندام و کاهش وزن فواید گردو و تاثیر گذاری فوق العاده بر تناسب اندام و کاهش وزن حضور زوج جوان ژاپنی در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب (عکس) حضور زوج جوان ژاپنی در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب (عکس) درخواست جنجالی مهناز افشار از ارسال نوار بهداشتی به کرمانشاه (عکس) درخواست جنجالی مهناز افشار از ارسال نوار بهداشتی به کرمانشاه (عکس) جاده اسلام آباد به سرپل ذهاب قفل شده است (عکس) جاده اسلام آباد به سرپل ذهاب قفل شده است (عکس) واژگونی پیکان در جاده شیراز 5 کشته داد (عکس) واژگونی پیکان در جاده شیراز 5 کشته داد (عکس) شهادت یکی از نیروهای ارتش در حین کمک رسانی زلزله زدگان شهادت یکی از نیروهای ارتش در حین کمک رسانی زلزله زدگان چرا لاغر نمی شوم و وزنم کم نمیشود ؟ چرا لاغر نمی شوم و وزنم کم نمیشود ؟ به 6 دلیل قانع کننده آلمان بهترین کشور دنیا است به 6 دلیل قانع کننده آلمان بهترین کشور دنیا است فوت مادر خواننده معروف کشورمان (عکس) فوت مادر خواننده معروف کشورمان (عکس) شایعه مرگ استاد مشایخی توسط همسرش رد شد شایعه مرگ استاد مشایخی توسط همسرش رد شد
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

کشف حیوان عجیب شبیه میگو در غار علیصدر

مجموعه : اخبار گوناگون
تاریخ انتشار : 20 ژوئن 2015
کشف حیوان عجیب شبیه میگو در غار علیصدر

پیدا شدن یک موجود شبیه میگو در غار علیصدر بحث های زیادی را به وجود آورده است.

 

غار علیصدر تنها غار تالابی ایران و جزو معدود غارهای آبی جهان است که در کبودرآهنگ همدان قرار دارد.

 

ارتفاع غار از سطح دریا 2100 متر است و محوطه درون غار دالان های پیچ در پیچ و دهلیزهای مختلفی دارد. همچنین درون غار، دریاچه بزرگی واقع شده است که عمق زیادی دارد.

 

کشف حیوان عجیب شبیه میگو در غار علیصدر

این موجود عجیب شباهت زیادی به میگو دارد

 

به دلیل نبود نور در غارها، اصولا موجودات زنده به سختی امکان زندگی را در این محیط را می یابند. نه تنها برای جانواران، که زندگی گیاهان هم در غار دشوار است. اما دو سال پیش یک تیم غواصی در زمان کاوش در آب های غار علیصدر به یک گونه جانوری سخت پوست، برخوردند که به نظر آنها ناشناخته می رسد. در آن زمان امکان نمونه برداری از این گونه برای این تیم فراهم نشد. بعد از آن ها، یک تیم دانشجویی وارد غار می شود و اعضا، به جانوری برمی خورند که از آن نمونه می گیرند و به آن اسم «نیفارگوس علیصدری» را می دهند.

 

حالا بعد از دو سال، این تیم غواصی دوباره به آب های غار علیصدر بازگشته و از این سخت پوس نادر نمونه برداری کرده است. «سیامک درخشان» غواصی که درون آب های غار را کاوش کرده درباره این موجود می گوید: «در غار علیصدر به غیر از تک سلولی ها و جلبک ها که به خاطر رفت و آمدها در غار به وجود آمده اند، موجود زنده دیگری در غار نیست. ما تقریباً از آب ها سطحی تا عمق غار را کاوش کرده ایم، مگر بخش هایی که برای انسان قابل دسترسی نیست و به گونه دیگری بر نخوردیم جز همین سخت پوست که اکنون آن را برای شناسایی به آزمایشگاه های کشور و آزمایشگاه های خارجی ارائه داده ایم که ببینم این موجود چیست و آیا همان نیفارگوس علیصدری است یا خیر».

 

او در توصیف این سخت پوست هم اضافه می کند: «طول این موجود – اگر بدنش را کشیده در نظر بگیریم – دو سانتی متر است و به نظر، کور است و نیازی به نور ندارد. این موجود در غار احتمالا از املاح و تک سلولی های غار تغذیه می کند. فکر می کنم این موجود به زندگی سخت عادت دارد. حدود یک ماه است که این سخت پوست در یک قوطی زندگی می کند و هنوز زنده است.»

 

 

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

مطالب جالب و خواندنی

درمان ریزش مو