مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

پیدا کردن آرامگاه زیبای خفته توسط باستان شناسان

مجموعه : اخبار گوناگون
تاریخ انتشار : 16 ژوئن 2015
پیدا کردن آرامگاه زیبای خفته توسط باستان شناسان

پیدا شدن یک گور که خصوصیات عجیبی دارد، بحثی جالب را به وجود آورده است. باستان شناسان معتقدند این گور به شخصیت “زیبای خفته” تعلق دارد.

 

باستان‌شناسان پس از ۶ هفته حفاری و تحقیق در شمال اتیوپی موفق به کشف ۱۱ گور شدند که حاوی اقلامی غیرعادی بودند، اما آنچه در یکی از این گورها نهفته بود، بیش از آنهای دیگر مورد توجه قرار گرفته‌است.

 

لوئيز شوفيلد، باستان‌شناسي كه رهبري اين پروژه كاوش را به عهده داشت معتقد است اين گور به زيباي خفته تعلق دارد، زيرا نحوه دفن كردن جسدي كه درون اين گور كشف شده و اجسامي كه به همراه جسد مدفون شده‌اند نشان از آن دارند كه زن مدفون بسيار زيبا و محبوب و مورد علاقه بوده‌است.

 

زيباي خفته نام افسانه‌اي كلاسيك است كه براساس آن فيلم‌ها و انيميشن‌هاي متعددي ساخته شده‌است.زيباي خفته نام افسانه‌اي كلاسيك است كه براساس آن فيلم‌ها و انيميشن‌هاي متعددي ساخته شده‌است.

 

پیدا کردن آرامگاه زیبای خفته توسط باستان شناسان

 

شوفيلد مي‌گويد جسد به گونه‌اي درون قبر قرار گرفته، گويي كه متمايل به يكي از پهلو‌هايش دراز كشيده و دست بر چانه دارد درحالي‌كه انگشتر برنز زيبايي نيز در انگشتانش ديده مي‌شود. وي درحالي دفن شده كه و در كنارش آينه برنزي رومي ديده مي‌شود، گويي هنگام دفن شدن درحال نگاه كردن خود درون آينه بوده‌است.

 

به گفته باستان‌شناسان، امپراطوري آكسوم در سال‌هايي 100 تا 940 پيش از ميلاد در منطقه‌اي وسيع كه امروزه اريتره، اتيوپي شمالي، غرب يمن، جنوب عربستان و سودان را دربر گرفته، حكمراني مي‌كرده‌است. آينه رومي به همراه اقلامي ديگر درون گور اين زن كشف شده‌اند كه نشان از رابطه تجاري روم باستان با اين امپراطوري دارد.

 

شفيلد كه سال‌ها است در اتيوپي مشغول تحقيق و اكتشاف است در سال 2012 نيز از كشفي خبر داد كه به گفته وي به ملكه سبا، دختر پادشاه سرزمين سبا مرتبط است.

 

 

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

 

منبع : عصر ایران

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو