مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

ارتباطات نامشروع غیر اخلاقی در بعضی کمپ های ترک اعتیاد

مجموعه : اخبار گوناگون
تاریخ انتشار : 28 جولای 2015
ارتباطات نامشروع غیر اخلاقی در بعضی کمپ های ترک اعتیاد

روابط جنسی در بعضی کمپ های ترک اعتیاد

 
 
فارس: از سال 1380 سازمان‌هاي مردمی تلاش کردند تا با اجرای برنامه هاي گوناگون اقدامات تأثیر گذاری را در اساس درمان و بهبود معتادان انجام دهند.

 

از جمله اقداماتی که سازمان‌هاي مردمی و به طور ویژه جمعیت تولد دوباره در این سالها داشته، تأسیس و راه‌اندازی کمپ‌هاي درمانی جهت بهبود و درمان معتادان هست.

 

پس از تشکیل اولین کمپ‌ درمانی در سال 80 و بررسی نتایج آن، سازمان بهزیستی تصمیم گرفت در اساس درمان معتادان با جمعیت تولد دوباره همکاری کند.

 

اولین مجوز رسمی کمپ‌ها در سال 85 صادر شد

پس از برگزاری جلسات متعدد مابین سازمان بهزیستی و جمعیت تولد دوباره مجو‌زهای نخست جهت راه اندازی کمپ هاي قانونی صادر شد و بر همین اساس کمپ‌ها موظف به اجرای دستورالعمل‌ها و قوانین ابلاغ شده بودند.

 

عدم داشتن اعتیاد مسئول کمپ و اعضای 5 نفره آن از جمله قوانینی هست که سازمان بهزیستی در صدور مجوز کمپ‌هاي درمانی آن را رعایت می کند و بر اساس آن تأکید دارد که مسئول کمپ باید حداقل 5 سال پاکی از مواد مخدر داشته باشد.

 

در حال حاضر حدود 250 کمپ درمانی مجاز در کشور وجود دارد و این در حالی هست که در کنار کمپ‌هاي مجاز بیش از یک هزار کمپ غیر مجاز هم فعالیت می کنند که اصولاً به ندرت با آن ها برخورد می شود!

 

جدا از این که بعضی از کمپ‌هاي درمانی بر اساس مقررات و قوانین فعالیت می کنند و بسیار نیز پیروز بوده‌اند اما در این بین نیز کمپ‌هایي وجود دارند که بدون دقت به پروتکل‌هاي درمانی و همین طور انجام فعالیت‌هاي غیر قانونی نگرانی‌هایي را برای خانواده‌هاي معتادان به وجود آورده هست که امید می رود با همکاری دستگاه‌هاي مرتبط و کنترل بیشتر، این موانع برطرف شود.

 

یکی از مواردی که در گفت‌ وگو با مسئولان بعضی کمپ‌ها و معتادان بهبود یافته شده به آن اشاره شده هست حضور زنان ویژه در کمپ‌ها هست به طوری‌كه حضور این افراد و ارتباط با مردان معتاد در کمپ منجر به وجود آوردن مشکلات بسیاری شده‌اند.

 

از ساعت 23 “زنان خیابانی” در کمپ‌ها حاضر می‌شوند

 

“علی” 30 ساله که جهت درمان و ترک اعتیاد به مواد مخدر به یکی از کمپ‌هاي استان تهران مراجعه کرده هست، در خصوص شرایط نگه داری معتادان در کمپ‌ها اظهار داشت: تعداد زیادی از قوانینی که مسئولان کمپ‌ها موظف به اجرای آن میباشند، به هیچ وجه اجرا نمیشود.

 

وی تصریح کرد: مسئولان کمپ‌ها با دقت به شرایط معتادان در کمپ سوء بهرهگیری میکنند و هر کاری راکه دوست داشته باشند، انجام می دهند.

 

علی ادامه داد: در کمپی که بنده بودم ساعت 11 شب زنان ویژه و خیابانی حاضر می‌شدند و فضای کمپ را از نظر اخلاقی آلوده می کردند.

 

وی اضافه کرد: زنانی که در این مراکز حاضر می‌شدند تا صبح در کمپ‌ها مانده و گذشته از این که کسی بیدار شود، آنجا را ترک میکردند.

 

هزینه اضافی بابت بودن جنس مخالف در کمپ هست!

 

“ح” 53 ساله یکی دیگر از معتادانی هست که جهت درمان به کمپی در سطح استان تهران مراجعه کرده و در خصوص حضور زنان خیابانی در کمپ‌ها اظهار می‌دارد: عموماً هزینه‌اي که بابت درمان معتادان جهت یک دوره درمانی دریافت میشود حدود 180 هزار تا 200 هزار تومان هست و این در حالی هست که بعضی از کمپ‌ها این مبلغ را تا 400 هزار تومان افزایش داده و زمانی که در این خصوص اعتراضی می شود مسئول کمپ ادعا دارد که هزینه اضافی بابت حضور جنس مخالف در کمپ هست.

 

وی با گلایه از این که بازرسی خوبی از سوی مسئولان بر کمپ‌ها وجود ندارد، تصریح کرد: چنانچه این روند ادامه داشته باشد در آینده شاهد مشکلات بیشتری در جامعه خواهیم بود.

 

نیاز معتادان باید برطرف شود!

“ر” مسئول یکی از کمپ‌هاي غیر مجاز در کشور با اشاره به این که بیشتر معتادان متأهل میباشند و به گونه‌اي باید در مراکز درمانی حمایت شوند، گفت: اگر اینکار را انجام ندهیم، معتاد برای درمان در کمپ نمیماند.

 

وی اضافه کرد: در کنار درمان فرد معتاد در کمپ‌ها باید به مسائل دیگر نیز دقت شود چرا که اگر به این موارد دقت نشود فرد حاضر به ادامه درمان نیست.

 

حمایت از افراد معتاد، کمک هست

فاطمه ، همسر محمد که به مواد مخدر اعتیاد دارد و برای ترک چندین بار به مراکز درمانی مراجعه کرده و در دوره‌هاي گوناگون در این مراکز حضور داشته هست، اظهار داشت: همسرم حدود 15 سال هست که به مواد مخدر اعتیاد دارد و در این مدت چندین بار خواسته تا ترک کند ولی همت و تلاش مضاعفی نکرده هست.

 

وی تصریح کرد: متأسفانه سازمان‌هاي حمایتی در خصوص درمان معتادان تلاش زیادی نمی کنند و همین امر منجر شده تا خانواده فرد معتاد در سختی و رنج زندگی کند و برای نان شب خود محتاج به حمایت باشد.

 

فاطمه ادامه داد: متأسفانه در حال حاضر کمپ‌هاي غیر مجاز در کشور تعدادشان افزایش یافته هست ضمن این که ترسم از این هست که همسرم اضافه بر اعتیاد به مواد مخدر به “ایدز” نیز مبتلا شود و مشکلاتمان چند برابر شود.

 

اعتیاد را به ایدز ترجیح می‌دهم

اسماعیل 43 ساله که در یکی از مناطق جنوب تهران زندگی می کند بیان داشت: متأسفانه اقداماتی که در کمپ‌ها روی می دهد باعث شده فکری برای ترک مواد مخدر نداشته باشم چرا که اعتقاد دارم اعتیاد بهتر از مبتلا شدن به “ایدز” هست.

 

وی اضافه کرد: یک ماه پیش به یکی از کمپ‌هاي تهران برای ملاقات یکی از دوستانم رفته بودم که پس از صحبت با وی متوجه شدم در کمپشان زنان فاسد تردد دارند و هیچ کس نیز کنترل ندارد.

 

اسماعیل اضافه کرد: سازمان بهزیستی باید تلاش کند بر تمامی کمپ‌هاي مجاز و غیر مجاز کنترل داشته باشد و نگذارد ایدز نیز به سبد مریضی معتادان اضافه شود که اگر چنین شود سال‌هاي آتی زندگی برای خانواده معتاد نیز سخت میشود.

 

کمپ‌هاي غیر مجاز شاید اقدام به چنین کاری کنند

عباس دیلمی زاده ، رئیس جمعیت تولد دوباره در پاسخ به این پرسش که حضور زنان فاسد در کمپ ها درست هست، اظهار داشت: این موضوع مورد بررسی قرار گرفته هست و امکان دارد در بعضی از کمپ‌هاي غیر مجاز اقدام به چنین کاری کنند.

 

مدیر جمعیت تولد دوباره افزود: متأسفانه در مراکز غیر مجاز این مسائل رعایت نمیشود و به همین علت منجر به وجود آوردن مشکلاتی برای معتادن بهبود یافته میشود.

 

دیلمی زاده ادامه داد: چنانچه کمپ‌هاي مجاز و یا غیر مجاز در کشور وجود داشته و برنامه‌هایي را برخلاف قوانین و مقررات کمپ‌ها انجام دهند به شدت با آن ها برخورد میشود.

 

گسترش قارچ گونه کمپ‌هاي غیرمجاز در کشور باعث بروز مشکلات بسیاری در کشور شده هست که مجادله و برخوردهای فیزیکی افرد معتاد، حضور سگ‌هاي ولگرد جهت اذیت و آزار افراد معتاد در کمپ‌ها و همین طور حضور زنان فاسد تنها بخشی از مشکلات موجود هست.

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو