مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

حضور بهرام رادان در کنار مردم زلزله دیده کرمانشاه حضور بهرام رادان در کنار مردم زلزله دیده کرمانشاه از بین رفتن خودروها بعد از زلزله کرمانشاه (+تصاویر) از بین رفتن خودروها بعد از زلزله کرمانشاه (+تصاویر) تشکر روحانی با شاخه گل از پرستاران بیمارستان کرمانشاه (عکس) تشکر روحانی با شاخه گل از پرستاران بیمارستان کرمانشاه (عکس) شعرهای ناب با موضوع رحلت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) شعرهای ناب با موضوع رحلت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) متن های جدید ویژه رحلت پیامبر اسلام (ص) و امام حسن مجتبی (ع) متن های جدید ویژه رحلت پیامبر اسلام (ص) و امام حسن مجتبی (ع) پیامک های انتظار ظهور در باب امام زمان (عج) پیامک های انتظار ظهور در باب امام زمان (عج) لیونل مسی در کناره پسرش در حال بازی FIFA18  (عکس) لیونل مسی در کناره پسرش در حال بازی FIFA18 (عکس) کمک تهرانی ها به مردم زلزله زده کرمانشاه (+تصاویر) کمک تهرانی ها به مردم زلزله زده کرمانشاه (+تصاویر) نقاشی پر سر و صدا از علی دایی که پذیرفته نشد (عکس) نقاشی پر سر و صدا از علی دایی که پذیرفته نشد (عکس) مکس پرو نام خودروی جنگی آمریکایی (+مشخصات) مکس پرو نام خودروی جنگی آمریکایی (+مشخصات) از چه روش هایی لینک ها را کوتاه کنیم ؟ از چه روش هایی لینک ها را کوتاه کنیم ؟ تصاویر آتلیه ای و جالب بازیگر حدیث فولادوند تصاویر آتلیه ای و جالب بازیگر حدیث فولادوند عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (110) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (110) مصاحبه داغ با فرزاد حسنی در مورد متاهل بودنش تا زمینه کاری او مصاحبه داغ با فرزاد حسنی در مورد متاهل بودنش تا زمینه کاری او تصویر غمگین بیرون کشیدن یک نفر از زیر آوار کرمانشاه تصویر غمگین بیرون کشیدن یک نفر از زیر آوار کرمانشاه ملیکا شریفی نیا 31 ساله شد (عکس) ملیکا شریفی نیا 31 ساله شد (عکس) تصاویری جذاب از بلند ترین چرخ و فلک مدرن و مرتفع در جهان تصاویری جذاب از بلند ترین چرخ و فلک مدرن و مرتفع در جهان ملکه زیبایی بریتانیا تغییر جنسیت داد (عکس) ملکه زیبایی بریتانیا تغییر جنسیت داد (عکس) انواع لباس های جذاب و شیک آنجلینا جولی بر روی فرش قرمز انواع لباس های جذاب و شیک آنجلینا جولی بر روی فرش قرمز انواع طراحی های ناخن شیک و جذاب ویژه پاییز و زمستان 2018 انواع طراحی های ناخن شیک و جذاب ویژه پاییز و زمستان 2018
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

تهران شهری بر روی گسل ها و حادثه ها

مجموعه : اخبار گوناگون
تاریخ انتشار : 3 فوریه 2016
تهران شهری بر روی گسل ها و حادثه ها

تهران شهری بر روی گسل ها و حادثه ها

 

تهارن روی خطرناک ترین گسل ها واقع شده که هر آن ممکن است باعث زلزله و خسارت های جبران ناپذیر زیادی شود.

 

توفان عصرگاهی روز دوشنبه 12 خرداد ماه 1393 در شهر تهران را می توان یک حادثه طبیعی بی سابقه و یا دستکم کم سابقه دانست.

 

به گزارش تالاب شهروندان تهرانی که این توفان سهمگین را شاهد بودند تا کنون با چنین صحنه ای مواجه نبودند: غبار غلیظ، تاریکی چند دقیقه ای و سپس باد بسیار شدید در حد 120 کیلومتر در ساعت که متاسفانه تا لحظه تنظیم این گزارش دستکم جان 5 نفر از شهروندان تهرانی را گرفت و مایه زخمی شدن دستکم دهها نفر گردیده است.

 

شهروندان تهرانی تا کنون کمتر با چنین صحنه ای وحشتناک مواجه بوده اند و تهران به دلیل شرایط جغرافیایی سابقه توفان چندانی ندارد.

 

اما همین شهر ، روی گسل هایی خوابیده است که دهه هاست آن گونه که باید و شاید فعال نشده اند و هر آن احتمال فعال شدن یکی از سه گسل اصلی تهران می رود و با شرایطی که امروز از توفان سهمگین در تهران مشاهده شد، باید بدون اغراق هشدار داد که در صورت وقوع حادثه ای مثل زلزله ای با قدرت بیش از 6 ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین، تهران با فاجعه ای بس عظیم و مهیب مواجه خواهد بود که شاید تبدیل به تراژدی تاریخ شود.

 

البته نوشتن این مطالب و هشدارها برای ایجاد نگرانی نیست و هدف این است که مسئولان و تصمیم گیران و نظام مدیریت شهری باید هر چه در توان دارند همت خود را صرف افزایش ایمنی شهر تهران در برابر حوادث و سوانح احتمالی همچون زلزله و دیگر حوادث غیر مترقبه همچون حادثه امروز کنند.

 

 درباره حادثه امروز چند نکته ابهامی وجود دارد از جمله آنکه : آیا سازمان هواشناسی این توفان را با این سرعت و حدت پیش بینی کرده بود و اگر پیش بینی شده بود چرا به شهروندان درباره تردد در شهر در روز 12 خرداد هشدار داده نشده است؟

 

 ظاهرا سازمان هواشناسی درباره وقوع توفان در تهران پیش بینی هایی کرده بود اما به نظر می رسد این سازمان وقوع چنین توفانی را پیش بینی نکرده بود وگرنه می بایست هشدارهای جدی تری به شهروندان تهرانی درباره تردد در شهر داده می شد.

 

توفانی که با سرعت 120 کیلومتر در ساعت تهران را درنوردید، حادثه ای بی سابقه یا دستکم کم سابقه است و با توجه به نا ایمن بودن بسیاری از فضاهای شهری در تهران و نبود فرهنگ مقابله با بلایای طبیعی این چنینی به دلیل کم سابقه بودن، سازمان هواشناسی می بایست هشدارهای جدی تری به شهروندان تهرانی می داد ، که اگر چنین می شد شاید تعداد کشته ها و زخمی ها حادثه امروز کمتر از این می بود.

 

تهران شهری بر روی گسل ها و حادثه ها

 

 

یادمان نرود در توفان نسبتا شدید دو هفته پیش نیز دو شهروند تهرانی در اثر برخورد مصالح ساختمانی به سرشان جان باختند.

 

تهران به هیچ وجه شهر ایمنی نیست و در برابر بلایای طبیعی بسیار آسیب پذیراست . در مقام مقایسه مقاومت تهران در برابر بلایای طبیعی می توان این شهر را به یک اندام مبتلا به ویروس” اچ آی وی ” در مراحل پیشرفته ( یا همان بیماری ایدز ) در برابر میکروب ها و ویروس های بیماری زا دانست.

 

تهران تلی از سیمان و آهن ساخته شده بر پایه ای لرزان و غیر ایمن است و وقوع حوادث طبیعی چون حادثه توفان روز 12 خرداد در آن ، زنگ هشداری است که هر چه زودتر باید مقاومت شهر تهران را تقویت کرد.

 

  بیماران مبتلا به ایدز برای تقویت ایمنی بدنشان  باید با تزریق، “CD4” خونشان بالا بیاید تا خون آنها به کیفیتی برسد که قادر باشد در برابر حمله ویروس ها به بافت های مختلف بدن مقاومت داشته باشد، ایمنی شهر تهران نیز باید در بخش های مختلف تقویت شود.

 

تهران موقعیت یک بیمار اورژانسی را دارد که باید هر چه سریع تر به  بخش مراقبت های ویژه منتقل شود و مشکلات و ضعف های سیستم ایمنی شهری آن مورد بازنگری و بازسازی قرار گیرد تا این گونه در برابر یک حادثه طبیعی عاجز نباشد.
 

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو