مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

میوه‌ هایی کمیاب و عجیب در تهران ! (+عکس)

مجموعه : اخبار گوناگون
تاریخ انتشار : 20 ژانویه 2015
میوه‌ هایی کمیاب و عجیب در تهران ! (+عکس)
برخی میوه های جدید با قیمت های بسیار بالا به فروش میرسند . کمیاب بودن و تازگی انها در بازار باعث همین موضوع میشود.
 
در اینجا برخی از این میوه های لوکس و کمیاب عجیب را به شما معرفی خواهیم کرد.
 

این روزها بازار میوه‌های لوکس باز هم داغ شده است. چند وقتی بود که کمتر خبری از میوه‌های عجیب و غریبی که زادگاه اصلی‌شان کشورهای آسیای جنوب‌شرقی و آفریقایی است، به گوش می‌رسید، اما حالا این میوه‌ها باز مجدد به پیشخوان برخی مغازه‌های لوکس، برگشته‌اند و البته برخی مردم نیز، مشتریان پر و پا قرص انها هستند.

 

به گزارش تالاب : تنوع این میوه‌ها و توزیع آن ها در بازار به گونه‌ای است که در مغازه‌های مرکز شهر نیز برخی از اقلام آن ها را می‌توان دید، میوه‌هایی که البته به دلیل گران بودن قیمتشان، برخی از مردم حتی فرصت یک بار چشیدن طعم آن را نیز ندارند و حتی برخی نام آن ها را نیز نمی دانند.

 

در این راستا، به نظر می‌رسد که دوباره جذابیت برای فروشندگان این میوه‎‌ها در بازار به وجود آمده است که آن ها به سمت خرید این میوه‌ها و فروش آن ها در بازار رفته‌اند.

 

میوه مانگوستین

میوه‌ هایی کمیاب و عجیب در تهران ! (+عکس)

این در حالی است که چند وقتی بود با گران شدن دلار، این جذابیت در بازار برای میوه‌های لوکس فراهم نبود و از سوی دیگر، دولت هم وارداتشان را ممنوع اعلام کرده بود، البته هنوز هم وزارت جهادکشاورزی به عنوان متولی تعیین سیاست‌های این حوزه، همچنان اعلام میکند که واردات میوه‌های لوکس ممنوع است، اما به هرحال ردپای این میوه‌ها در بازار به چشم میخورد.

 

میوه لیچی

میوه‌ هایی کمیاب و عجیب در تهران ! (+عکس)

البته دامنه میوه‌های لوکس در بازار تنها به این میوه‌های با اسم‌های عجیب و غریب ختم نمی شود، بلکه برخی از میوه‌هایی که فصل‌شان تمام شده، همچنان در بازار عرضه میشوند، اما شکل و شمایل بسیار لوکس و خوشگل و در عین حال قیمت بالایی دارند.

 

از سوی دیگر، برخی میوه‌های خارجی یا به اصطلاح وارداتی همچون آناناس، نارگیل و موز که البته در زمره میوه های لوکس قرار نمی گیرند، در بازار به وفور یافت میشوند و قیمت مناسبی هم دارند، به نحوی که قیمت هر کیلوگرم موز مرغوب در بازار حدود 3900 تا 4200 تومان است، نارگیل دانه ای 6 تا 10 هزار تومان عرضه میشود و آناناس هم بسته به اندازه و کیفیت آن، از دانه‌ای 15 هزار تومان تا 25 هزار تومان عرضه می‌شود.

 

در این میان، نارنگی خارجی به قیمت 6 تا 8 هزار تومان عرضه می‌شود و هر کیلوگرم گلابی خارجی رنگ و لعاب‌دار هم به قیمت هر کیلوگرم 20 هزار تومان در برخی مغازه‌های سطح شهر عرضه میشود.

 

میوه کامکوات

میوه‌ هایی کمیاب و عجیب در تهران ! (+عکس)

اما حال و روز این میوه‌ها، اندکی با میوه‌های لوکسی که تلفظ نامشان چندان ساده هم نیست، فرق میکند، چراکه آن چیزی که به عنوان میوه‌های لوکس در بازار عرضه میشود، نه تنها قیمت بالایی دارد، بلکه به صورت دانه‌ای فروخته می‌شود و نه فروشندگان به میزان بالایی از این میوه در اختیار دارند که کیلویی بفروشند و نه قدرت خرید مردم به خرید یک کیلو میوه به قیمت حدود 35 تا 60 هزار تومان، قد می‌دهد.

 

بررسی‎‌های می دانی مهر در برخی میوه‌فروشی‌های شمال شهر تهران نشانگر این است که آواکادو، مانگوستین، درایان، میوه ستاره‌ای و میوه کاکتوس با قیمت بسیار بالایی عرضه میشود.

 

قیمت هر دانه آواکادو 5 هزار تومان تا 7 هزار تومان، مانگوستین دانه ای 10 تا 15 هزار تومان بسته به اندازه آن، میوه ستاره ای دانه ای 4 تا 5 هزار تومان عرضه می‌شود.

 

میوه دوریان

میوه‌ هایی کمیاب و عجیب در تهران ! (+عکس)

البته در کنار این میوه‌ها، انواع سیب های وارداتی از فرانسه، ترکیه و شیلی هم در پیشخوان برخی مغازه‌ها به چشم می‌خورد که قیمت هر کیلوگرم از آن ها 12 تا 15 هزار تومان هم عنوان میشود.

 

فروشندگان نیز که حاضر نیستند اطلاعات زیادی به خریداران غیر آشنای خود بدهند، در این مورد می‌گویند که مردم تقاضای این چنین میوه هایی را دارند و آن ها نیز به راحتی از طریق افراد آشنای صنف خود و نیز بازار میوه بزرگ تهران آن را تامین میکنند.

 

میوه ستاره‌ای

میوه‌ هایی کمیاب و عجیب در تهران ! (+عکس)

یکی از این فروشندگان میگوید: معمولا میوه های خارجی مشتریان خاص خود را دارند و ما نیز می دانیم که باید به چه اندازه از چه میوه ای برای فروش به مغازه بیاوریم، البته سفارش پذیری هم در این مورد از مشتریان صورت میگیرد و بنا به سفارش مشتری، میوه های خیلی خاص را هم می آوریم.

 

میوه جاک فروت
 
میوه‌ هایی کمیاب و عجیب در تهران ! (+عکس)
 

او می افزاید: البته فروشندگان چندان این میوه ها هم خاص و مشخص هستند و بنابراین واردات به صورت انحصاری به دست عده ای است که آن ها نیز قیمت را هر طور که دلشان بخواهد تعیین می کنند، ما نیز حدود 10 تا 20 درصد سود از فروش این میوه ها نصیبمان می‌شود، اما به هرحال سود اصلی به جیب واردکننده می‌رود.

 

میوه پاشن فروت
 
میوه‌ هایی کمیاب و عجیب در تهران ! (+عکس)

وی می افزاید: اگر شما مشتری عادی یک فروشنده میوه لوکس باشید، شاید به راحتی نتوانید برخی میوه های خاص را پیدا کنید، اما اگر به دفعات از فرد چندان فروش میوه وارداتی خرید کنید، آنگاه او هر میوه خاصی را که مشتری شما بخواهد، تامین خواهد کرد.

 

منبع : مهر نیوز

تهیه و تنظیم : مجله تالاب


اشتراک گذاری Google plus . telegram . facebook . Twitter . digg
مدل کفش های جدید پسرانه ویژه تابستان مدل کفش های جدید پسرانه ویژه تابستان مدل کفش پسرانهمدل کفش پسرانهمدل کفش پسرانهمدل کفش پسرانهمدل کفش پسرانهمدل کفش پسرانهمدل کفش پسرانهمدل کفش پسرانهمدل کفش پسرانهمدل کفش پسرانهمدل کفش پسرانه  

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي