دانلود آهنگ جدید

قاصدک

خودرو

مکان تبلیغات شما در تالاب

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

دکتر تاج بخش

گالری عکس

بیماری صرع

زیبایی بهروز

نجات خرس قهوه‌ای از تله شکارچی

مجموعه : اخبار گوناگون
تاریخ انتشار : 23 مارس 2015
نجات خرس قهوه‌ای از تله شکارچی

خرس قهوه‌ای منطقه الموت شرقی، خوش شانس بود که توانست با استفاده از ماده بیهوشی محیط بانان بدون هیچ‌گونه آسیب جدی و به راحتی از تله‌ای که در آن به دام افتاده بود، نجات یابد و به درد خرسی که در مشکین‌شهر اردبیل می‌خواستند با طناب نجاتش دهند، گرفتار نشود.

 
صدرالدین علیپور، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: مسئولان و محیط‌ بانان استان به محض دریافت خبر به دام افتادن خرس قهوه‎ای در باغات روستای باغ‌کلایه الموت شرقی با تجهیزات و ابزار لازم برای نجات این حیوان در محل حادثه حاضر شدند.

 
به گفته‌ی وی، با بررسی محل حادثه و چگونگی گرفتار شدن خرس در تله سیمی تنها راه نجات بیهوشی بود به همین دلیل همکاران با در نظر گرفتن نکات لازم نسبت به تزریق داروی بیهوشی اقدام کردند و پس از بیهوشی کامل، خرس را از تله آزاد و سپس معاینات بالینی را بر رویش انجام دادند، خوشبختانه آسیب دیدگی جدی به شکل پارگی در بدن حیوان مشاهده نشد. سپس حیوان را با خودرو از محل تله و اطراف باغات دور و به محل مناسبی در منطقه منتقل کردند.

 
علیپور ادامه داد: پس از بررسی منطقه و قرار دادن خرس در محل مناسب و زیر سایه درخت، نسبت به ریکاوری خرس اقدام شد، دقایقی بعد خرس با سلامت کامل از جای برخواست و از محل دور شد.

 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین در پایان با هشدار نسبت به زنده‌گیری حیوانات، خطاب به شکارچیان تاکید کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین با افراد متخلف به شدت برخورد و آنها را به مراجع قضایی معرفی می‌کند.
 

خرس قهوه‌ای با نام علمی “Ursus arctos” همه چیز خوار است و پس از پلنگ در رتبه بعدی هرم غذایی قرار دارد، این دومین خرس قهوه‌ای است که طی 4 سال اخیر در تله‌های سیمی شکارچیان استان قزوین گرفتار می‌شود و با اطلاع‌رسانی به موقع افراد محلی، توسط محیط بانان اداره کل حفاظت محیط زیست استان نجات می‌یابد.

 

نجات خرس قهوه‌ای از تله شکارچی

نجات خرس قهوه‌ای از تله شکارچی 

نجات خرس قهوه‌ای از تله شکارچی

 نجات خرس قهوه‌ای از تله شکارچی

نجات خرس قهوه‌ای از تله شکارچی

 

 

 

رفع سفیدی مو

اخبار گوناگون

بیشتر بخوانید
انتقام گرفتن از بدل عموپورنگ انتقام گرفتن از بدل عموپورنگ به گزارش تالاب ابراهیم شفیعی نیز به تازگی به این گروه اضافه شده، او را به گروه دعوت کردیم تا انقام بدل همیشگی مجری های کودک ...

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي