قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

عکس های لو رفته از دختر لخت جوان نخست وزیر نیوزیلند عکس های لو رفته از دختر لخت جوان نخست وزیر نیوزیلند 100 شعر عاشقانه کوتاه و زیبا | شعر زیبای عاشقانه برای اس ام اس 100 شعر عاشقانه کوتاه و زیبا | شعر زیبای عاشقانه برای اس ام اس مشخصات کیا سراتو هاچ بک 2018 + تصاویر داخلی و خارجی مشخصات کیا سراتو هاچ بک 2018 + تصاویر داخلی و خارجی آموزش سبزه انداختن با گندم , سبزه شاهی , سبزه نارنج  و سبزه خاکشیر آموزش سبزه انداختن با گندم , سبزه شاهی , سبزه نارنج و سبزه خاکشیر در کاهش وزن و رژیم لاغری این خوراکی ها را نخورید ! در کاهش وزن و رژیم لاغری این خوراکی ها را نخورید ! 50 اس ام اس شب بخیر گفتن | متن و شعر زیبا برای شب بخیر گفتن عاشقانه 50 اس ام اس شب بخیر گفتن | متن و شعر زیبا برای شب بخیر گفتن عاشقانه 100 مدل لباس مجلسی زنانه | مدل لباس مجلسی زنانه شیک برای عید سال 97 100 مدل لباس مجلسی زنانه | مدل لباس مجلسی زنانه شیک برای عید سال 97 تعبیر خواب بزرگان از کلمه آتشفشان در خواب | تعبير خواب آتشفشان تعبیر خواب بزرگان از کلمه آتشفشان در خواب | تعبير خواب آتشفشان فال روزانه جمعه 04 اسفند ماه 1396 فال روزانه جمعه 04 اسفند ماه 1396 عکسهای لو رفته رئیس جمهور زن کرواسی بصورت برهنه در کنار دریا عکسهای لو رفته رئیس جمهور زن کرواسی بصورت برهنه در کنار دریا شعر زیبا از سعدی شیرازی (قیامت می‌کنی سعدی بدین شیرین سخن گفتن) شعر زیبا از سعدی شیرازی (قیامت می‌کنی سعدی بدین شیرین سخن گفتن) آموزش طرز تهیه کاپ کیک قیفی و فنجانی خوشمزه و ساده آموزش طرز تهیه کاپ کیک قیفی و فنجانی خوشمزه و ساده توصیه های مفید برای شستشوی فرش دست باف و ماشینی در منزل توصیه های مفید برای شستشوی فرش دست باف و ماشینی در منزل طریقه اصولی ضدعفونی کردن منزل در خانه تکانی شب عید طریقه اصولی ضدعفونی کردن منزل در خانه تکانی شب عید جراحی زیبایی واژن با هزینه بالا توسط مدل زن معروف + تصاویر جراحی زیبایی واژن با هزینه بالا توسط مدل زن معروف + تصاویر کلیپ رقص دیدنی دو نفره باباکرم فوق العاده شاد کلیپ رقص دیدنی دو نفره باباکرم فوق العاده شاد
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

اخبار اقتصادی

بیشتر بخوانید
بیش از 70 درصد هتل‌ های کشور خالی هستند | هتل‌های لاکچری هتل هایی که خاک میخورند ! هتل داران اتاق‌هایشان را به یک سوم قیمت مصوب اجاره می‌دهند. نداشتن برنامه جامع برای ورود گردشگر خارجی و رونق صنعت گردشگری در ایران . ...

کارینا پرواز

میزان کل سپرده‌ها و وام‌های بانکی

مجموعه : اخبار اقتصادی
تاریخ انتشار : 17 سپتامبر 2017
میزان کل سپرده‌ها و وام‌های بانکی

سپرده‌ها و وام‌های بانکی چه میزان است؟

 

 نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی حدود ۸۴ درصد هست که نسبت به اتمام ماه نمونه سال قبل حدود یک درصد افزایش و نسبت به اتمام سال قبل تا ۲.۷ درصد کاهش دارد.طبق آخرین آمارها از گردش منابع در شبکه بانکی، مانده کل سپرده‌ها به بیش از ۱۳۶۳ هزار میلیارد و تسهیلات بانکی بالغ بر ۱۰۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده هست.

به گزارش ایسنا، آخرین تغییرات در کل مانده تسهیلات بانکی در پایان تیرماه نشان می دهد که مانده کل سپرده‌ها بالغ بر ۱۳۶۳ تریلیون تومان بوده هست. این مانده نسبت به دوره نمونه سال قبل حدود ۲۴۴ هزار میلیارد تومان معادل ۲۱.۸ درصد افزایش دارد. همینطور سپرده‌هاي بانکی نسبت به اتمام سال ۱۳۹۵ تا ۹۰ هزار میلیارد تومان معادل ۷.۱ درصد رشد داشته هست.

 

طبق آمار بانک مرکزی، گردش سپرده‌ها در شبکه بانکی و در استان‌هاي گوناگون حاکی از آن هست که بیشترین مبلغ مربوط به استان تهران و با حدود ۷۹۰ هزار میلیارد تومان هست. در عین حال که کمترین به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۲۹۰۰ میلیارد تومان اختصاص دارد.

 

در حالی روند سپرده‌هاي بانکی رو به رشد بوده که چندی پیش و با ابلاغیه بانک مرکزی بانک‌ها مکلف به کاهش یکپارچه نرخ سود براساس مصوبه شورای پول و اعتبار شدند به گونه‌اي که باید ارقام گوناگون سود سپرده که تا بیش از ۲۰ درصد می رسید را تا حداکثر ۱۵ درصد کاهش دهند. این موضوعی هست که بعضی معتقدند می تواند سبب خارج شدن سپرده‌هاي بانکی و کند شدن روند سپرده‌گذاری شود.

 

گرچه کارشناسان و گرچه مقامات ارشد بانک مرکزی تاکید دارند که کاهش نرخ سود با دقت به مثبت بودن آن در مقایسه با تورم و سایر بازارها نمیتواند سبب خارج شدن قابل دقت منابع از بانک‌ها شود، ولی به هرحال گذشت زمان و تغییرات منابع در شبکه بانکی می تواند این موضع را تایید و یا رد کند، هرچند که حتی اگر سپرده گذاران ترجیح دهند برای خرید و فروش در بازارهای دیگر صرف کنند، در نهایت این منابع بار دیگر می تواند به بانک‌ها همچون محلی امن برای نگه داری سرمایه بازگردد.

 

اما گردش تسهیلات بانکی تا پایان تیرماه امسال نشان داد که بالغ بر ۱۰۲۵ هزار میلیارد تومان مانده وجود دارد که نسبت به دوره نمونه سال قبل تا ۱۹۰ هزار میلیارد تومان و معادل ۲۲.۸ درصد افزایش دارد. مانده تسهیلات بانکی نسبت به اسفندماه سال قبل حدود چهار درصد و در حد ۳۹ هزار میلیارد تومان رشد داشته هست. بیشترین مبلغ تسهیلات مربوط به استان تهران با ۶۳۲ هزار میلیارد تومان و کمترین به کهگیلویه و بویراحمد به ۳۶۰۰ میلیارد تومان تعلق دارد.

 

پرداخت تسهیلات بانکی در حال حاضر باید براساس مصوبه شورای پول و اعتبار با نرخ سود ۱۸ درصد انجام شود که در این بین نیز بعضی انحرافات در بانک‌ها دیده شده و با نرخ‌هاي بالاتری پرداخت خواهد شد. این در حالی هست که به دنبال ابلاغیه بانک مرکزی در رابطه با کاهش نرخ سود بانکی بعضی انتقادات نسبت به چرایی عدم الزام به کاهش نرخ سود به تسهیلات نیز مطرح بود. با این حال بانک مرکزی معتقد هست که با اجرای یکپارچه کاهش نرخ سود سپرده و پرداخت حداکثری تعیین شده کم کم کاهش هزینه فراهم سازی مالی و تجهیز منابع بانک‌ها اتفاق خواهد افتاد که خود میتواند اساس‌ ساز نرخ سود تسهیلات باشد.

 

در مجموع آمارهای بانک مرکزی از این حکایت دارد که نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی حدود ۸۴ درصد است که نسبت به پایان ماه مشابه سال قبل حدود یک درصد افزایش و نسبت به پایان سال گذشته تا ۲.۷ درصد کاهش دارد.

 

telegram

پرواز

وقت آزاد


بازی پادشاه

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي