لاغری و کاهش وزن

زیگیل

تبلیغات

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

گردشگری در ایران

گالری عکس

دکتر تاج بخش درمان نشيمنگاه

زندگی فوتبالیست مشهور حسین ماهینی با همسرش (عکس)

مجموعه : اخبار چهره ها
زندگی فوتبالیست مشهور حسین ماهینی با همسرش (عکس)

زندگی شخصی وی و همسرش ؛ حسین ماهینی بازیگر مطرح فوتبال و همسرش انیس محمدی در ایام نوروز 97 گفت و گو اي کرده و جزئیات رابطه عاشقانه منجر به ازدواجشان , نحوه آشنایی و مسائل زندگیشان را بیان کردند . گفت و گو اي جالب با حسین ماهینی فوتبالیست معروف پرسپولیسی و همسرش انیس محمدی صورت گرفته است که در ادامه خواهید خواند.

 

بهتر از این جا شروع کنیم که چطور زوج حسین ماهینی و انیس محمدی شکل گرفت.

ماهینی: من در آن زمان در اهواز بازی می کردم. یک روز بچه‌هاي‌ متاهل‌ تیم یک مهمانی خانوادگی برگزار کرده بودند. همسر من دوست خانم یکی از بچه‌ها بودو من وی را دیدم ودر همان لحظه اول از او خوشم آمد و از طریق دوستم و او هم از طریق همسرش باب آشنایی را فراهم کرد و حالا خوشحالم که همسرم و مایسا دخترم کنارم هستند.

 

زندگی فوتبالیست مشهور حسین ماهینی با همسرش (عکس)

وقتی حسین بشما پیشنهاد داد چطور قبول کردید؟ شهرت فوتبالی او باعث شد قبول کنید یا خصوصیات دیگری داشت؟

محمدی: نه واقعاً آن زمان به اندازه حال حاضر معروف نبود و من هم واقعاً نمی‌شناختمش ولی تعریفش را شنیده بودم و از سادگی و مهربانی‌اش خوشم آمد.

 

آن زمان اسمش را در اینترنت جستجو نکردید؟

محمدی:نه، بچه‌ها وقتی موضوع رابه من گفتند بازی وی را دیدم که خاطرم نیست با کدام تیم بود ولی اسمش را جستجو نکردم.

 

البته اگر آن زمان اینکار را میکردید عکس با پیراهن استقلال بیشتر دیده میشد، خودتان پرسپولیسی هستید؟

محمدی: بله من پرسپولیسی هستم و بودم. البته بازی او در پیراهن استقلال اهواز را دیدم. خیلی متعصب به آن شکل نیستم و اهمیت آن چنانی نداشت. اما اکنون شدیدا پرسپولیسی هستیم.

 

بین شما دو نفر چه کسی زودتر ابراز علاقه کرد؟

ماهینی: مسلماً من بودم دیگر.

 

محمدی: حسین خیلی آدم محجوبی است و این رابه سختی به من گفت ولی در هر صورت ابراز کرد.

 

دلیل انتخاب اسم مایسا چه بود؟

حسین: دراین مورد زیاد صحبت و همفکری کردیم و حتی کتابی دراین مورد تهیه کردیم و اسامی ایرانی را جستجو کردیم و از بین گزینه‌هاي‌ مختلف که روی کاغذ نوشتیم مایسا را انتخاب کردیم. یک شب به 3 اسم نهایی رسیدیم و مادرم قرعه‌کشی کرد.

 

همسر: ما 5 اسم نهایی داشتیم که 2 تای آنرا خود حسین حذف کرد و 3 گزینه ماند. خودش روی اسم لیانا خیلی نظر مثبت داشت ولی پیشنهاد قرعه‌کشی مطرح شد و مادرش قرعه را برداشت و مایسا درآمد و حسین به امید این که اسم لیانا خارج شود گفت یک‌بار دیگر قرعه بیاندازیم و دوباره مایسا انتخاب شد ودر نهایت به توافق رسیدیم.

زندگی فوتبالیست مشهور حسین ماهینی با همسرش (عکس)

پیش از ازدواج ودر معیار های خودتان فکر ازدواج با یک فوتبالیست را داشتید؟

محمدی: کلا من به هیچ عنوان به ازدواج فکر نمیکردم و تنها دلیلی که ممکن بود ازدواج کنم بچه‌دار شدن بود. خیلی به این که فوتبالیست باشد یا چیز دیگری فکر نمی کردم ولی حسین خیلی با معیارهایم فرق داشت.

 

حسین تو خودت واقعاً برای ازدواج عاشق شدي؟

ماهینی: مگر می شود بدون عشق هم ازدواج کرد؟ همان طور که گفتم در نگاه اول خیلی خوشم آمد ودر این مدت هم 8 سال نامزد بودیم و بعد ازآن تصمیم گرفتیم ازدواج کنیم که ماجرای سربازی‌ام به وجود آمد و وادار شدم سربازی بروم.

 

آن زمان یادم است گفته بودی به عشق همسرت است که سختی‌هاي‌ خدمت را تحمل کردی؟

محمدی: در آن زمان دوری ما از هم برای جفت‌مان سخت بودو خیلی تحت فشار بود. در آن زمان کنار هم بودن ما باعث شد برای جفت‌مان شرایط بهتر شود و حسین هم این مدت را بهتر پشت سر بگذارد.

 

در آن زمان قبول کردن حسین ماهینی بعنوان سرباز ودر آن مشکلات کمی ریسک بودو چطور با این موضوع کنار آمدید؟

محمدی: همانگونه که گفتم ابتدا اصلاً قصد ازدواج نداشتم ولی در آن برهه من عاشق حسین شده بودم و دیگر مسائل پیرامونی برایم مهم نبود و تصمیمی که گرفتیم را عملی کردیم.

 

حسین خودت بعنوان یک بازیکن معروف و با تجربه توصیه‌ات به فوتبالیست‌ها چیست، این که عاشق شوند و ازدواج کنند یا با تفکر جلو بروند؟

ماهینی: فکر می کنم راهی که من پله پله جلو رفتم بهترین راه ممکن بودو ما چند سال نامزد بودیم ودر مقطعی دور بودیم از هم و ارتباط ما تلفنی بود ولی در حال حاضر برای هم بهترین زوج تاریخ هستیم و این شیوه برای من بهترین شیوه ممکن بوده است و خدا را شکر از شرایطم راضی هستم.

 

در حال حاضر فوتبالیست‌هاي‌ زیادی وارد رابطه‌اي می شوند که خیلی زود تمام میشود و فکر میکنید دلیلش چه باشد؟

ماهینی: همانگونه که گفتم ما خودمان 8 سال باهم در ارتباط بودیم و پس ازآن ازدواج کردیم و همه ی چیز هم را میدانستیم. این که از چه چیزی ناراحت یا خوشحال می شویم. تایمی که من ازدواج کردم مربوط به زمانی است که سرباز بودم و یک نیم فصل اجازه بازی کردن نداشتم و سرم کمی خلوت شده بودو بهترین فرصت برای عملی کردن تصمیم‌مان بود. در آن زمان با همسرم صحبت کردم و با این که از لحاظ روحی شرایط خوبی نداشتم ولی زمان مناسبی بودو خیلی هم به من کمک کرد و شرایط جفت‌مان در حالی که خوب نبود دگرگون شد و به نظرم توانستم برگردم و خیلی قوی تر و بهتر از قبل و این به خاطر حضور همسرم کنارم بود که مدیونش هستم.

 

زندگی فوتبالیست مشهور حسین ماهینی با همسرش (عکس)

 

این که یک فوتبالیست حرفه‌اي زندگی کند و سوای مساله ازدواج رعایت کردن یکسری اصول که حتی شامل خوابیدن و بیدار شدن به موقع هم در کار او تاثیرگذار است در تو نمود زیادی دارد. قبول داری؟

 

ماهینی: درست است. فکر میکنم خانواده دراین مورد تاثیر زیادی دارد. به نظرم بخش اعظم آن وجود خانواده است و این که من از زیر صفر شروع کردم ودر کمترین امکانات کارم را آغاز کردم و پله پله بالا آمدم و با ایران‌جوان در لیگ یک حضور داشتم و از زیر صفر شروع کردم واستقلال اهواز را هم که نقش بزرگی در پیشرفتم داشت خیلی دوست دارم و پیگیر نتایجش هستم.

 

بعد ازآن 2 سال فوق‌العاده را در ذوب‌آهن داشتم که در لیگ عالی بودیم و به فینال آسیا هم رسیدیم. به پرسپولیس و تیم ملی رسیدم و کلاً پله پله رشد کردم و به این جا رسیدم. مادرم همیشه به من میگفت از تو می خواهم مردم‌دار باشی و قول بده هروقت آدم مشهوری شدي گذشته‌ات را فراموش نکن و یادت نرود از کجا آمدی. مردم همیشه من را یک آدم بدون حاشیه و خوب توی فوتبال و جامعه می‌شناسند و برای همین میگویم خانواده مهم است و جنبه خود بازیکن هم مهم است. بازیکنانی بودند که راه 10 ساله را 2 ماهه جلو رفتند ولی خیلی زود زمین خوردند و برای همین سطح توقع و جنبه خیلی مهم است.

 

این رفتار تو را در فضای مجازی هم می بینیم که خیلی پخته و حساب‌شده رفتار می کنی. این را چطور مدیریت می کني؟

ماهینی: شاید اگر بخواهم صحبت کنم طولانی شود ولی من از همان اول اهل فضای مجازی بودم و از زمان یاهو و فیس بوک دراین فضاها حضور داشتم و بعد ازآن توئیتر و اینستاگرام آمدند.

 

من پدرم در شرکتی کار میکرد که همه ی پرسپولیسی بودند و روزنامه هواداری پرسپولیس را از همان سال هرروز از پدرم می گرفتم و می‌خواندم و عکس‌هایش را جدا می کردم و به دیوار می‌زدم. همیشه دوست داشتم بدانم بازیکنان خارج از مستطیل سبز چه کار میکنند و برایم سوال بود. در حال حاضر که خودم این فضا را تجربه میکنم دوست دارم مردم از شرایط من و کارهایی که کنار فوتبال انجام می دهم آگاه باشند و مردم بدانند ما هم از خودشان هستیم و تفاوتی نداریم. در کارهای خانه و نگه داری مایسا کمک می کنم و واقعاً دوست دارم مردم بدانند ما هم مثل آن ها زندگی میکنیم و همین مسائل را در فضای مجازی مطرح می کنم.

 

آیا حسین ماهینی آدم دغدغه‌مندی است و مشکلاتش را در خانه می‌آورد؟

محمدی: حسین آدم خونسردی است و خودش را خیلی درگیر ناراحتی‌ها و مشکلات نمی کند و برای همین من خیلی وقت‌ها بعد از چند روز از بررسی رفتارهای او در جریان ناراحتی‌اش قرار می گیرم.

 

در دنیای مجازی هم فعالیت خوبی دارد و خیلی از انها را از قبل با من هماهنگ می کند و مشورت میکند و بعضی وقت‌ها تغییراتی انجام می دهیم.

 

توئیت‌هاي‌ بامزه از حسین می آید یا همسرش؟

محمدی: من خودم توئیتر ندارم ولی حسین کلا خودش آدم شوخ طبعی است.

 

ماهینی: من خیلی از توئیت‌هایي که می خواهم منتشر کنم را منتشر نمی کنم یا سانسور می شود.

 

محمدی: کلا آدم شوخی است ودر مهمانی‌ها هم بذله‌گویی می کند و جمع را می‌گرداند.

زندگی فوتبالیست مشهور حسین ماهینی با همسرش (عکس)

فوتبالیست‌ بودن ماهینی باعث شده درآمد خوبی داشته باشد، شما خودتان مقتصد هستید یا به خاطر باز بودن دستتان در خرج کردن پول آزاد برخورد میکنید؟

محمدی: دریک سری مسائل خوب خرج میکنیم ولی اصلاً شبیه آن چیزی که از بیرون بنظر می رسد نیستم. ولی اگر از دو چیز مثل هم خوشم بیاید‌ ترجیح میدهم ارزان‌تر را انتخاب کنم. خیلیها فکر می کنند خرید‌هاي‌ آن چنانی و برندهای آن چنانی داریم که خیلی اهلش نیستم.

 

شما مسئول بد تیپ بودن حسین هستی؟

محمدی: حسین خیلی هم خوشتیپ و عالی است. شاید خیلیها مثل شما خوب دقت نمی‌‌کنند که اینطور میگویند.

 

ابراز علاقه از سوی هواداران حسین باعث حسادت شما نمی شود؟

محمدی: نه من آدم حسودی نیستم و هرچقدر دوست دارند ابراز علاقه کنند و کار خوبی هم می کنند.

 

حتی وقتی می خواهند با او عکس بگیرند خودم کادر را برایشان خالی می کنم. واقعاً اهل حسادت نیستم.

 

زمانی که از هم دور بودیم کمی حسادت داشتم ولی همین حالا که کنارش هستم اینطور نیستم. اتفاقا باعث  خوشحالی من است که حسین آدم محبوبی است ولی ناراحت می شوم از کسانی که به ناحق توهین میکنند و ایرادات الکی میگیرند. چون از کودکی آدم حاضر جوابی بودم هم اکنون سختم است که نمیتوانم باخیلی‌ها هم کلام شوم و پاسخ خیلیها را بدهم!

 

صحبتت با این افراد که به صفحه شخصیت‌هاي‌ معروف حمله میکنند و توهین‌هاي‌ خانوادگی انجام میدهند چیست؟

محمدی: این افراد آدم‌هاي‌ معروف را از بیرون می بینند و خیلی آسان دهانشان را باز می کنند و هر حرفی می خواهند می زنند ولی واقعاً بزرگی شخصیت‌هاي‌ معروف است که به خاطر جایگاهشان سکوت میکنند. هم اکنون هم خیلی فحاشی‌ها بخود من می شود که طبیعتاً هر مردی از این توهین‌ها ناراحت می شود ولی امثال حسین به احترام هوادارانشان چیزی نمیگویند.

 

بارها بخود من توهین کردند و جواب یکسری از آن ها را دادم و از انها پرسیدم مگر من را می‌شناسید و توضیح دادم و انها عذرخواهی کردند. این‌ها واکنش‌هاي‌ آنی است که خودشان را دریک لحظه خالی میکنند و بعد پشیمان می شوند. این ها با یک ناراحتی توهین میکنند و با یک حرکت خوب هورا میکشند و نباید انقدر واکنش‌هاي‌ لحظه‌اي نشان بدهند و خودشان را جای طرف بگذارند و ببینند دل آدم چقدر می‌شکند.

 

توصیه شما برای همسر فوتبالیست‌هاي‌ دیگر چیست؟

محمدی: همسران فوتبالیست‌ها باید مدیریت خوبی در منزل داشته باشند و خیلی مسائل رابا فداکاری تحمل کنند و با سختی‌ها و مشکلات بسازند تا از پس سختی‌ها بر بیاییم و به همسرانمان انرژی مثبت بدهیم تا خواب و خوراک آسان داشته باشند ودر زمین بهترین عملکرد را داشته باشند.

 

حسین اگر این شرایط برعکس بودو همسرت آدم مشهوری بود با این حواشی و مشکلات چطور کنار می‌آمدی؟

 

در ابتدا باید بگویم که مردمی که این توهین‌ها را انجام میدهند نمی دانند یک شخص معروف برای رسیدن به نقطه‌اي که در آن قرار دارد چه سختی‌هایي کشیده است و چقدر زحمت کشیده است که به آن نقطه رسیده است.

 

هیچ آدمی یک شبه بزرگ و معروف نشده است و سختی‌هایي کشیده است و بهتر است موقع کامنت گذاشتن خودشان را جای طرف بگذارند. پاسخ به سوال شما هم واقعاً سخت است. خود من وقتی از خانه بیرون می روم بچه‌ها خواب هستند و وقتی برمی‌گردم چند ساعت فرصت دارم پیش انها باشم و بعد باید باز هم زود بخوابم و فرصتی برای آن ها نمیتوانم بگذارم.

 

زندگی روزمره ما این است و این هم برای تمرینات روزمره ماست و اردوهای مختلف هم به آن اضافه می شود که سختی زیادی دارد و می دانم زندگی با یک فوتبالیست چقدر سخت است و خوشحالم که همسرم در حال حاضر درکنار من حضور دارد، اگر همسرم شخص مشهوری بود نمیدانم چه اتفاقی می‌افتاد.

 

درخانواده استقلالی دارید که با او کل کل فوتبالی داشته باشید؟

ماهینی: بله، پدر خانم من استقلالی است که البته همین حالا میگوید به خاطر مایسا پرسپولیسی شده است.

 

زمانی که بعنوان یک پرسپولیسی به خواستگاری رفتی این موضوع استقلالی بودن پدرخانمت مساله‌اي ایجاد نکرد؟

ماهینی: اول این را بگویم که من زمانی که بازیکن ملوان بودم به خواستگاری رفتم. پدر خانم من قبلش تمام تحقیقات لازم را انجام داده بودو خودش خیلی مسائل را در موردم می دانست و همان شب اول که رفتیم همه ی چیز ختم به خیر شد و مشکل خاصی نبود. 

 

اگر فوتبالیست نمی‌شدي و قرار بود بازیگر شوی دوست داشتی جای چه کسی باشی؟

ماهینی: سوال خیلی سختی است ولی بخواهم نام ببرم حمید فرخ‌نژاد و پرویز پرستویی را می گویم. من هیچ وقت نمیتوانم بازیگر خوبی شوم و یک نقش کوتاه در سریال پژمان داشتم و دیدم چقدر کار سختی است و از توان من خارج است.

 

اگر بشما پیشنهاد بازیگری بشود حسین را چطور راضی میکنید که قبول کند؟

محمدی: راضی میشود چون که میداند چقدر به اینکار دلبستگی دارم و به هر شکل وی را راضی خواهم کرد و فکر نمی کنم مشکلی داشته باشد.

 

ماهینی: همان طور که گفت راضی‌ام میکند. البته در آن شرایط خیلی سخت میشود. اگر برای یک فیلم باشد مشکلی نیست ولی بخواهد دنباله دار باشد واقعاً مشکل است.

 

محمدی: خود حسین هم می‌‌داند من دلم نمی آید تمرکزم را از زندگی خودم بردارم و برای مسائل دیگر بگذارم.

زندگی فوتبالیست مشهور حسین ماهینی با همسرش (عکس)

اهل موسیقی هستی؟

ماهینی: خیلی زیاد. ‌میدانم چه می خواهي بگویی، من قبلاً اجرا داشته‌ام و اگر بخواهم دوباره بخوانم لوث می شود.

 

محمدی: اگر دراین شرایط که کنار من هستی بخوانی احساسی‌تر میشود.

 

«ماهینی بخشی از یک ترانه رضا صادقی را اجرا می کند»

 

محمدی: وقتی که بدون تمرکز و ساده و بی‌‌آلایش میخواند اجرای بهتری دارد ولی دراین شرایط وقتی تلفظ حرف سین او میزند مشکل‌ساز میشود! «خنده»

 

وقتی سین‌‌اش می زند چرا نام مایسا را انتخاب کردید؟ برای اذیت کردن حسین بود؟

محمدی: من زمان انتخاب اسم به این موضوع فکر نمیکردم. البته وقتی حواسش نباشد سین را خوب تلفظ می کند و مایسا را هم به خوبی تلفظ میکند. «رو به ماهینی میگوید: بگو مایسا و خنده دسته جمعی را در پی دارد».

 

نکته‌اي که در مورد زندگی حسین ماهینی واضح است این سادگی است که در او وجوددارد و درست همان چیزی است که نشان می دهد. این را قبول دارید؟

محمدی: دقیقاً همین طور است و بعضی وقت‌ها من لج‌ام می گیرد از بس که خوب و خویشتندار است. من به اندازه حسین خوب و مثبت نیستم ولی او به همه ی چیز مثبت نگاه میکند. میتواند خیلی کارها انجام دهد ولی دوست ندارد اینکار را انجام دهد.

 

خشمگین هم میشود؟

محمدی: فقط من میتوانم خیلی لج وی را در بیاورم. سر یک مسائلی که می دانم ازآن ناراحت می شود بعضی وقت‌ها به وسیله آن لج‌اش را در می‌آورم.

 

می توانید یکی از آن ها را بگویید؟

ماهینی: یکی از آن ها این است که من وقتی در خانه گوشی دست میگیرم اعتراض میکند و می داند از این رفتار ناراحت میشوم. از وقتی مایسا بدنیا آمده وقت نگاه کردن به گوشی ندارم. دوستان از من می‌پرسند چرا تلفن را جواب نمیدهی می گویم واقعاً وقتش را ندارم. من در زمان تمرین و اردوها همیشه گوشی در دستم است و بازیکنان دیگر می گویند چقدر گوشی‌ات دستت است و میگویم من در خانه اصلاً فرصت گوشی دست گرفتن ندارم چون با مایسا مشغول هستم و همسرم به کارهای خانه میرسد.

 

گوشی حسین را چک میکنید؟

محمدی: چک کردن به آن شکلی که منظور شماست نه ولی ما خیلی باهم رفیق و آسان هستیم و برای همین همه ی چیزمان دست هم است. اکانت هم را داریم و چیز مخفی از هم نداریم. خیلی وقت‌ها دایرکت‌هایش را من چک می کنم و میگوید اگر چیز مهمی بود به من بگو.

 

پس دایرکت‌هاي‌ عاشقانه زیادی خوانده‌اید؟

محمدی: بله خیلی. البته برایم ناراحت کننده نبوده ولی خیلیها را بلاک کردم چرا که حس کردم ممکن است خطرساز باشند. از قربان صدقه رفتن و این مسائل ناراحت نمی شوم ولی کسیکه شماره‌اش را دایرکت می کند باید بلاک شود.

 

دراین دایرکت‌ها پیش آمده خودتان وارد مصاحبه شوید؟

محمدی: چند بار پیش آمده، مثلا پیشنهاد برای همکاری با موسسه خیریه یا مسائل این چنینی را میتوانم دخالت کنم و با او همفکری میکنم و نظرم را می گویم. خیلیها بیش از حد سماجت میکنند و حتی بخود من پیام می دهند و می گویند دوست دارم حسین را ببینم یا پیراهنش را داشته باشم و می گویم وقتی طرف آن قدر برایش مهم بوده که حتی سراغ من آمده است یک چیزی به او برسان. یا تقاضای‌هاي‌ کمک مالی می شود که خیلی زیاد است و نمی توان به همه ی آن ها پاسخ داد و امکانش وجود ندارد.

 

پس با مدیریت‌هاي‌ این چنینی مشکلی نداری؟

ماهینی: همان طور که همسرم گفت ما چیز پنهان از هم نداریم. زمانی که توئیتر آمد حتی به او پیشنهاد دادم مدیریت توئیتر من را خودش در دست بگیرد. در همه ی چیز باهم و با مشورت هم عمل می کنیم.

 

این no direct در توضیحات اینستاگرام حسین هم کار شماست؟

محمدی: راستش را بخواهید بله. دریک برهه‌اي واقعاً دایرکت‌هاي‌ ناجور می‌آمد و خواندن و بررسی آن ها هم روی دوش من بودو واقعاً خسته شده بودم و گفتم بنویس دایرکت ندهند ولی باز هم دایرکت می دهند.

 

پیش آمده در جایی بخواهید هزینه کنید و حسین خساست به خرج دهد؟

محمدی: نه، اصلاً چنین چیزی پیش نیامده است. من خودم آدم ولخرجی نیستم و خواسته‌هاي‌ عجیب‌وغریب ندارم. البته یک عادت دارد که برای همه ی چیز اول نه بگوید که من را اذیت کند و بعد قبول میکند ولی واقعاً خسیس نیست.

 

تا به حال غذا پخته است؟

محمدی: آخرینبار چند سال قبل ماکارونی درست کرد و ما خوردیم و خدا را شکر سالم ماندیم «خنده»

 

آن ماکارونی با خامه و تن ماهی درست شد و هنوز هم بعد از چند سال ازآن تعریف می کند.

 

توضیح بده که این مدل طبخ ماکارونی را از چه کسی یاد گرفتی؟

ماهینی: در استقلال اهواز یک بازیکن برزیلی داشتیم که طبقه بالای ما زندگی می کرد و یک شب من را دعوت کرد و این غذا را درست کرد و وقتی خوردم ازآن خوشم آمد و شیوه طبخش را از او یاد گرفتم و خودم هم همیشه درست میکنم.

 

کمی هم در مورد شرایط حال حاضر خودت بگو، خودت رابه جام جهانی روسیه دور میدانی یا نزدیک؟

ماهینی: نه دور هستم نه نزدیک، شاید وسط باشم.

 

اگر مسافر روسیه شوی همسرت را هم با خودت میبری؟

بله، به او قول دادم اگر قسمت شد و همراه تیم ملی به روسیه رفتم وی را هم با خودم میبرم.

 

درصورت دعوت نشدن به تیم ملی هم به روسیه سفر می کنی؟

نه، اگر همراه تیم ملی نباشم از دور آن ها را تشویق خواهم کرد. چون امسال لیگ زود تمام می شود و به همسرم قول دادم چند سفر خارجی خوب در تعطیلات باهم برویم.

 

جریان کری خواندنت با استقلالی‌ها در فضای مجازی چیست؟ مثلا سر همین که 9 هفته مانده به اتمام لیگ می نویسی قهرمان شدیم؟

من هیچ وقت با استقلالی‌ها کری ندارم. این پست هم در فاصله 7 هفته مانده به اتمام لیگ گذاشته شده نه 9 هفته و با توجه به فاصله‌اي که با سایر تیم‌ها ایجاد کردیم سایرین برای دومی می‌جنگند. با این که سرمربی استقلال گفته بود به ما می رسند خودش هم می دانست این اتفاق شدنی نیست. در حال حاضر دوست دارم یکی از تیم‌هایي که درکنار ما سهمیه می گیرد پارس جم باشد و تیم شهرم به رقابت‌هاي‌ آسیایی صعود کند چرا که تیم شایسته‌اي هستند.

 

بهترین توئیتی که گذاشتی و خودت ازآن لذت بردی چیست؟

ماهینی: اکثر توئیت‌هایي منتشر میکنم یک‌باره به ذهنم می رسد و بدون پیش‌زمینه است و خیلی از توئیت‌هاي‌ خوبم را هم منتشر نکرده‌ام چراکه خیلی از حرف‌ها را نمی شود گفت.

 

من در مورد تیم خودمان بخواهم توئیت کنم هرروز اتفاقات خنده‌داری در تمرینات می‌افتد که حتی یکی از آن ها را هم نوشتم ولی ارسال نکردم. مثلا در یکی از تمرین‌ها افشین پیروانی منشا را صدا زد و گلی که در دربی به استقلال زده بود رابه او نشان داد و منشا هم گفت مگر استقلال دفاع نداشت که شما گل زدی؟

 

من خواستم این را بنویسم ولی بیخیال شدم. هم اکنون هم اکثر توئیت‌هایي که می خواهم منتشر کنم را ارسال نمیکنم و پشیمان میشوم. همسرم می داند چند دفتر در خانه دارم که همه ی اتفاقات روز را در آن یادداشت میکنم که اکثراً قابل انتشار نیستند. کلاً دست به قلم و دست به تایپ خوبی دارم.

 

برای آینده دخترت چه برنامه‌اي داری؟ دوست داری به سمت ورزش برود؟

ماهینی: من در مورد آینده مایسا با همسرم خیلی صحبت می کنیم و جفت‌مان عقیده داریم او باید آینده‌اش را خودش انتخاب کند و مسیری که دوست دارد را برود، نه این که ما به او بگوییم چه‌کاری انجام بدهد.

 

در حال حاضر هم به فوتبال علاقه زیادی دارد و هر وقت فوتبال میبیند میگوید: گل، گل

 

محمدی: جدیداً هم حسین را در بازی می بیند و میگوید: بابا، کلا خیلی ذوق و شوق از خودش نشان میدهد.

 

اگر مایسا استقلالی شود چکار می کني؟

ماهینی: چنین چیزی اتفاق نمی‌افتد چرا که فضای خانه ما جوری است که از هم اکنون نشان میدهد پرسپولیسی است ولی اگرهم این اتفاق بیافتد مورد خاصی نیست. استقلالی‌ها هم دوستان ما هستند.

 

کلا خیلی کم گل می زني. اما وقتی هم میزنی شادی گل‌هایت خانوادگی است.

ماهینی: کلاً قرار گذاشته‌ام اگر گل بزنم حلقه ازدواجم را ببوسم و ادای پستانک خوردن مایسا را در بیاورم تا از اعضای خانواده‌ام یادی کرده باشم و اگر گل بزنم کاری که می کنم همین است.

 

در مورد شماره پیراهنت صحبت کن، چرا شماره 13؟

ماهینی: خیلی اتفاقی بود، در استقلال اهواز و ذوب‌آهن شماره 5 و 20 را بر تن می کردم. زمانی که   آقای کی‌روش آمد و به اردو دعوت شدم در تقسیم پیراهن‌ها شماره 13 به من رسید و از همان زمان این شماره برای من باقی ماند.

 

شما به او نگفتید این شماره خوب نیست و میگویند نحس است؟

محمدی: نه، اصلاً چنین اعتقادی ندارم و به نظرم شماره 13 یک‌ جورهایی با حسین عجین شده است، تولد خودش روز سیزدهم است و روزی که فهمیدم باردار هستم هم فکر می کنم 13 بودو روزهای تولد مایسا را هم جمع کنیم شماره 13 بدست می آید. کلاً شماره جالبی در زندگی ما بوده است.

 

حسرتی که در زندگی شخصی یا فوتبالی برایت مانده است چیست؟

ماهینی: در فوتبال خدا را شکر به 90 تا 95 درصد خواسته‌هایم رسیده‌ام و خدا را شکر می کنم و حسرت خاصی برایم نمانده است و هرچه دارم از فوتبال است. تنها چیزی که دوست دارم بدست بیاورم قهرمانی با پرسپولیس در آسیاست که فصل گذشته تا نزدیکی آن رفتیم ولی در بازی با الهلال متاسفانه شرایط جوری که میخواستم پیش نرفت و تنها خواسته‌ام قهرمانی با پرسپولیس در آسیاست.

 

اتفاق جذاب سال 96 برای شما چه بود؟

همسر: تولد یک سالگی مایسا

 

ماهینی: قهرمانی پرسپولیس، به نظرم سال 96 به این زودی‌ها از ذهن هواداران پرسپولیس پاک نمی شود. سالی که در آن 3 قهرمانی بدست آوردیم و اصلاً سابقه نداشته دریک سال 2 قهرمانی مسجل شود و سال خیلی خوبی برای پرسپولیس و برای خودم بودو باید آنرا قاب کنیم و به دیوار بزنیم.

 

بهترین هدیه‌اي که بعنوان عیدی از حسین گرفتید چه بود؟

محمدی: حسین همیشه هدیه‌هاي‌ خوبی برای من می گیرد ولی نمی دانم چرا در عیدی دادن جور دیگری است و نهایتاً یک 5 هزار تومانی یا 10 هزار تومانی می دهد و میگوید عیدی باید بهمین شکل باشد ولی فردای آن روز جبران میکند.

 

ماهینی: خب رسم به این شکل است که عیدی باید در همین حد باشد ولی تولد خودش 10 فروردین است که در روز تولدش حسابی برایش جبران می کنم.

 

فصل آینده پرسپولیس شرایط خاصی را تجربه میکند و محرومیت از نقل و انتقالات هم هست، امکان تکرار قهرمانی برای بار سوم وجوددارد؟

ماهینی: خیلی کار سختی است چرا که ما از نقل و انتقالات محروم هستیم و تیم‌هاي‌ دیگر هم تلاش میکنند بازیکن بخرند تا پرسپولیس قهرمان نشود. ما تلاش کردیم و برای دومین بار توانستیم قهرمان بشویم ولی شرایط برای تکرار آن برای بار سوم خیلی سخت است، هرچند که همه ی تلاشمان را میکنیم.

زندگی فوتبالیست مشهور حسین ماهینی با همسرش (عکس)

بدترین خاطره سال 96 که گذشت چه بود؟

محمدی: فکر می کنیم بدترین اتفاق اول زمين لرزه کرمانشاه بودو بعد از آنهم کشتی سانچی و سقوط هواپیمای یاسوج. سال 96 از این جهت سال تلخی بودو حوادث این چنینی زیاد داشتیم که امیدوارم دیگر شاهد آن نباشیم.

 

حرفی هست که دوست داشته باشی به هواداران بگویی ولی تا هم اکنون نتوانسته‌اي؟

ماهینی: تنها چیزی که می توانم به هواداران بگویم این است که باید بدانند ما فوتبالیست‌ها دوست داریم تمام بازی‌هایمان را ببریم و هر بازیکنی چنین چیزی را دوست دارد و بدانند همه ی تلاش ما را انجام میدهیم که برنده شویم.

 

آرزویتان درسال 97 چیست؟

محمدی: آرزو می کنم شرایط کشور ما و زندگی مردم ما بهتر شود چرا که به آینده فرزندم و هم‌میهنانم بستگی دارد این موضوع و مهم ترین آرزویم همین موضوع است.

 

ماهینی: آرزوی من هم سلامتی برای مردم کشورم است. هیچ نعمتی بالاتر از سلامتی وجود ندارد و خدای نکرده شاهد این نباشیم که بیماری برای کسی پیش بیاید و از پس مخارج درمانش هم بر نیاید.

 

آرزوی دیگرم هم این است که فضای مجازی در ایران به شکلی شود که دیگر به هم توهین نکنیم. بیشتر توهین‌ها در صفحه همسرم یا دخترم انجام می شود و شاید اگر به خودم توهین میشد انقدر ناراحت نمی شدم و این تبدیل به یک مشکل جدی در کشور ما شده است. امیدوارم آن حس همبستگی و محبت میان ما دوباره شکل بگیرد. باید بدانیم کسیکه به جایی رسیده است زحمت کشیده است و یک شبه به این جا نرسیده است.

 

هدف مهم شما درسال 97 چیست؟

ماهینی: امیدوارم سال به سال در فوتبالم پیشرفت کنم و بتوانم یک زندگی خوب طبق روالی که دارم داشته باشم و همسرم و فرزندم از من راضی باشند.

مصاحبه جدید با فوتبالیست معروف حسین ماهینی و همسرش

 

گروه ورزش تالاب

برچسب‌ها:

آموزش شيريني و کيک

جدیدترین مطالب سایت

خون آشام ها از کجا آمده اند ؟
خون آشام ها از کجا آمده اند ؟
مشاهده بیشتر