قاصدک

گردشگری در ایران

دکتر تاج بخش

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

بازیگر هالیوود که عاشق شعر مولانا است (عکس)

مجموعه : اخبار چهره ها
بازیگر هالیوود که عاشق شعر مولانا است (عکس)

شعر ناب و زیبای مولانا می تواند هر انسانی را تحت تاثیر قرار دهد. بازیگر هالیوود با به اشتراک گذاشتن شعر مولانا علاقه خود را به این نوع شعر نشان داد.

 

نامش محمد و لقبش جلال الدین است. از عنوان های او خداوندگار و مولانا در زمان حیاتش رواج داشته و مولوی در قرن های بعد در مورد او به کار رفته است. در ششم ربیع الاول سال ۶۰۴ هجری قمری در شهر بلخ متولد شد. نیاکانش همه از مردم خراسان بودند. خود او نیز با اینکه عمرش در قونیه گذشت . در سراسر جهان علاقه مندان به مولانا از اشعار او لذت میبرند . به گونه ای که برد پیت هم شعری از مولانا را بر دستش خالکوبی کده است.

 

بازيگر زن سينماي هاليوود در يکي از پست‌هاي صفحه شخصي خود در اينستاگرام يکي از شعرهاي مولانا را منتشر کرد. کريستين چنووس بازيگر فيلم‌هايي همچون «آر وي» به کارگرداني بري ساننفلد و «افسونگر» به کارگرداني نورا افران، ترجمه انگليسي يکي از شعرهاي مولانا را اينستاگرام شخصي خود قرار داد.

 

اين متن انگليسي، قسمتي از ترجمه کلمن بارکس از دو بيت زير است.

« امروز چو هر روز خرابيم خراب

مگشا در انديشه و برگير رباب

صدگونه نماز است و رکوعست و سجود

آنرا که جمال دوست باشد محراب»

 

بازیگر هالیوود که عاشق شعر مولانا است (عکس)

 

ترجمه شعرهاي مولانا به زباني ديگر کار بسيار دشواري است. اما انگليسي‌زبان‌ها يک منبع مناسب براي درک اشعار مولانا در اختيار دارند و آن هم ترجمه‌ کلمن بارکس از شعرهاي مولانا است. ترجمه او از اشعار مولوي بيش از نيم ميليون نسخه در سرتاسر جهان فروش داشته و به زبان‌هاي عمده جهان ترجمه شده است.

 

بازیگران زیبا و خوش اندام هالیوودی را بشناسید (عکس)

کیتی پری در عرض 7 ساعت پیر شد (عکس)

درگذشت بازیگر مشهور هالیوود + عکس

Loading...

اخبار چهره ها

بیشتر بخوانید
بارانا دختر بنیامین پشت شیشه بخار گرفته (عکس) بارانا دختر بنیامین پشت شیشه بخار گرفته، عکس بارانا دختر بنیامین بهادری در ماشین و پشت شیشه بخار گرفته   بارانا دختر بنیامین بهادری بارانا دختر بنیامین بهادری   ازدواج بنیامین با بهاره افشاری واقعیت ...

آموزش شیرینی و کیک

جدیدترین مطالب سایت

تجاوز جنسی برادر مست به خواهرش + عکس
تجاوز جنسی برادر مست به خواهرش + عکس
مشاهده بیشتر
Xبستن تبليغ
لاغری و کاهش وزن
لاغری و کاهش وزن