مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

از بین رفتن خودروها بعد از زلزله کرمانشاه (+تصاویر) از بین رفتن خودروها بعد از زلزله کرمانشاه (+تصاویر) تشکر روحانی با شاخه گل از پرستاران بیمارستان کرمانشاه (عکس) تشکر روحانی با شاخه گل از پرستاران بیمارستان کرمانشاه (عکس) شعرهای ناب با موضوع رحلت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) شعرهای ناب با موضوع رحلت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) متن های جدید ویژه رحلت پیامبر اسلام (ص) و امام حسن مجتبی (ع) متن های جدید ویژه رحلت پیامبر اسلام (ص) و امام حسن مجتبی (ع) پیامک های انتظار ظهور در باب امام زمان (عج) پیامک های انتظار ظهور در باب امام زمان (عج) لیونل مسی در کناره پسرش در حال بازی FIFA18  (عکس) لیونل مسی در کناره پسرش در حال بازی FIFA18 (عکس) کمک تهرانی ها به مردم زلزله زده کرمانشاه (+تصاویر) کمک تهرانی ها به مردم زلزله زده کرمانشاه (+تصاویر) نقاشی پر سر و صدا از علی دایی که پذیرفته نشد (عکس) نقاشی پر سر و صدا از علی دایی که پذیرفته نشد (عکس) مکس پرو نام خودروی جنگی آمریکایی (+مشخصات) مکس پرو نام خودروی جنگی آمریکایی (+مشخصات) از چه روش هایی لینک ها را کوتاه کنیم ؟ از چه روش هایی لینک ها را کوتاه کنیم ؟ تصاویر آتلیه ای و جالب بازیگر حدیث فولادوند تصاویر آتلیه ای و جالب بازیگر حدیث فولادوند عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (110) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (110) مصاحبه داغ با فرزاد حسنی در مورد متاهل بودنش تا زمینه کاری او مصاحبه داغ با فرزاد حسنی در مورد متاهل بودنش تا زمینه کاری او تصویر غمگین بیرون کشیدن یک نفر از زیر آوار کرمانشاه تصویر غمگین بیرون کشیدن یک نفر از زیر آوار کرمانشاه ملیکا شریفی نیا 31 ساله شد (عکس) ملیکا شریفی نیا 31 ساله شد (عکس) تصاویری جذاب از بلند ترین چرخ و فلک مدرن و مرتفع در جهان تصاویری جذاب از بلند ترین چرخ و فلک مدرن و مرتفع در جهان ملکه زیبایی بریتانیا تغییر جنسیت داد (عکس) ملکه زیبایی بریتانیا تغییر جنسیت داد (عکس) انواع لباس های جذاب و شیک آنجلینا جولی بر روی فرش قرمز انواع لباس های جذاب و شیک آنجلینا جولی بر روی فرش قرمز انواع طراحی های ناخن شیک و جذاب ویژه پاییز و زمستان 2018 انواع طراحی های ناخن شیک و جذاب ویژه پاییز و زمستان 2018 وقتی که باران کوثری بازیکن فوتبال میشود (عکس) وقتی که باران کوثری بازیکن فوتبال میشود (عکس)
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

جدول گران‌ترین خوراکی‌ های شب یلدا

مجموعه : بازار و قیمت ها
تاریخ انتشار : 21 دسامبر 2015
جدول گران‌ترین خوراکی‌ های شب یلدا

امشب شب یلدا است و یکی از دغدغه های اصلی مردم قیمت خوراکی‌ های شب یلدا می باشد.

 

با نزدیک شدن به شب یلدا، در کنار میوه‌هایی چون هندوانه و انار تقاضا برای انواع آجیل و تنقلات نیز افزایش می‌یابد که خوشبختانه قیمت آجیل به دلیل عرضه کافی در چند ماه گذشته افزایش چندانی نداشته و اکنون هم از قیمت‌های قبلی تبعیت می‌کند.

 
 
البته به گفته برخی فروشندگان، قیمت‌ها همچنان بالاست و میزان فروش این محصولات نسبت به سال‌های قبل با کاهش محسوس روبرو شده است.
 
 
انواع آجیل و خشکبار به طور سنتی در اواخر آذر ماه و در آستانه شب یلدا با افزایش تقاضا روبرو می‌شود و معمولا در برخی اقلام پر مصرف این محصولات در این ایام افزایش قیمت مقطعی ایجاد می‌شود. اما برخی فروشندگان معتقدند که قیمت آجیل به اندازه کافی بالاست و در صورت صعود قیمت‌ها در شب یلدا تقاضا تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
 
 
به گفته فروشندگان، زمان عرضه و توزیع اقلام مختلف آجیل در آبان ماه است و امسال در این ماه عرضه به حد کافی انجام شده است و برای همین دلیلی برای افزایش قیمت‌ها در شب یلدا وجود ندارد.
 
 
در خصوص احتمال افزایش قیمت آجیل در آستانه شب یلدا به دلیل افزایش تقاضا مصطفی احمدی – رییس اتحادیه خشکبار و آجیل فروشان – گفت که در شب یلدا با توجه به افزایش میزان تقاضا، نظارت بازرسان اتحادیه نیز افزایش می یابد و نظارت بیشتری بر روند فروش آجیل در واحدهای دارای پروانه کسب انجام خواهد شد.
 
به گفته وی، در زمانی که تقاضا کم می‌شود برخی از فروشندگان مجبور می شوند با قیمت بسیار پایین تری اجناس خود را بفروشند و در این ایام که فروش آن ها بالا می رود ما نیز نظارت های خود را افزایش می‌دهیم و گران‌فروشی در این زمینه نداریم.

آجیل شب یلدا کیلویی ۳۵ تا ۴۸ هزار تومان
در میان انواع آجیل شب یلدا، فندق درجه یک که هر کیلوگرم آن ۶۸ هزار تومان فروخته می‌شود، گران‌ترین و نخودچی و کشمش با کیلویی ۱۳ هزار تومان ارزان‌ترین‌ اقلام در بین انواع آجیل محسوب می‌شود.

 
 
در میان سایر اقلام “آجیل شب یلدا” درجه یک که از پر مصرف‌ترین محصولات برای شب یلداست، کیلویی ۴۸ هزار تومان قیمت دارد. همچنین آجیل با کیفیت پایین‌تر و تنوع اقلام کمتر حدود ۳۵ هزار تومان فروخته می‌شود.
 
 
در میان سایر اقلام پر مصرف، پسته درجه یک دستیچین کیلویی ۶۵ هزار تومان، بادام هندی درجه یک کیلویی ۶۰ هزار تومان و بادام درختی درجه یک کیلویی ۶۳ هزار تومان عرضه می‌شود. همچنین هر کیلوگرم پسته کله قوچی ۵۸ هزار تومان و بادام منقا (با پوست) ۵۰ هزار تومان قیمت دارد. هر کیلوگرم آجیل چهار مغز (پسته، بادام، بادام هندی و فندق) نیز ۶۸ هزار تومان فروخته می‌شود.
 
 
در میان انواع تخمه نیز تخمه ژاپنی درجه یک کیلویی ۴۰ هزار تومان، تخمه کدو کیلویی ۲۶ هزار تومان و تخمه آفتاب گردان کیلویی ۱۴ هزار تومان عرضه می‌شود که به گفته فروشندگان، تخمه ژاپنی برای شب یلدا از بیشترین تقاضا برخوردار است.
 
 
میوه خشک گران‌ترین خوراکی‌ بازار آجیل و خشکبار
در کنار انواع آجیل، برخی تنقلات هم برای شب یلدا طرفداران خود را دارد. در میان این تنقلات، میوه خشک مخلوط که یکی از گران‌ترین خوراکی‌های شب یلداست کیلویی ۸۰ هزار تومان فروخته می‌شود.
 
همچنین هر کیلوگرم انجیر درجه یک ۶۰ هزار تومان، باسلوق ۱۶ هزار تومان، پاستیل ۲۰ هزار تومان و آلو قرمز ۱۳ هزار تومان است.
 

انواع آجیل(هر کیلوگرم) قیمت
آجیل درجه یک شب یلدا 48 هزار تومان
پسته درجه یک دستچین 65 هزار تومان
بادام هندی درجه یک 60 هزار تومان
بادام درختی درجه یک 63 هزار تومان
فندق درجه یک 68 هزار تومان
نخودچی 13 هزار تومان
کشمش 13 هزار تومان
تخمه ژاپنی 40 هزار تومان
تخمه کدو 26 هزار تومان
تخمه آفتاب گردان 14 هزار تومان
تخمه هندوانه 18 هزار تومان
بادام زمینی 28 هزار تومان
انجیر 60 هزار تومان
توت 58 هزار تومان
آجیل چهار مغز درجه یک 65 هزار تومان
میوه خشک مخلوط 80 هزار تومان
گردو 60 هزار تومان
آلو قرمز 13 هزار تومان
باسلوق 16 هزار تومان
پاستیل 20 هزار تومان

 

آخرین قیمت خودروهای داخلی و خارجی

قیمت خودروهای داخلی در بازار آزاد 19 بهمن 93 (+جدول)

آخرین قیمت خودروهای داخلی و خارجی

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

مطالب جالب و خواندنی

درمان ریزش مو